Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців

5-03-2015, 14:39
1949
0
Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
Яким би гарним і корисним не було грудне молоко, воно повністю позбавлене рослинного білка, клітковини, які дуже необхідні для нормального розвитку травної системи малюка. Саме тому з ростом немовляти виникає необхідність введення прикорму.
Коли вводити прикорм?
Перший прикорм при грудному вигодовуванні вводиться в 6 місяців. Однак багато педіатри зазвичай називають розпливчасті терміни - 4-6 місяців. Але якщо дотримуватися рекомендацій ВООЗ, то щоб уникнути розвитку атопічного дерматиту, починати давати що-небудь крім грудного молока краще з півроку.
Чим годувати?
Багато мам, дочекавшись коли їх дитині виповниться 6 місяців, не знають з чого починати і як водити перший прикорм в раціон дитини.
До недавнього часу класичним варіантом першого прикорму були фруктові пюре. Сьогодні ж багато педіатри піддають це критиці, оскільки сік може спровокувати роздратування ніжної слизової шлунка і кишечника, а пюре в свою чергу назавжди відіб'є інтерес малюка до несолодким страв.
Зараз рекомендується в якості першого прикорму використовувати кисломолочні продукти (бифит) і починати з 6 місяців. Але також існує вагомий аргумент проти цієї схеми, так як коров'яче молоко містить різноманітні білки, з якими шлунок дитини може й не впоратися.
Третім варіантом першого прикорму для дитини 6 місяців, який був особливо популярний в радянський час, є манна каша . Із-за своєї малої вартості вона допомагала багатьом мамам вирішити проблему з недовагою у її малюка. Проте сьогодні її практично не використовують із-за наявності в складі глютену, який нерідко може бути каталізатором розвитку алергічних реакцій. Альтернативою манної крупі можуть бути гречана і вівсяна, які відмінно підходять для першого прикорму 6-місячної дитини.
Починають давати з однієї чайної ложки, з кожним днем збільшуючи обсяг. При цьому мама повинна контролювати шкірні покриви дитини на відсутність алергічних реакцій.
Найбільш оптимальним для першого прикорму вважаються овочі. Зазвичай починають з гарбуза або кабачка, які є неаллергенными.
Частота прикорму безпосередньо залежить від віку малюка і в 6-8 місяців становить 2-3 рази на день. Так прикорм повністю замінює собою відповідну кількість годувань груддю.
Таким чином, меню для першого прикорму дитини з 6 місяців може включати: каші, овочеве пюре або сік.
Читайте також
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
Перший прикорм: овочеве пюре
Перший прикорм: овочеве пюре
Введення прикорму - відповідальний захід у житті малюка і його батьків. Багато мам воліють починати його овочів. Але які овочі запропонувати дитині
Введення прикорму при штучному вигодовуванні
Введення прикорму при штучному вигодовуванні
Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
Введення прикорму місяць за місяцем - відповідальне заняття для батьків, від якого залежить здоров'я малюка. В допомогу мамам і татам педіатри
Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
Сучасні педіатри не рекомендують введення прикорму грудним дітям раніше 6 місяців від народження. Але іноді бувають ситуації, коли прикорм до