Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина не їсть прикорм

5-03-2015, 16:54
1054
0
Дитина не їсть прикорм
Прикорм дитині такого віку вводять з піврічного віку, коли його травна і ферментна системи готові. Але багато мам зіштовхуються з такою проблемою, що дитина відмовляється від прикорму. І всі їх зусилля пропадають даром - карапуз наполегливо випльовує їжу або закриває рот. І тому для багатьох актуальне питання, як змусити дитину їсти прикорм.

Чому дитина не їсть прикорм?


Існує безліч причин, які впливають на відсутність бажання їсти прикорм у немовляти. Це може бути:

 • Малюк просто не розпробував нову їжу. Мамине молочко або суміш для нього приємніше і «ріднею».

 • З-за надмірного бажання нагодувати мама могла налякати або змусити дитину з'їсти нову їжу. Таким чином, дитина не хоче їсти прикорм, тому що їжа стала для нього джерелом неприємних емоцій.

 • Перша ложка прикорму могла бути несмачною (наприклад, гіркою), і тому вся їжа для малюка асоціюється з першим невдалим досвідом.

 • Часто дитина відмовляється від прикорму, коли у нього прорізуються зубки або він хворіє, а також в жарку погоду.

 • Мама, бажаючи дотримуватись рекомендацій педіатрів, не звернула увагу на неготовність малюка до прикорму.


 • Що робити, якщо дитина відмовляється від прикорму?


  При виникненні таких ситуацій в першу чергу мамі не слід примушувати малюка. Необхідно переконатися, що малюк готовий до таких змін у харчуванні. Про готовність немовляти свідчить інтерес до їжі дорослих.
  Під час годування мама може привертати увагу дитини до їжі, підносячи ложку з кашею або пюре до мордочці ведмедика або ляльки. Можна годувати дорослого дитячою їжею.
  Крім того, якщо дитина погано їсть прикорм, мамі слід звернути увагу на те, щоб до часу годування дитина зголоднів, але не надмірно. В іншому випадку, дитина з нетерпінням буде віщати про бажання прикластися до маминих грудей. До речі, появі апетиту допомагають прогулянки.
  Часто буває так, що дитина не їсть овочевий прикорм. В цьому випадку зазвичай рекомендується змішати овочі з їжею, яка йому подобається.
  При бажанні мама може схитрувати: сама сідає за стіл, садить малюка собі на коліна, і їсть з тарілки прикорм. Зазвичай дитина з цікавістю спостерігає за прийомом їжі дорослим і лізе в тарілку.
  Коли карапуз щось з'їдає, потрібно обов'язково висловити захват, посміхнутися і похвалити його. Не зайвими будуть фрази «Як Маше смачно!», «Ой, який Діма умничка!».
  Якщо дитина перестала їсти прикорм, не треба наполягати. Відкладіть пюре і каші на тиждень або два, а потім знову дайте спробувати. Адже в такій справі, як прикорм, слід діяти обережно і не поспішаючи.
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Як годувати дитини в 6 місяців?
  Як годувати дитини в 6 місяців?
  Малюк росте, і чим ближче час введення прикорму, тим більше питань виникає у молодих матусь. 6 місяців - найбільш оптимальний час для початку зміни
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
  Перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні
  Перший прикорм дитини на грудному вигодовуванні
  Малюки, які знаходяться на грудному вигодовуванні, цілих півроку не потребують ні в якій іншій їжі, крім маминого молока. Але час вводити прикорм
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
  Як змусити дитину їсти?
  Як змусити дитину їсти?
  Всі діти діляться на два типи: тих, які з задоволенням відкривають рот назустріч ложці, і тих, які вперто відвертають від неї свої носики. І у