Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина відмовляється від суміші

5-03-2015, 17:36
1747
0
Дитина відмовляється від суміші
Штучне вигодовування дозволяє забезпечувати дитину необхідними поживними речовинами в тому випадку, коли годування грудним молоком неможливо. Поширена проблема, з якою доводиться стикатися мамам дітей-искусственников - коли дитина не їсть суміш. Батьки переживають, що їх дитина не доїдає, а значить, не отримує важливих мікроелементів і вітамінів, необхідних для гармонійного росту і розвитку дітей.
Насправді причин того, чому дитина відмовляється їсти суміш, може бути кілька. Іноді така поведінка є ознакою фізичного неблагополуччя малюка, а в ряді випадків може говорити про те, що проблема криється в самому замінники грудного молока, його смак або складі.

Чому дитина відмовляється від суміші?


Якщо дитина погано їсть суміш, то це може говорити про те, що:

 • Він ще не зголоднів. Дитина не їсть суміш, коли її пропонують, якщо у нього ще не переварилася попередня порція. Суміш є більш поживною їжею на відміну від грудного молока, а тому вимагає більшого часу для її перетравлення системою травлення малюка. Для нормалізації процесу харчування необхідно витримувати рекомендовані інтервали між годуваннями сумішшю (в середньому це 3-4 години).

 • Йому не подобається смак суміші. На сьогоднішній день на ринку дитячого харчування представлено понад 70 видів замінників грудного молока. Майже всі вони унікальні за своїм складом і має своєрідний присмак. Якщо дитина відмовляється від суміші, можливо, йому просто неприємний смак. У цьому випадку рекомендується підібрати їй заміну разом з педіатром.

 • У нього ріжуться зубки. Прорізування зубів, як правило, являє собою болісний процес, який може супроводжуватися погіршенням самопочуття дитини. Зазвичай при цьому у нього може спостерігатися порушення травлення (пронос, нудота, блювання), підвищення температури. Основний дискомфорт доставляють болючість ясен, яка посилюється при смоктальних рухах. Тому, якщо дитина несподівано в якийсь із днів перестав їсти суміш, яку до цього їв із задоволенням, то, швидше за все, у нього ріжуться зубки. Як правило, це не потребує кардинальних заходів з боку батьків. У цій ситуації рекомендується перечекати важкий період. Зазвичай після появи зубів апетит повертається до малюка.

 • Його не влаштовує соска на пляшечці. Ситуація, коли дитина погано їсть суміш, що може бути результатом неправильного вибору соски для пляшечки. Занадто великий отвір в ній може бути причиною стрімкого плину суміші, у зв'язку з чим малюк буде захлинатися під час годування, заковтувати зайве повітря. Дитина не хоче їсти суміш, якщо соска на пляшечці має дуже маленький отвір, що змушує його докладати більше зусиль до висмоктування молока. Щоб уникнути цих неприємностей потрібно, вибираючи пляшечку з соскою для годування немовляти, орієнтуватися на вікові рекомендації, які можна знайти на упаковці товару.

 • У нього болить животик. Малюк відмовляється від суміші, якщо його мучать болі в животі у зв'язку з підвищеним газоутворенням чи нетравленням. Зазвичай таке буває, якщо при приготуванні суміші не були дотримані рекомендації щодо необхідної дозуванні.
  Дитина відмовляється від суміші
  Занадто висока концентрація замінників грудного молока щодо розведення водою може бути причиною порушення травлення у дитини. Ферментативна система дітей може не впоратися із великою кількістю білка в суміші, у зв'язку з чим може виникнути метеоризм і пронос.

 • У дитини болить горло або є запалення вуха. Малюк у цьому випадку не їсть суміш, так як будь-який рух щелепи, а особливо при ковтанні, супроводжується гострим болем. Зазвичай при цьому він сильно плаче, у нього спостерігається температура. Роз'яснити ситуацію допоможе педіатр, який призначить лікування і дасть рекомендації по харчуванню дитини.
 • Читайте також
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
  Як перевести дитину на суміш?
  Як перевести дитину на суміш?
  Іноді мами не можуть продовжувати грудне вигодовування в силу певних причин, і тоді виникає необхідність перевести дитину на суміш. Далі в нашій
  Суміші для новонароджених
  Суміші для новонароджених
  І хоча на сьогоднішній день всі лікарі в один голос твердять про користь грудного вигодовування, не у всіх мам виходить налагодити годування грудьми.
  Дитячі суміші для новонароджених
  Дитячі суміші для новонароджених
  Кожна жінка мріє вигодувати свою дитину грудьми, хоча б якийсь час. Тим не менше, наші бажання не завжди відповідають нашим можливостям, і іноді
  Кисломолочні суміші для новонароджених
  Кисломолочні суміші для новонароджених
  Якщо ваш малюк «штучник», але при цьому у нього спостерігаються проблеми з шлунково-кишковим трактом, часті зригування і алергічні реакції на шкірі,
  Дитина відмовляється від грудного молока
  Дитина відмовляється від грудного молока
  Чи може дитина відмовлятися від молока, якщо він чимось засмучений? Так, звичайно ...