Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кисломолочні суміші для новонароджених

5-03-2015, 17:36
2240
0
Кисломолочні суміші для новонароджених
Інколи, в силу тих чи інших причин, мати не може забезпечити новонародженої дитини природним грудним молоком. У цьому випадку, немовля переводять на штучне вигодовування. Нерідко, педіатри рекомендує використовувати з народження кисломолочні суміші.

Для чого потрібна кисломолочна суміш для новонароджених?


Найчастіше, використовувати кисломолочні суміші рекомендують при частому відрижці немовляти. Подібна суміш швидше перетравлюється в шлунку і переходить в кишечник. Молекули білка в кисломолочних сумішах піддаються часткового розщеплення, що і пояснює легкість засвоєння продукту. Крім того, кисломолочна суміш з народження рекомендується для дітей з недостатньою кількістю травних ферментів, а також, з алергічними висипаннями на шкірі. Сама суміш не є гіпоалергенним продуктом, але алергічні реакції провокує дуже рідко.
Живі молочнокислі бактерії служать перешкодою для розмноження в кишечнику хвороботворних мікроорганізмів і підвищують рівень корисних бактерій, а також, зменшують газоутворення. Саме тому, використання кисломолочної суміші рекомендовано дітям з дисбактеріозом, кишковими коліками, частими проносами і під час реабілітації після перенесених захворювань, пов'язаних з кишковими інфекціями. Кисломолочні суміші володіють ще однією істотною перевагою перед стандартним харчуванням: залізо, що міститься в цьому продукті, засвоюється значно швидше, ніж зі звичайних сумішей. У зв'язку з цим кисломолочну суміш призначають дітям з анемією.


Як вводити кисломолочну суміш?


Зазвичай, кисломолочну суміш використовують у відсотковому співвідношенні 1:1 до стандартної, підсолодженої суміші. Як давати кисломолочні суміші для дітей, вирішується в кожному випадку індивідуально за медичними показаннями і фізіології дитини. Заміну виконують поступово, починаючи з 10 - 20 мл при кожному годуванні. Далі, догодовують дитину звичної для нього сумішшю. Обсяг нового продукту збільшують щодня, замінюючи одне харчування за 2 - 3 дні. Якщо проблема перестає турбувати немовляти, подальше збільшення обсягу кисломолочної суміші можна припинити.
В даний час існують, як готові, так і сухі кисломолочні суміші для новонароджених. Сухі суміші перед вживанням розводять водою, переважно спеціально створеної для використання в дитячому харчуванні.
Переводити дитину тільки на кисломолочні суміші не слід, так як високий ризик порушення кислотно-лужного балансу і нормального функціонування кишечника.
Кисломолочні суміші для новонароджених
Перед застосуванням кисломолочної суміші потрібно переконатися у відсутності алергічної реакції.

Адаптовані кисломолочні суміші


Серед широкого вибору кисломолочних продуктів, кращими вважаються адаптовані суміші, так як вони максимально наближені за своїм хімічним складом до жіночого грудного молока. Виробники дитячих сумішей постаралися скорегувати якість білка, збагатити харчування необхідними вітамінами і мінеральними речовинами, додавши для користі біфідобактерії. Навіть у сухих сумішах молочні бактерії зберігають свої властивості та активність. Адаптовані суміші відрізняються складом від готових кисломолочних. Нерідко, їх рекомендують для вигодовування новонароджених дітей без догодовування стандартним харчуванням.

Яка дитяча кисломолочна суміш краще, готова суха або адаптована, вирішити складно. Все залежить від медичних показань, а також індивідуальних уподобань маленького гурмана.
Читайте також
Як перевести дитину на суміш?
Як перевести дитину на суміш?
Іноді мами не можуть продовжувати грудне вигодовування в силу певних причин, і тоді виникає необхідність перевести дитину на суміш. Далі в нашій
Суміші для новонароджених
Суміші для новонароджених
І хоча на сьогоднішній день всі лікарі в один голос твердять про користь грудного вигодовування, не у всіх мам виходить налагодити годування грудьми.
Дитячі суміші для новонароджених
Дитячі суміші для новонароджених
Кожна жінка мріє вигодувати свою дитину грудьми, хоча б якийсь час. Тим не менше, наші бажання не завжди відповідають нашим можливостям, і іноді
Дитина відмовляється від суміші
Дитина відмовляється від суміші
Батьки малюків, які знаходяться на штучному вигодовуванні, завжди дуже переживають, якщо малюк відмовляється їсти запропоновану суміш. Але насправді
Як перейти на іншу суміш?
Як перейти на іншу суміш?
Дуже часто у молодих батьків дітей на штучному вигодовуванні виникає необхідність перейти на іншу суміш. Тут і виникає питання, як зробити це
Гід по дитячих сумішах
Гід по дитячих сумішах
Серед штучних сумішей для зовсім маленьких є група продуктів, до складу яких включені різноманітні речовини, важливі для росту й розвитку маляти. В