Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Прикорм дитини з 3 місяців

5-03-2015, 16:27
2151
0
Прикорм дитини з 3 місяців
Прикормом називаються три групи продуктів, які поступово замінюють дитяче молочне годування:

 • пюре з овочів і фруктів;

 • каша;

 • м'ясо і риба.


 • Все інше, з чим познайомиться дитина на першому році життя правильніше називати «коректорами харчування».
  Багато сучасні педіатри вважають, що починати вводити прикорм дитині коштує близько 6 місяців. Але в силу деяких обставин (нестача молока у мами, хвороба мами, недоношеність тощо) доводиться вводити перший прикорм вже в 3 місяці.

  Схема прикорму з 3 місяців


  З чого почати і який прикорм вибрати в 3 місяці? Варто розуміти, що підхід до кожної дитини повинен бути індивідуальним. Найчастіше починають прикорм з фруктового або овочевого пюре. Якщо є проблема з набором ваги, то варто починати знайомити малюка з безмолочными кашами, які не містять глютен (білок, що міститься в злаках) - гречка, рис і кукурудза.

 • 1 день - 1 ч. ложка - 5 р.

 • 2 день - 2 ч. ложка - 10 р.

 • 3 день - 3 ч. ложки - 15 р.

 • 4 день - 4 ч. ложки - 20 р.

 • 5 день - 10 ч. ложок - 50 р.

 • 6 день - 100 р.

 • 7 день - 150 р.


 • Таким способом можна знайомити малюка з пюре або кашею. Але не забувайте про поступовість - в один тиждень тільки один новий продукт і тільки після того, як ви переконалися, що дитина адаптувалася до попередньої їжі. І стежте за стільцем, якщо він змінився, значить, ви поспішаєте, або продукт «не пішов» дитині.
  Раніше було прийнято в якості першого знайомства з дорослою їжею давати сік. Але сучасні фахівці довели, що містяться в соку у великій кількості фруктові кислоти, що надають погане дію на слизову шлунка, хоча у всіх рекомендаціях і таблицях по введенню прикорму графа «сік» залишається.
  Щоб було простіше зрозуміти, який повинен бути раціон харчування дитини 3 місяців наведемо для вас таблицю.
  Прикорм дитини з 3 місяців


  Варто враховувати, що таблиця та схема введення прикорму зразкові. Таблиця взагалі була розроблена ще в 1999 році і з тих пір не коректувалася. Більш детальне й індивідуальне меню, потрібно, не соромлячись , обговорювати з вашим педіатром!

  Режим і норма харчування в 3 місяці


  Якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні, то в 3 місяці краще всього дотримуватися графіка, в якому перерви між прийомами їжі не менше 35 годин. Штучні суміші засвоюються довше грудного молока, звідси і такий проміжок часу.
  Перебуваючи повністю на грудному вигодовуванні, лікарі радять також дотримуватися 6-7 разового годування. Але, в даному випадку, ніхто не забороняє годувати частіше, якщо це необхідно дитині.
  Прикорм дитини з 3 місяців

  А тепер давайте порахуємо, скільки приблизно повинен з'їдати дитина за добу і за один прийом їжі. У нормі дитина 3 місяців повинен з'їдати приблизно 1/6 від своєї ваги за добу. Якщо, припустимо, дитина важить 6 кг, то за день він повинен з'їдати близько 1000 р. Розділимо 1000 р. на кількість годувань за добу і отримаємо об'єм одного годування. Ось така нескладна арифметика.
  Важливо
  Пам'ятайте про те, що не можна вводити прикорм і нові страви, якщо дитина хворіє чи ви знаєте, що найближчим часом має планове щеплення.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  У годуючої мами до півроку немає проблем, чим нагодувати маля. Але після 6 місяців настає необхідність давати дитині прикорм. Яке ж страву краще
  Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму дітей до року на штучному вигодовуванні
  Введення прикорму місяць за місяцем - відповідальне заняття для батьків, від якого залежить здоров'я малюка. В допомогу мамам і татам педіатри
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Сучасні педіатри не рекомендують введення прикорму грудним дітям раніше 6 місяців від народження. Але іноді бувають ситуації, коли прикорм до