Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні

5-03-2015, 14:39
2758
0
Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
Перед тим як урізноманітнити меню малюка в 4 місяці, кожній матусі необхідно проконсультуватися з педіатром з приводу, як правильно вводити перший прикорм дитині, з чого почати і наскільки це доцільно в такому віці.

Фахівці в області дитячого харчування зійшлися на думці, що оптимальний період для початку знайомства з дорослою їжею - це 4-6 місяців. На цьому етапі у малюка зростає додаткова потреба у вітамінах і мінералах. Крім того, до цього моменту її травний тракт досягає певної зрілості, формується мікрофлора кишечника.
Якщо відкласти введення першого прикорму з 4-6 місяців на більш пізній термін, то в подальшому мама і дитина можуть зіткнутися з деякими проблемами. По-перше, грудне молоко вже не зможе забезпечити немовляти всіма необхідними компонентами, що призведе до затримки росту і розвитку. По-друге, дитині буде складно адаптуватися до їжі з більш щільною консистенцією.
Загальні рекомендації щодо віку введення першого прикорму такі:

 • при грудному вигодовуванні знайомство з іншою їжею може відбутися не раніше 5-6 місяців;

 • при змішаному або штучному вигодовуванні - в 4-5 місяців. • Перше меню для самих маленьких

  Дуже важливо правильно вводити перший прикорм у 4 місяці, починаючи з таких продуктів, як овочеве пюре, фруктові соки, молочні каші.
  Дитяче овочеве пюре готується з одного овочу, наприклад, кабачка або картоплі і дається спочатку по одній чайній ложечці. При відсутності негативної реакції (здуття живота, розлади, алергія), порцію поступово збільшують, повністю замінюючи одне годування. Через кілька тижнів у страву додаються інші компоненти (морква, цвітна капуста, брокколі).
  Після того, як маля звикне до овочів, можна вводити безглютенові каші (рисова, гречана, кукурудзяна). Коли дитина знаходиться на грудному або змішаному вигодовуванні краще брати безмолочні каші і готувати їх на материнському молоці. Принцип введення каші аналогічний овочів.
  З особливою обережністю потрібно поставитися до введення фруктового соку, так як цей продукт часто викликає алергію і здуття. Найбільш безпечним для маленьких діток вважається сік зеленого яблука.
  Очевидно, що вводити прикорм в 4 місяці недоцільно, якщо дитина добре додає у вазі, активно розвивається і повністю знаходиться на грудному вигодовуванні.
  Не варто додавати в раціон нову їжу після вакцинації або в період хвороби.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Якщо на грудному вигодовуванні дитина в 4 місяці продовжує харчуватися одним молоком, то дитина на штучному вигодовуванні вже починає перший і
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  У 8 місяців і немовлята і ті, хто на штучному щосили пробують нові продукти, але малюки, які отримують суміш, знайомляться з дорослим столом набагато
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Як молодій мамі скласти раціон малюка, коли він тільки починає отримувати прикорм крім суміші? Нічого нового тут вигадувати не треба: існує