Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Перший прикорм при штучному вигодовуванні

5-03-2015, 16:54
3137
0
Перший прикорм при штучному вигодовуванні
Коли грудне вигодовування неможливе, дитині дають суміш. Маючи у своєму складі всі необхідні маленькій людині вітаміни і мікроелементи, що вона максимально наближена до грудного молока. Штучне вигодовування впливає на подальше харчування дитини, і на введення прикорму в тому числі. Однак багато недосвідчені мами в невіданні щодо того, коли починати прикорм искусственнику.

Коли вводити прикорм искусственнику?


Незважаючи на те, що адаптовані суміші для малюків, вводити прикорм необхідно дещо раніше. Це пов'язано з тим, що суміш не може покривати всі потреби зростаючого організму в корисних речовинах. Тому, на відміну від немовлят, яких знайомлять з новою їжею в півроку, введення прикорму при штучному вигодовуванні повинен відбуватися на 45 - 55 місяці життя (в залежності від стану самого малюка). Так свідчать сучасні норми ВООЗ. Правда, в радянський час педіатри рекомендували робити це тоді, коли дитині буде 3 місяці. Але сучасні дослідження відкидають такий ранній прикорм, оскільки шлунково-кишковий тракт і ферментна система дитини недостатньо зрілі.

Як правильно вводити прикорм искусственнику?


Правила введення нових продуктів в раціон дитини на штучному вигодовуванні схожі з правилами для малюка на грудному годуванні:

 • Прикорм слід починати з невеликої кількості продукту - з 1/2 чайної ложки.

 • Спочатку дають новий продукт, і тільки потім пропонують сумішшю. Поступово кількість прикорму збільшують, замінюючи одне годування сумішшю.

 • Не слід вводити одночасно два нових продукту. Кожен компонент дають близько 5-7 днів, і тільки потім можна давати щось нове.

 • Прикорм можна вводити, якщо дитина здорова і активна. При хворобі або напередодні майбутньої щеплення новий продукт не вводиться.

 • Нова їжа пропонується у вигляді пюре, то є однорідною, ніжної консистенції без дрібних шматочків їжі, якими дитина може вдавитися.

 • Їжа готується безпосередньо перед годуванням зі свіжих продуктів в окремому посуді. Малюкові дають пюре температури тіла.

 • Ознайомлення з новим продуктом краще проводити в першу половину дня для контролю реакції організму.

 • Не слід змушувати дитину їсти, якщо він вередує або відмовляється.


 • Схема прикорму при штучному вигодовуванні


  В цілому, послідовність введення продуктів виглядає так:

 • Овочеве пюре.

 • Каші.

 • Кисломолочні продукти і сир.

 • Фрукти і соки.

 • М'ясні і рибні страви, яєчний жовток.


 • Пункти 1 і 2 можна поміняти місцями. Але прикорм починають з каші, як правило, в тому випадку, якщо дитина погано набирає вагу.
  Овочеве пюре . Рекомендується знайомити малюка з овочами, які рідко викликають алергію: кабачок, цвітна капуста, гарбуз, броколі. Пізніше у пюре можна додати краплю соняшникової або оливкової олії.
  Каші . Через місяць після введення овочевих пюре можна дати дитині кашу з молоком або безмолочну без глютену - рисову, гречану, вівсяну. Починаючи з 1 чайної ложки, її доводятдо обсягу 150-200 г в день.
  Кисломолочні продукти . Педіатри рекомендують вводити сир з 8 місяців. Пригощати малечу кефіром можна з 10-11 місяців. Переважно купувати дитячу спеціалізовану кисломолочну продукцію.
  Фрукти і соки . З 7 вирішуються фруктові пюре і свіжовичавлені соки з яблука, банана, розбавлені водою 1:1. Їх можна комбінувати з овочевими соками (гарбузом, морквою). До 9 місяців можна давати часточку яблука без шкірки.
  М'ясо і риба . У віці 75-8 місяців дитину-штучника знайомлять з м'ясом нежирних сортів (кролик, курка, індичка, телятина) спочатку у вигляді пюре, а потім парових фрикадельок і котлет. Дитині до року м'ясний бульйон не дають.
  Нежирну рибу (тріску, хек, морський окунь) готують з 8-9 місяців двічі на тиждень.
  Курячий або перепелиний жовток вводять прикорм з 7 місяців і дають дитині 2 рази в тиждень. Починаючи з 1/4 жовтка, його кількість доводять до 1/2 .
  Для зручності батьки можуть використовувати таблицю прикорму для искусственников.
  Перший прикорм при штучному вигодовуванні
  Читайте також
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
  У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
  Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Введення прикорму при штучному вигодовуванні
  Існує кілька схем введення прикорму дітям - «искусственникам». Одні рекомендують починати з каш, інші - з овочів, треті - з фруктів. Розглянемо
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Меню дитини в 4 місяці на штучному вигодовуванні
  Якщо на грудному вигодовуванні дитина в 4 місяці продовжує харчуватися одним молоком, то дитина на штучному вигодовуванні вже починає перший і
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Перший прикорм в 4 місяці при грудному вигодовуванні
  Сучасні педіатри не рекомендують введення прикорму грудним дітям раніше 6 місяців від народження. Але іноді бувають ситуації, коли прикорм до