Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Пальмова олія в дитячому харчуванні

5-03-2015, 18:13
1644
0
Пальмова олія в дитячому харчуванні
Пальмова олія є рослинним джерелом жирів. Його отримують з м'ясистої частини плодів олійної пальми. На сьогоднішній день пальмова олія входить до складу багатьох продуктів, в якості інгредієнта, за рахунок якого підвищується поживність, збільшується термін зберігання (шоколад, згущене молоко, картопля фрі, кекси, печиво, чіпси тощо). В основному це відбувається, тому що це масло є досить дешевою сировиною, а тому вигідним наповнювачем у виробництві харчових продуктів.
Пальмова олія входить до складу молочних сумішей для немовлят. Його зміст там наближає складу суміші до грудного молока. В даному випадку це джерело пальмітинової кислоти, яка так само є в жіночому молоці. Однак стає суміш від цього корисніше?

Небезпечно пальмова олія?


Пальмова олія є джерелом таких вітамінів, як А, Е, вітаміну Q10 які в свою чергу є потужними антиоксидантами. Але разом з тим воно багате великою кількістю насичених жирних кислот, які ускладнюють процеси травлення і засвоєння їх організмом. Головне, чим небезпечно пальмову олію, - воно підвищує рівень холестерину в крові, що може негативно позначитися на здоров'ї серцево - судинної системи.
Температура плавлення пальмового масла - 39?С, що вище нормальної температури тіла здорової людини. Це загрожує тим, що пальмове масло не розчиняється у шлунково-кишковому тракті, і відповідно, не розщеплюється ферментами і не засвоюється організмом.
Пальмітинова кислота в пальмовій олії у складі молочних сумішей зв'язується з молекулами кальцію, утворюючи міцне нерозчинна сполука, яка в силу поганої всмоктування з кишечника, виводиться разом з каловими масами немовляти. Це небезпечно дефіцитом жирних кислот і кальцію в організмі дитини.
Пальмова олія в дитячому харчуванні присутня не тільки в складі сумішей, але і в печиво, кашах, і ін. Його використовують не тільки як наповнювач, але і для посилення смаку.
Таким чином, вплив пальмової олії на організм дитини можна вважати більше негативних, ніж корисним, а тому рекомендується контролювати його споживання.

Дитячі молочні суміші без пальмової олії


Дитячі суміші з вмістом пальмової олії можуть сприяти формуванню більш щільного калу у дитини. При дослідженні впливу пальмової олії на здоров'я дітей з'ясувалося, що його вміст у сумішах може бути причиною поганої мінералізації кісток на першому оду життя. У зв'язку з цим рекомендується вибирати молочні суміші для дітей, які не містять пальмову олію.
Які суміші можна сьогодні знайти на прилавках без вмісту пальмової олії? Насправді майже всі виробники дитячого харчування використовують пальмову олію у створенні замінників грудного молока. Гарантовано уникнути зустрічі з цим інгредієнтом
Пальмова олія в дитячому харчуванні
можна, вибравши суміші Premium з позначкою PRE, призначені для харчування недоношених дітей, а також немовлят першого півріччя життя. Неповноцінна робота травного тракту зовсім маленької дитини може ще більш ускладнитися при попаданні в неї тугоплавких насичених жирних кислот.
Серед торгових марок, які не використовують пальмову олію у виробництві сумішей, можна виділити «НЕННІ» і «Similaс» (Сімілак).

Дитячі каші без пальмової олії


Майже у всіх кашах швидкого приготування для харчування дітей присутня пальмова олія. Воно надає насолоду крупам, що допомагає продукту сподобатися дитині. Торгові марки типу «Heinz» і «Спеленок» не використовують його при виробництві дитячих каш.
Ще один варіант уникнути потрапляння в організм дитини пальмової олії разом з кашами, - це самостійне приготування їх за допомогою звичайної крупи і молока.
Читайте також
Суміші для новонароджених
Суміші для новонароджених
І хоча на сьогоднішній день всі лікарі в один голос твердять про користь грудного вигодовування, не у всіх мам виходить налагодити годування грудьми.
Глютен в дитячому харчуванні
Глютен в дитячому харчуванні
На сьогоднішній день дуже гостро постало питання - що таке глютен і яку роль відіграє його наявність в дитячому харчуванні, адже всі ми хочемо для
Дитячі суміші для новонароджених
Дитячі суміші для новонароджених
Кожна жінка мріє вигодувати свою дитину грудьми, хоча б якийсь час. Тим не менше, наші бажання не завжди відповідають нашим можливостям, і іноді
Козяче молоко для немовлят
Козяче молоко для немовлят
Про те, що козяче молоко володіє масою корисних властивостей, знали ще наші далекі предки. Тим не менш, не всі люблять цей продукт з-за надмірної
Гід по дитячих сумішах
Гід по дитячих сумішах
Серед штучних сумішей для зовсім маленьких є група продуктів, до складу яких включені різноманітні речовини, важливі для росту й розвитку маляти. В
Риб'ячий жир для дітей
Риб'ячий жир для дітей
Широко відома користь риб'ячого жиру. Вчені Токіо встановили, що вживання риб'ячого жиру в щоденному раціоні покращує ...