Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні

5-03-2015, 14:55
2002
0
Перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні
Навіть ті мами, які успішно годують дитину груддю, через деякий час замислюються про те, що потрібно вводити йому прикорм. Зараз більшість фахівців схиляються до думки, що до 5-6 місяців дитині не потрібна ніяка додаткова їжа. І в багатьох випадках вона навіть шкідлива для незміцнілої травної системи малюка. Але додаткове харчування вводити обов'язково потрібно, так як після півроку більшості малюків вже недостатньо поживних речовин, які він отримує з материнського молока.
Крім того, якщо до 7-8 місяців ви не привчите дитину до дорослого їжі, то буде дуже складно сформувати його харчові звички. Коли ж вводити перший прикорм при грудному вигодовуванні? Для кожного цей час визначається індивідуально, але за деякими ознаками мама може зрозуміти, що він готовий до вживання дорослої їжі.

Ознаки готовності дитини грудного до першого прикорму


 • Вашій дитині вже виповнилося півроку.

 • Він вміє самостійно сидіти і може контролювати свої рухи: відвертати голову від ложки, брати їжу руками і намагатися покласти її в рот.

 • Він нічим не хворіє.

 • Малюк намагається спробувати їжу з маминої тарілки.

 • Не вистачає грудного молока: почастішали прикладання до грудей, малюк погано набирає вагу. • Якщо мама зрозуміла, що її карапуз готовий до прийняття нової їжі, їй потрібно визначитися, як і ніж його підгодовувати. Існує два способи ввести перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні:


 • Педагогічний прикорм потрібен, щоб познайомити малюка з новою їжею. Його особливість у тому, що мама дає дитині те, що їсть сама, дуже маленькими дозами. Так дитина сама формує свої харчові пристрасті і не відчуває тиску з боку дорослих.

 • Традиційний прикорм полягає в тому, що мама пропонує дитині те, що вибирає сама: консерви або пюре, приготовлене самостійно. При такому способі продукти потрібно вводити в певній послідовності. • З чого починають перший прикорм при грудному вигодовуванні?  Раніше всі фахівці рекомендували в якості першої їжі для малюка фруктові та овочеві соки . Але в останні роки почастішали алергічні реакції на фрукти. Крім того, з'ясувалося, що сік дратує слизову шлунка і може призводити до його розладу. А у немовлят тільки до 6 місяців починає формуватися ферментна система і зміцнюються стінки кишечника. Тому зараз рекомендують соки давати тільки дітям, вже знайомим з іншою їжею.
  З чого ж краще почати перший прикорм малюка? Найлегше засвоюються, не викликають алергії і розлади стільця морква, кабачок і кольорова капуста. Саме пюре з цих овочів - найкраща перша їжа для малюка.

  Як приготувати перший прикорм при грудному вигодовуванні?  Зараз мамам легше нагодувати дитину: існує безліч найрізноманітніших дитячих консервів, каш, які потрібно тільки залити водою, соків і пюре. Але всі фахівці рекомендують перше додаткове годування готувати самостійно. Овочі потрібно варити на пару або у воді до м'якості. Потім подрібнити за допомогою блендера або через сито. Не варто додавати сіль і масло, але можна розбавити пюре невеликою кількістю маминого молочка.

  Основні правила першого прикорму малюка при грудному вигодовуванні • Спочатку потрібно давати однокомпонентні пюре, по пів чайної ложки. Не варто прагнути доводити кількість їжі до певного об'єму.

 • Не змушуйте дитину їсти насильно, якщо він відвертається від ложки, так дуже легко перегодувати його, що приведе до ожиріння і порушення обміну речовин.
 • Перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні

 • Кожен новий продукт вводите не частіше, ніж раз на тиждень. Бажано записувати, яка реакція була на нього. Якщо малюк відреагував висипаннями або проносом, відмовтеся від цього продукту на деякий час.

 • Не припиняйте годувати малюка груддю. • Багато жінок цікавляться, коли які продукти можна вводити в раціон малюка. Більшість дитячих лікарів можуть надати молодій мамі таблицю першого прикорму грудничка, де докладно все розписано. Але не варто сліпо слідувати її рекомендаціям, адже всі діти унікальні і потрібно враховувати смаки і уподобання самого дитини, рівень її розвитку і якість грудного молока.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Як вводити прикорм?
  Як вводити прикорм?
  Перший прикорм - перший крок дитини до повноцінного харчування. Дуже важливо підібрати його перші страви так, щоб у малюка не було ніяких проблем з
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
  Як приготувати кабачок для першого прикорму?
  Як приготувати кабачок для першого прикорму?
  З усіх овочів кабачок вважається самим легким і легкозасвоюваним і краще за всіх підходить для першого прикорму. Кабачкове пюре можна давати вже
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  У годуючої мами до півроку немає проблем, чим нагодувати маля. Але після 6 місяців настає необхідність давати дитині прикорм. Яке ж страву краще
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Сучасні педіатри не рекомендують введення прикорму грудним дітям раніше 6 місяців від народження. Але іноді бувають ситуації, коли прикорм до