Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Годування за вимогою

5-03-2015, 17:34
1011
0
Годування за вимогою
Багато мам після народження малюка, замислюються про те, який вибрати годування: на вимогу або по годинах. У кожного виду є свої плюси і мінуси. ВООЗ рекомендує давати груди тоді, коли малюк того зажадає.

Годування груддю на вимогу - що це значить?


Під таким годуванням мається на увазі, що режим встановлює не мама, а сам малюк. Прикладати до грудей необхідно кожен раз, коли дитині цього хочеться. Дитина може перебувати у грудях весь той час, що забажає. Крім того, прикладати малюка необхідно не тільки по першому крику, але і тоді, коли він крекче, висловлює занепокоєння, крутить головою і шукає ротом груди. Крім того, годування на вимогу виключає використання пустушок і пляшечок.

Чому годування на вимогу - це добре?


Маленький клубочок - новонароджений - народжується з рефлексом смоктання. Завдяки ньому малюк не тільки стає ситим, але й задовольняє свою потреба у фізичному контакті з матір'ю, в теплі й турботі. Саме на руках у мами, посмоктуючи груди, дитина відразу заспокоюється, якщо у нього погане самопочуття або турбують кишкові коліки.
Крім того, годування дитини за вимогою підтримує лактацію. Часте смоктання стимулює посилене вироблення в організмі жінки, що годує, окситоцину і пролактину - гормону, що відповідає за «виробництво» грудного молока. При цьому годування за вимогою виключає зціджування. Якщо маляті буде не вистачати молока, часте прикладання вирішить цю проблему.

Як годувати на вимогу?


При найменшому неспокої дитини, мамі слід зайняти зручну позицію і прикласти його до грудей. Перші кілька тижнів малюки смокчуть довго - близько 30-40 хвилин, а іноді і протягом години. Дитина може заснути біля грудей, а потім прокинутися і знову прикластися ній. Можлива ситуація, при якій дитя може просити груди 3-4 рази на годину. Взагалі в перші місяці життя малюка кількість прикладань доходить до 10-12 разів на добу.
Годування за вимогою
У міру зростання малюка тимчасові проміжки між годуваннями будуть збільшуватися. Не можна закінчувати годування, відібравши груди у малюка. Наситившись, дитина сама відпустить сосок або, заснувши, перестане смоктати.
Багатьох мам, чиї діти на штучному вигодовуванні, цікавить, а необхідно годування сумішшю на вимогу. Серед педіатрів вважається оптимальним частково задовольняти потреби немовляти. Це означає, що зазначений об'єм їжі дається за бажанням дитини, але в певних межах. Якщо малюк не з'їдає запропоновану порцію суміші повністю, батькам слід давати харчування частіше, але меншими порціями.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Як часто годувати новонародженого?
Як часто годувати новонародженого?
Питання, як правильно годувати новонародженого, залишається відкритим протягом багатьох років. Досі є прихильники теорії годування по годинах і
Режим годування новонародженого
Режим годування новонародженого
Вибір правильного режиму годування немовляти: на вимогу або по годинах - першочергове завдання мами новонародженого. При цьому важливо не тільки
Куріння під час годування груддю
Куріння під час годування груддю
На будь-яке питання завжди існує дві точки зору. Але є й такі теми, де відповідь один. Наприклад, можна курити під час грудного вигодовування?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Скільки повинен з'їдати новонароджений?
Кожну маму хвилює здоров'я її дитини, його комфорт і гарний настрій. І, зрозуміло, базова потреба малюка - у харчуванні. І тут виникає питання, яке
Чи мити груди перед годуванням?
Чи мити груди перед годуванням?
Чи потрібно мити груди перед годуванням? Особливої необхідності в цьому немає. Досить того, що ви щодня приймаєте душ. Крім того, часте