Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину самостійно їсти?

5-03-2015, 17:36
1399
0
Як навчити дитину самостійно їсти?
Діти люблять наслідувати дорослим, і це їх бажання треба вчасно направити в правильне русло. Потрібно саджати дитину з раннього віку за загальний стіл з усіма членами сім'ї. Дивлячись на дорослих, малюк намагається повторювати всі дії, таким чином, починає вчитись їсти самостійно.
Навчити дитину самостійно їсти - не повинно бути у батьків нав'язливою ідеєю. Малюк сам повинен полюбити процес годування себе самого. Головне - терпляче ставитися і пам'ятати прості правила:

 • не примушувати дитину їсти;

 • не квапити;

 • хвалити і підбадьорювати;

 • допомогти навчитися тримати ложку.


 • Вік, коли варто почати вчити дитину їсти самостійно, залежить від його індивідуальних рис і рівня розвитку. Малюк сам проявляє інтерес до ложці з 7-8 місяців, і потрібно користуватися моментом, щоб захопити його і заохотити інтерес вчитись їсти самостійно. Якщо не боятися забрудненого одягу і частій прибирання кухні, то до 15-2 років дитина освоїть цей навик.

  Як навчити дитину їсти самостійно?


  Основні правила:

 • Давати дитині їсти самостійно тоді, коли він справді зголоднів. Коли дитина хоче їсти, то йому не до примх і пустощів.

 • Не треба дозволяти дитині грати з їжею. Коли дитина наситився, він починає розмазувати їжу, мацати і м'яти пальцями, розкидати. У такому випадку краще відразу забрати тарілку та ложку, щоб дитина розумів різницю між грою і їжею.

 • Не треба примушувати дитину суворо тримати хліб в лівій руці, а ложку у правій. До трьох років діти намагаються все робити як правою, так і лівою рукою. А можливо ваша дитина лівша, тоді переучувати тримати ложку в правій руці тим більше не потрібно.

 • На початку навчання дитині краще пропонувати його улюблені страви і забавно їх прикрашати. Це викличе більший інтерес і апетит, і малюк легко буде вчитися їсти самостійно.
 • Як навчити дитину самостійно їсти?

 • У час, коли дитина починає сам їсти самостійно, дорослим треба набратися терпіння і не нервувати. Про ідеальну чистоту на кухні доведеться забути на цей час. Немає необхідності витирати кожну пролиту краплю і підбирати впали крихти під час їжі дитини і відволікати його. Прибиранням столу краще зайнятися разом з малюком потім, так він звикне до охайності і акуратності.


 • На практиці, кожній мамі знадобиться терпіння і свій підхід до малюка, перш ніж вона навчить його самостійно їсти і правильно поводитися за столом.
  Читайте також
  Коли вводити м'ясо дитині?
  Коли вводити м'ясо дитині?
  В наші дні ведеться багато розмов про те, чи потрібно давати дитині м'ясо. Однозначну відповідь фахівців - м'ясо дітям молодшого віку необхідно, воно
  Дитина не їсть прикорм
  Дитина не їсть прикорм
  Проблеми з введенням прикорму дитині виникає у багатьох батьків. Дуже часто, перші спроби запропонувати дитині новий продукт зустрічають стійкий опір
  Як змусити дитину їсти?
  Як змусити дитину їсти?
  Всі діти діляться на два типи: тих, які з задоволенням відкривають рот назустріч ложці, і тих, які вперто відвертають від неї свої носики. І у
  Як навчити дитину їсти ложкою?
  Як навчити дитину їсти ложкою?
  Навчання дитини навичкам самообслуговування вимагає чимало часу і батьківського терпіння. Наприклад, багато сімей стикаються з труднощами самостійної
  Що можна їсти мамі, що годує?
  Що можна їсти мамі, що годує?
  Багато майбутні мами мають деяке уявлення про годування малюка грудьми. Практично кожна впевнена, що їй потрібно дотримуватись спеціальної ...
  Як навчити дитину жувати?
  Як навчити дитину жувати?
  Смоктальний рефлекс закладений у дитини з народження. Розвинути цей рефлекс до досконалості допомагає почуття голоду. Але ось ваш малюк підростає, а