Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гіпоалергенні суміші для новонароджених

5-03-2015, 17:31
2118
0
Гіпоалергенні суміші для новонароджених
Малюки, які знаходяться на штучному вигодовуванні, дуже часто схильні до алергії. У деяких дітей узагалі існує алергія на материнське молоко. Для таких малюків важливо підібрати оптимальний варіант суміші, який би не тільки задовольняв потребу дитини в харчуванні, але і не викликав алергічної реакції. Про те, які види гіпоалергенних сумішей представлені сьогодні на полицях магазинів та аптек, а також про принципи введення таких сумішей в раціон дитини, ми і розповімо в даній статті.

Які бувають гіпоалергенні суміші?


Гіпоалергенні суміші відрізняються один від одного за складом:

 • суміші на основі козячого молока (Ненні, Кабрита 1 Голд);

 • суміші на основі сої (Нан соя, Нутрилон соя, Нутрілак-соя, Сімілак-Изомил, Соя-семп, Туттели-Соя, Фрісо-соя, Хумана-СЛ);

 • суміші на основі білкових гідролізатів (Алфаре, Пепті - Юніор, Прегестимил, Нутрамиген, Хумана - ГА, Фризопеп, Хіпп - ГА, Хумана - ГА, Фризопеп, Al-1104 Портаген4 Нутрилон низколактозный4 Хумана - ЛП, Хумана-ЛП+СТ).


 • Всі ці суміші не є універсальними. Одному малюкові може підійти суміш на основі сої, а в іншого може виникнути алергія і на даний вид гіпоалергенної суміші.
  Суміші на основі козячого молока
  Даний вид суміші призначений для дітей, у яких виникає реакція на коров'яче молоко або існує непереносимість сої. Білки і жири козячого молока, на відміну від коров'ячого, легше засвоюються дітьми. Саме тому на основі козячого молока і створюються адаптовані дитячі гіпоалергенні суміші.
  Суміші на основі козячого молока призначені не тільки для дітей, що страждають зазначеними алергічними реакціями, але і для абсолютно здорових дітей.
  Суміші на основі сої
  Соєві суміші підходять новонародженим, які страждають непереносимістю білка коров'ячого, лактозною недостатністю і деякими генетичними захворюваннями. У складі сумішей на основі сої відсутня лактоза. Перш ніж давати новонародженому соєву суміш обов'язково слід проконсультуватися з фахівцем. Останнім часом соєві гіпоалергенні суміші стали втрачати свою популярність так, як у третині випадків у дітей стала з'являтися алергія на соєві білки.
  Суміші на основі білкових гідролізатів
  Суміші з білковими гидролизатами рекомендовані для дітей, які страждають важкими формами непереносимості білків сої та коров'ячого молока. Також вони рекомендовані дітям із серйозними порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту, наприклад, з проблемами всмоктувальної функції кишечника. Іноді суміші даного типу рекомендуються в якості профілактики алергічних реакцій у дітей, а також для малюків, які страждають легкими формами алергії.
  Яка з перерахованих гіпоалергенних сумішей краще підійде дитині, слід визначати лише разом з фахівцем і за спостереженнями за самопочуттям малюка. Якщо суміш дитині не підходить це може проявитися у вигляді висипу на шкірі, скупчення газів і порушення звичного стільця дитини.

  Як вводити гіпоалергенну суміш?


  Введення в раціон дитини гіпоалергенної суміші повинно йти після узгодження з лікарем, оскільки тільки фахівець може виключити додаткові фактори, що викликають алергію.
  Гіпоалергенні суміші для новонароджених

  Суміші на основі білкових гідролізатів можуть вводитися ще в пологовому будинку, якщо у дитини є вроджена схильність до алергії. Вводити її в раціон маляти складно. Суміш, незважаючи на останні покращення смакових характеристик, все ж зберігає гіркуватий присмак.
  Всі гіпоалергенні суміші вводяться в раціон дітей протягом одного тижня з поступовою заміною попередньої суміші. Перші результати проявляються протягом одного місяця, але не раніше двотижневого строку.
  Окремим пунктом можна відзначити соєві гіпоалергенні суміші, які вводяться дітям після року або півроку життя. Дітям до шести місяців соєві суміші все рідше рекомендуються, так як дітьми молодшого віку вони сприймаються важко і можуть викликати загострення алергії.
  Читайте також
  Дитячі суміші для новонароджених
  Дитячі суміші для новонароджених
  Кожна жінка мріє вигодувати свою дитину грудьми, хоча б якийсь час. Тим не менше, наші бажання не завжди відповідають нашим можливостям, і іноді
  Як перейти на іншу суміш?
  Як перейти на іншу суміш?
  Дуже часто у молодих батьків дітей на штучному вигодовуванні виникає необхідність перейти на іншу суміш. Тут і виникає питання, як зробити це
  Алергія на молоко у дітей
  Алергія на молоко у дітей
  Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
  Гід по дитячих сумішах
  Гід по дитячих сумішах
  Серед штучних сумішей для зовсім маленьких є група продуктів, до складу яких включені різноманітні речовини, важливі для росту й розвитку маляти. В
  Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
  Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
  В останні кілька років прилавки магазинів поповнила дитяча суміш на козячому молоці, крім того, це дитяче харчування офіційний сайт рекомендує за
  У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
  У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
  Добре, коли в дитячому періоді все проходить гладко: дитина харчується грудним молоком і добре його переносить. Але що робити, якщо молока немає, а