Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

7 міфів про харчуванні дітей до року

5-03-2015, 14:59
893
0
7 міфів про харчуванні дітей до року
Харчування дітей - завжди актуальна і широко обговорювана тема. У кожного, бере участь у дискусії з питань раціону дитячого харчування і організації процесу, є свої аргументи, посилання на власний життєвий досвід, народну мудрість і авторитетних фахівців. Але багато хто, здавалося б, непохитні переконання, глибоко відклалися в нашій свідомості, насправді виявляються просто міфами. Спробуємо з'ясувати, які догми про харчуванні малюків до року є помилками.
1. Режим харчування
Більшість батьків, особливо молодих мам, впевнені, що дитину слід годувати строго по годинах. І вони терпляче вичікують належні 3 - 4 години, незалежно від того, що малюк виходить криком, не може заснути.
Реальність
Режим - зручність для матері, годування за вимогою - те, що є потребою дитини. При годівлі по режиму у жінки знижується лактація, якщо ж вона годує немовля за його бажанням, - вироблення молока відбувається без проблем. Немовля, якого годують на вимогу, більш спокійний, краще спить і проявляє більшу активність під час неспання.
2. Раціон харчування
Всупереч рекомендаціям лікарів, деякі мами з власної ініціативи починають вводити прикорм. Також часто можна спостерігати, що дитині, яка не досягла однорічного віку, дають ті ж страви, що їдять дорослі члени сім'ї.
Реальність
Дослідження, проведене співробітниками Наукового центру здоров'я дітей в 2011 - 2012 роках, показало: 30% дітей раннього віку в Росії мають надлишкову вагу, а у 50% - спостерігається нестача заліза в організмі. Причиною є передчасний переклад на їжу, призначену для дорослих.
3. Склад дитячого харчування
Багато батьків на повному серйозі стверджують, що до складу сумішей входять шкідливі олії. Також нерідко висловлюються сумніви з приводу доцільності включення до складу дитячого харчування крохмалю.
Реальність
У дитячі молочні суміші виробники додають поліненасичені жирні кислоти, але вони важливі для правильного обміну речовин. Крохмаль легко засвоюється дитячим організмом і не надає ніякої шкоди. У плодові пюре крохмаль в дуже незначних кількостях (не більше 3%) додається, щоб не порушувалася консистенція вмісту баночок. Всі дитячі продукти проходять багатоступеневу експертизу. Але для того, щоб підстрахуватися, рекомендується купувати дитяче харчування в спеціалізованих магазинах або аптеках.
4. Алергія на дитяче харчування
Якщо при введенні нового продукту дитячого харчування у малюка розвинулася алергія, то мама вважає, що і всі інші суміші або консервовані продукти цього виробника дитині не підійдуть. Мало того, вона починає переконувати знайомих у тому, що це харчування ні в якому разі не можна давати дітям.
Реальність
Алергічна реакція звичайно виникає на окремий компонент, але жодним чином не на всю продукцію! Крім того, організм кожної дитини суто індивідуальний, тому краще, якщо вибір суміші здійснюється з допомогою займається педіатра.
5. Годування цільним молоком
Старше покоління в родині нерідко наполягає на введення в раціон харчування дитини першого року життя коров'ячого або козячого молока . Вони переконують, що раніше малюків годували таким чином, і діти виростали здоровими.
Реальність
Провідні нутриціології впевнені: коров'яче молоко - сильний алерген. Воно містить таку кількість білка, що організм малюка не може засвоїти. При цьому молоко парнокопитних не містить необхідної кількості заліза і потрібних вітамінів, а з-за надлишку солей в продукті збільшується навантаження на нирки.
6. Консистенція їжі
Батьки інколи вважають, що поки не прорізалася велика частина зубів, дитині слід давати тільки рідку і протерту їжу.
Реальність
Малюк в 9 місяців чудово перетирає зубками складові супчика, а до року може погризти шматочок яблука або хліба. Педіатри переконані, що жування - гімнастика для ротової порожнини, завдяки якій формується правильний прикус і відповідно гарна дикція.
7. Не можна давати рибу!
Бабусі застерігають, що поки дитина не заговорить, йому в жодному разі не можна давати рибу. «Буде німий!» - запевняють вони.
Реальність
7 міфів про харчуванні дітей до року

Риба - білковий продукт, тому вводити малюка його треба акуратно. Для дітей до року підходить нежирна риба. Оптимальний варіант - пюре з баночки, яке по половині чайної ложечки можна давати вже у віці 9 - 10 місяців, до року збільшуючи порцію до 50 - 70 р.
Увага: Не рекомендується в один день маленькій дитині давати і рибне і м'ясне блюдо!
Батькам малюка слід пам'ятати, що він - не маленький дорослий. Специфіка дитячого харчування існує і її треба дотримуватися, щоб дитина росла здоровою і активною.
Читайте також
Коров'яче молоко немовля
Коров'яче молоко немовля
Виявляється, дітям не можна пити молоко! Наші мами і бабусі не знали, що коров'яче молоко шкідливе для дитини. Не давайте дітям молоко до трьох
Козяче молоко для немовлят
Козяче молоко для немовлят
Про те, що козяче молоко володіє масою корисних властивостей, знали ще наші далекі предки. Тим не менш, не всі люблять цей продукт з-за надмірної
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Що можна їсти мамі, що годує?
Що можна їсти мамі, що годує?
Багато майбутні мами мають деяке уявлення про годування малюка грудьми. Практично кожна впевнена, що їй потрібно дотримуватись спеціальної ...
Плантекс для новонароджених
Плантекс для новонароджених
Якщо ваш малюк неспокійно спить, часто вередує, то цілком ймовірно, що у нього почалися шлункові коліки. Таким чином, відбувається налаштування
Пінистий стілець у новонародженого
Пінистий стілець у новонародженого
Травний процес у немовляти відбувається зовсім не так, як у дорослих. Не дивно, що вперше зіткнувшись з такою проблемою, як пінистий стілець у