Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Безмолочні каші

5-03-2015, 14:55
4748
0
Безмолочні каші
У першому прикорму дитині починають вводити кашу, як продукт, який легше засвоюється і містить багато корисних вітамінів і мікроелементів. При введенні прикорму рідко стоїть питання, яка каша краще: молочна або безмолочна, так як в перші дні введення прикорму завжди дають каші без молока і не більше однієї чайної ложки.

Безмолочні дитячі каші


Багато різних виробників дитячого харчування випускають безмолочні каші, які добре підходять для першого прикорму. При виборі необхідно пам'ятати, чим відрізняється молочна каша від безмолочної: на упаковці у безмолочної завжди зазначено, що її треба розводити водою. Також необхідно враховувати, які безмолочні каші краще підходять у тому або іншому віці дитини. Існують безмолочні каші 1 ступеня (для прикорму) та 2 ступеня (для розширення раціону). Перша ступінь - це гіпоалергенні гречана, кукурудзяна або рисова каша, які не повинні містити цукор, молоко або глютен (білок, який входить до складу злаків).
Безмолочна гречана каша
Каша з гречаної крупи дуже корисна для дитини з-за високого вмісту вітамінів групи В, РР, міді, заліза, магнію, цинку Також гречка містить велику кількість цінного рослинного білка, жирів і вуглеводів, харчових волокон. Гречану кашу найчастіше вводять першою з-за її високої засвоюваності і гипоаллергенності.
Рисова каша безмолочна
Рисову кашу рідко дають дітям при схильності до запорів, але насправді вона готується не з подрібненого рису, який провокує запори, а з рисового борошна, не має такого побічного дії. Ця каша дуже багата рослинними волокнами, але містить менше вітамінів, особливо групи В.
Безмолочна каша кукурудзяна
Кукурудзяну кашу рекомендують не тільки з-за високого вмісту клітковини і білка, але і заліза, особливо в порівнянні з рисовим. Дуже часто виробники додатково збагачують каші кальцієм, вітамінами і мікроелементами, але необхідно перевіряти, чи не містять безмолочні порошки барвників, цукру та ароматизаторів. Рецепти приготування безмолочні каші зазвичай вказані на упаковці, там детально вказано, як її розводити водою, і чи можна використовувати її для дитини в цьому віці.

Розширення раціону: молочні і безмолочні каші для дітей


У старшому віці і якщо дитина добре засвоїв каші без глютену, можна для розширення раціону вводити каші з злаків (ячмінну, пшеничну, вівсяну і манну). Вони зазвичай безмолочні, багаті клітковиною і крохмалем. Манка - бідна клітковиною і вітамінами, вона може зв'язувати вітамін Д, сприяючи розвитку рахіту і тому її водять останньої, вже після року.
Якщо необхідно вводити молочну кашу після безмолочної, її вводять поступово, як прикорм, починаючи з чайної ложки і доводячи до потрібного обсягу протягом 1-2 тижнів.
Безмолочні каші

Каша повинна бути однорідною, без грудок, свіжоприготованою. Якщо її варять із крупи, то для однорідності перемелюють в порошок, а після приготування протирають через сито або розтирають блендером. Перед приготуванням каші з упаковки обов'язково перевіряють її термін придатності. Якщо дитина не хоче їсти безмолочну крупу, то її можна розводити з сумішшю, але як повноцінний розчинник суміш не використовують - просто додають кілька ложок для звичного дитині смаку.
Іноді жінка хоче зробити їжу більш поживною і цікавиться, чи можна розводити безмолочну кашу молоком. Коров'яче молоко малюкові складно перетравлювати, і воно може викликати алергічні реакції, тому для першого прикорму і готують каші на воді, а молоко додають, коли дитина добре його засвоює.
Читайте також
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
Каші з 4 місяців
Каші з 4 місяців
Час введення прикорму - відповідальний момент для кожної мами. Пошук і систематизація обрушилася інформації, часом збиває молодих батьків з
Каші для першого прикорму
Каші для першого прикорму
Перший прикорм малюка кашею дуже важливий, щоб надалі малюк їв її з охотою. Тому турботливим батькам необхідно знати, яку кашу вибрати для першого
Безмолочні каші для першого прикорму
Безмолочні каші для першого прикорму
Для кожної мами вкрай важливо, чим харчується її чадо. А коли справа стосується першого прикорму, вибирати його потрібно ретельно. Спробуємо
Які каші краще для першого прикорму?
Які каші краще для першого прикорму?
Визначати, який прикорм краще почати вводити - кашу або овочі, повинен лікар, виходячи з особливостей дитини. І якщо це каша, готувати її потрібно за
Режим харчування дитини 5 місяців на штучному вигодовуванні
Режим харчування дитини 5 місяців на штучному вигодовуванні
У дітей-искусственников доволі рано складається певний режим харчування. Тому до моменту введення прикорму, а це вік 4 - 5 місяців, він вже