Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні

5-03-2015, 14:39
5484
0
Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
Відповідно до рекомендацій, які дають молодим мамам педіатри, час введення першого прикорму у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні , настає в 4 місяці. Іноді, із-за наявності у дитини якої-небудь патології, прикорм може бути введений і в 6 місяців.
Особливості введення
У багатьох недосвідчених мам виникають труднощі з введенням прикорму, особливо в тих випадках, коли дитина харчується виключно сумішшю. Перед ними постає безліч запитань: "з чого починати прикорм дитини, як його вводити, якщо дитині 4 місяці, і він знаходиться на штучному вигодовуванні?
Якщо слідувати рекомендаціям лікарів, то починати краще з каші. Вона може бути будь-який (рисова, гречана, пшенична). З часом у дитини сформується смак, і мама, знаючи його переваги, буде його годувати улюбленої кашею.
Крім каші, в якості першої страви для прикорму може виступати овочеве або фруктове пюре (кабачок, гарбуз, яблуко, чорнослив та інші).
Вводити прикорм при штучному вигодовуванні необхідно невеликими порціями, починаючи буквально з чайної ложки, поступово збільшуючи обсяг. При цьому кожен новий прикорм не рекомендується вводити раніше, ніж через 2 тижні з моменту першого.
Як вводити?

 • Нове для малюка страву треба давати тільки перед годуванням його молоком. Збільшуючи з кожним днем порцію пригодовування, мама повинна зменшувати обсяг даваемой своїй дитині молочної суміші, в іншому випадку він постійно буде переїдати. Як правило, за такою схемою одне годування повністю замінюється прикормом вже через тиждень, тобто коли порція прикорму стає 150 р.

 • Так само, приблизно через 3 тижні, замінюється ще 1 годування, замість якого мама дає дитині інший прикорм. Таким чином, до 7 місяця життя 2 годівлі молочної сумішшю повністю замінюються прикормами. Давати їх краще вранці і ввечері.

 • У 8 місяців в якості прикорму дозволяється використовувати кисломолочні продукти. Доцільно при цьому використовувати продукти промислового виробництва.


 • Таким чином, мама, знаючи, що перший прикорм вводиться у малюків на штучному вигодовуванні в 4 місяці, має право сама обирати, чим підгодовувати своєї дитини. Вибирати продукт для прикорму необхідно виходячи з переваг малюка. Для того щоб їх визначити, досить дати чайну ложечку, і по реакції зрозуміти, подобається вона йому чи ні.
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні

  Полегшити вибір молодій мамі допоможе таблиця, в якій вказані всі можливі прикормы, починаючи з 4 місяців для малюків, як на штучному вигодовуванні, так і для тих, яких годують груддю.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Якщо на грудному вигодовуванні дитина в 4 місяці продовжує харчуватися одним молоком, то дитина на штучному вигодовуванні вже починає перший і
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  У годуючої мами до півроку немає проблем, чим нагодувати маля. Але після 6 місяців настає необхідність давати дитині прикорм. Яке ж страву краще
  Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
  Введення прикорму місяць за місяцем - відповідальне заняття для батьків, від якого залежить здоров'я малюка. В допомогу мамам і татам педіатри