Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Козяче молоко для немовлят

5-03-2015, 17:36
3704
0
Козяче молоко для немовлят
Деколи, мама не може забезпечити дитині грудне вигодовування. У цьому випадку, вона вдається до штучних молочних сумішей. Але, нерідко, батьки вважають, що подібного харчування недостатньо для новонародженого немовляти. Чи можна давати козяче молоко дітям до року і не викличе воно небажаних ускладнень?

Козяче молоко для немовлят: основні плюси і мінуси


У порівнянні з коров'ячим молоком, для грудних дітей козяче молоко має більш відповідним складом. У ньому на 25% більше вітаміну В6 на 47 % - вітаміну А. Високий вміст калію і кальцію сприяє гарному росту зубів. Міститься достатня кількість фосфору, магнію, марганцю і міді. Тим не менш, в козячому молоці відчувається значний дефіцит заліза і фолієвой кислоти, що підвищує ризик розвитку фолієво-дефіцитної анемії.
Велика кількість мінералів піддає надмірної навантаженні недостатньо сформовану сечову систему дитини, що, згодом, може негативно позначитися на функціонуванні нирок. Також, в молоці відсутня ліпаза, яка допомагає перетравлювати жири.
Щоправда, варто уточнити, що казеїн, що міститься в козячому молоці, утворює менш щільний згусток, ніж при використанні коров'ячого молока, і перетравлюється набагато швидше і легше. Тому, рекомендують готувати дитячі каші на козячому молоці, але тільки після того, як дитині виповниться не менше півроку. Зазвичай, вводити в харчування даний, досить жирний продукт починають з 9-ти місяців. Можна немовляті вживати козяче молоко, вирішується в кожному випадку індивідуально, після обов'язкової консультації з педіатром.


Як має проходити годування новонароджених козячим молоком?


Використовуючи козяче молоко для немовлят, насамперед, не забудьте його прокип'ятити. Організм людини дуже чутливий до бактерій і паразитів. Тому, при недотриманні елементарних норм санітарії, замість очікуваної користі, ви можете завдати дитині істотної шкоди.
Так як давати козяче молоко немовля рекомендується не раніше, ніж з 9-ти місяців, і обов'язково в розбавленому вигляді, достатньо вживати в день не більше 50-ти грам. При розведенні в пропорції 1:1 вийде 100 грам молока - достатня кількість для прикорму або приготування каші. У той же час, не слід позбавляти дитину, що перебуває на штучному вигодовуванні молочних сумішей і повністю переводити дитину на козяче молоко. При кип'ятінні корисний продукт втрачає велику частину вітамінів, і молочна суміш заповнить їх недолік.

Дитячі суміші на основі козячого молока


В даний час розроблені молочні суміші для немовлят на основі козячого молока, в тому числі адаптовані. Перевагою адаптованих сумішей є максимальна наближеність за складом до жіночого грудного молока. Звичайно, даний продукт не вважається лікувальним, але, в теж час, володіє більшою користю для дитини,
Козяче молоко для немовлят
схильного до алергії на білок коров'ячого молока.

Дитяче харчування на козячому молоці показано при атопічних дерматитах. Ця хвороба нерідко призводить до бронхіальній астмі або алергічного риніту. Однією з поширених причин хвороби є алергія на коров'яче молоко. Тому, найчастіше, козяче молоко для немовлят при атопічному дерматиті стає справжньою панацеєю.
Проте слід врахувати, що козяче молоко не володіє гіпоалергенними властивостями і здатне викликати непередбачену реакцію. Підійде чи ні козяче молоко для немовляти, можна з'ясувати тільки практичним шляхом.
Читайте також
Коров'яче молоко немовля
Коров'яче молоко немовля
Виявляється, дітям не можна пити молоко! Наші мами і бабусі не знали, що коров'яче молоко шкідливе для дитини. Не давайте дітям молоко до трьох
Кисломолочні суміші для новонароджених
Кисломолочні суміші для новонароджених
Якщо ваш малюк «штучник», але при цьому у нього спостерігаються проблеми з шлунково-кишковим трактом, часті зригування і алергічні реакції на шкірі,
Козяче молоко для немовляти
Козяче молоко для немовляти
Діткам, які погано переносять коров'яче молоко або суміш, часто рекомендують давати молоко від кози. Про всі переваги та недоліки такого харчування
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Козяче молоко для дітей
Козяче молоко для дітей
Провести літо в селі, на свіжому повітрі, подалі від вуличних смогів і вихлопних газів, корисно дитині будь-якого віку - тут і овочі-фрукти прямо з
Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
Переваги дитячих сумішей на козячому молоці
В останні кілька років прилавки магазинів поповнила дитяча суміш на козячому молоці, крім того, це дитяче харчування офіційний сайт рекомендує за