Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Правила введення прикорму

5-03-2015, 16:29
2314
0
Правила введення прикорму
Щоб дитина росла здоровою та веселою, а неправильне харчування, в прямому сенсі, не псувало настрій малюкові протягом дня, слід дотримуватися правильного порядку введення прикорму, про який ми поговоримо в цій статті.

Як правильно вводити перший прикорм? • Правило досягнення шестимісячного віку . Згідно з рекомендаціями ВООЗ щодо введення прикорму, починати додавати в раціон дитини щось крім грудного молока можна тільки з шестимісячного віку дитини.

 • Правило малих доз . Правильне введення прикорму повинно відповідати вимозі поступовості. Вводити прикорм слід починаючи з половини чайної ложки. На другий день дається чайна ложка, на третій - дві чайні ложки. Таким чином, збільшуючи дозу всякий раз вдвічі, необхідно довести об'єм їжі до обсягу, підходить вашій дитині за віком.

 • Правило монокомпонентности . Кожен продукт слід вводити окремо, витримуючи тижневу перерву між введенням різних продуктів. Наприклад, якщо ви запланували найближчим часом ввести рисову кашу і яблучне пюре, розраховуйте, що цей процес займе у вас близько 3 тижнів. Протягом першого тижня дитина буде звикати до нової їжі, під час другого тижня «відпочивати» від «звикання», нарешті, під час третього тижня ви знову можете задати організму дитини «задачку». Майте на увазі, що всяка нова їжа в раціоні дитини - це серйозне випробування його сил.

 • Правило вибірковості . У складі продуктів, які ви вводите в раціон малюка не повинен містити консервантів. Краще всього, якщо це будуть овочі або м'ясо від господарів, яких ви добре знаєте. Різні пюре для першого прикорму слід готувати самостійно. Додавати сіль, цукор, прянощі в перший прикорм малюка - зайве.

 • Правило ранкових годин . Вводити нову їжу в раціон дитини варто в ранкові або денні години, так як саме в такому разі у вас буде можливість поспостерігати за зміною настрою, стану шкіри малюка протягом дня, і на підставі цих спостережень визначити, підходить продукт дитині чи ні.

 • Правило гипоаллергенності . Починати прикорм слід з гіпоалергенних зелених і жовтих овочів і фруктів, далі переходити до введення каш, після - кисломолочних продуктів, в останню чергу - м'ясних продуктів. (Деякі відомі педіатри рекомендують починати з кисломолочних продуктів, однак, саме вони можуть стати причиною алергічних реакцій у дітей, схильних до алергії на білки коров'ячого молока. Тому, доцільніше починати саме з овочів і фруктів.)


 • Слід рахуватися з тим, що стілець після введення прикорму може змінитися. Даний ознака не є приводом скасовувати прикорм. При цьому, введення фруктів у раціон дитини може як проносити, так і закріплювати стілець дітей. Все залежить від індивідуальних нахилів дитини.

  Схема введення прикорму


  Частота введення прикорму може варіюватися залежно від особливостей вашої дитини, однак у загальному вигляді схема така.
  Харчування дитини від 6 до 7 місяців:

 • Перше годування. Материнське молоко або суміш (об'єм 200 мл).

 • Друге годування. Материнське молоко або суміш і мінімальний обсяг введеного продукту, який поступово має повністю замінити молоко і скласти за вагою близько 160 р.

 • Третє і четверте годування. Материнське молоко або суміш (об'єм 200 мл).


 • Харчування малюка від 7 до 8 місяців:

 • Перше годування. Материнське молоко або суміш (об'єм 220 мл).

 • Друге годування. Овочеве пюре, каші, м'ясо, вводяться поступово (160-180 г).

 • Третє годування. Материнське молоко або суміш (об'єм 200 мл).
 • Правила введення прикорму

 • Четверте годування. Кисломолочні продукти, каша (200-250 г).


 • Як вводити прикорм алергіку?


  Перш за все, на зазначені вище правила введення першого прикорму слід звернути увагу батькам, чиї діти страждають атопічним дерматитом або схильні до алергічних реакцій. Крім того, в таких випадках буде корисно завести харчовий щоденник для фіксації всіх реакцій на різні продукти, введені в раціон, та строго уникати тих продуктів, на які була реакція. Алергологи рекомендують не пробувати продукти, на які виразно спостерігалась алергічна реакція, протягом півроку з моменту контакту з алергеном.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Як годувати дитини в 6 місяців?
  Як годувати дитини в 6 місяців?
  Малюк росте, і чим ближче час введення прикорму, тим більше питань виникає у молодих матусь. 6 місяців - найбільш оптимальний час для початку зміни
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  Перший прикорм при грудному вигодовуванні до 6 місяців
  У годуючої мами до півроку немає проблем, чим нагодувати маля. Але після 6 місяців настає необхідність давати дитині прикорм. Яке ж страву краще
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Сучасні педіатри не рекомендують введення прикорму грудним дітям раніше 6 місяців від народження. Але іноді бувають ситуації, коли прикорм до
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  У 8 місяців і немовлята і ті, хто на штучному щосили пробують нові продукти, але малюки, які отримують суміш, знайомляться з дорослим столом набагато