Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Раціон харчування дитини до року

5-03-2015, 18:13
1289
0
Раціон харчування дитини до року
Правильне харчування дитини в перші місяці і роки життя закладає фундамент його майбутнього здоров'я і гарного самопочуття.
Раціон харчування дитини 0 - 6 місяців
Протягом перших 6 місяців життя немовля повинен харчуватися тільки молоком матері - таку рекомендацію дають сьогодні ВООЗ, Європейська Педіатрична Асоціація та ЮНЕСКО. Якщо ви не можете або не хочете годувати свою дитину грудьми, переконайтеся в тому, що він отримує всі необхідні для нього поживні речовини з молочних сумішей.
Материнське молоко є для новонародженого ідеальним харчуванням, оскільки виробляється спеціально для того, щоб покрити всі його потреби. Діти, які вигодовуються грудьми, починають їсти тверду їжу швидше тих дітей, які були вигодувані штучно, - оскільки завдяки материнському молоку вони раніше звикають до розмаїття запахів і смаків.
Деякими з інших відомих переваг грудного вигодовування є:

 • менша кількість шлункових розладів у дитини;

 • більш сильний імунітет до інфекцій у перші місяці життя;

 • дуже рідкісні реакції алергії;

 • низький відсоток випадків раптової смерті.


 • Існує загальне переконання, що від введення в раціон харчування дитини віку до 4-х місяців додаткової їжі або рідин, шкоди набагато більше, ніж користі. Іншими словами, якщо в раціон харчування дитини віком до 6 місяців включається додаткова їжа, вона ніяк не допомагає розвитку малюка.
  Додаткова їжа може бути введена в раціон харчування дитини 4-6 місяців тільки в наступних випадках:

 • дитина не додає у вазі;

 • дитина постійно здається голодним, незважаючи на посилене годування груддю;

 • дитина з народження знаходиться на штучному харчуванні.
 • Раціон харчування дитини в 6 місяців
  Після 6-місячного віку запаси заліза, з якими народжується дитина, починають зменшуватися. Материнське молоко бідно залізом, а той тип заліза, що містять молочні суміші, не дуже легко засвоюється організмом новонародженого.
  Одночасно, приблизно у віці 6-ти місяців спостерігається підвищення рухливості дитини, що призводить до збільшення його енергетичних потреб. Тому в раціон харчування дитини, якій виповнилося 6 місяців, треба включати додаткове харчування - з тим, щоб заповнити порожнечу між енергетичними запитами немовляти і тією енергією, яку дає йому материнське молоко.
  Введення твердої їжі починається з якогось дитячого продукту, багатого залізом, - як, наприклад, рисова мука, яка дуже рідко викликає алергії. Рисове борошно розлучається материнським молоком або його замінником, і дається дитині тільки з ложечки. Спочатку крем повинен бути досить рідким, потім його можна робити густішим.
  Через кілька днів після крему додається овочевий суп - тобто, суміш овочів у вигляді пюре. У цьому віці гарні будуть такі овочі, як картопля, морква, селера, редька, помідори, ендивій. Коли зніміть суп з плити, додайте туди дві чайних ложечки оливкової олії і кілька крапель тільки що розрізаного лимона. Овочевий суп краще додати в раціон харчування до фруктів, так як дитина 6-ти місяців звикає до овочів легше, якщо до цього не пробував фруктового пюре. Овочевий суп поступово заміщає обідній прийом молока.
  Після того, як дитина звик до овочевого супу, можна додавати в його раціон фруктове пюре - замінюючи їм повністю або частково друге ранкове годування. Природно, пюре готується з свіжих фруктів.
  Раціон харчування дозволяє давати дитині 6-ти місяців яблука, груші стиглі банани. Вводиться щоразу один фрукт. Між різними фруктами залишається перерву приблизно на тиждень, щоб проконтролювати можливі реакції неприйняття, і для того, щоб дитина звикла до нового смаку.
  Раціон харчування дитини до року

  Як змінюється раціон харчування дитини з 7-го місяця?
  Раціон харчування дозволяє давати дитині 7 місяців воду - як разом з їжею, так і між годуваннями. Проте в такій кількості, яка не призведе до обмеження апетиту дитини.
  Крім того, в раціон харчування дитини з початку 7-го місяця включається протерта куряча грудка без шкіри, в обсязі 50 грамів спочатку, і 100 грамів - пізніше. Куряча грудка вариться разом з овочами.
  В 7 місяців в овочевий суп можна додавати також шпинат, буряк, редис, свіжу квасолю і ріпу.

  Раціон харчування дитини 8 місяців
  У раціоні харчування у дитини 8 місяців з'являється апельсиновий сік. Кількість соку, що необхідно дитині, щоб покрити свої витрати у вітаміні С, дуже невелика. Зазвичай апельсиновий сік додається у фруктове пюре або дається як окремий напій.
  Зверніть увагу! Фруктові соки не замінюють молока, тому немає сенсу давати дитині більше 100 мл (половина склянки) соку в день.
  Крім того, в раціон дитини з 8-го місяця життя крім протертою рисової каші додаються кашки з вівсяної або пшеничного борошна. Каші завжди даються дитині ложечкою, а не з пляшечки.
  Кислі на смак фрукти (вишня, персики, абрикоси) включаються в раціон дитини також у 8 місяців.
  У цьому ж віці в харчування дитини додається м'ясо яловичини (наприклад, з лопаткової частини) - у такій же кількості, як і куряче. Йому також можна їсти свинину, м'ясо баранчика, ягняти чи кролика.

  Раціон харчування дитини у 9 місяців
  Фрукти, які містять зернятка (такі, як полуниця, ківі, інжир) краще додати в раціон харчування, коли дитині виповниться 9 місяців.

  Раціон харчування дитини 10 місяців
  Приблизно в цей період малюк починає жувати. Тому в раціон харчування дитини, якій виповнилося 10 місяців, бажано включати гранульовану або мелконарезанного їжу - наприклад, пюре з фаршем або запечена картопля, розділений виделкою на маленькі шматочки.
  Дуже хорошим навчанням жування буде кірка хліба, яку дитина може тримати в руках (але тільки коли він стійко сидить перед вами!)

  Раціон дитини 11 місяців
  Риба з'являється в раціоні дитини після 11 місяців. Риба повинна бути нежирної. Дитині вона дається як рибний суп, зварений з овочами. Будьте обережні з рибними кістками!

  Раціон харчування дитини у 12 місяців
  У раціон харчування дитини, якій виповнилося 12 місяців, можна включати яйце. Яйце дозволяється тільки у вареному вигляді, причому варитися воно має не менше 6-8 хвилин. Розімніть жовток виделкою, і давайте його дитині, поступово збільшуючи порції - поки дитина не з'їсть весь жовток цілком.
  Білок яйця можна давати дитині тільки через 15-20 днів після того, як він перший раз з'їв жовток. Білок також треба розім'яти виделкою, і також поступово збільшувати при годуванні порції. Раціон харчування дитини у 12 місяців може містити 3-4 яйця в тиждень - на обід,
  Раціон харчування дитини до року
  незадовго до фруктового пюре, яким яйце доповнюється.
  Огірки, цибуля, капуста, брокколі, бобові і артишоки додаються в раціон дитини після того, як йому виповниться 12 місяців. Ці овочі не дуже легко перетравлюються і викликають утворення газів, - що може мучити дитини більш молодшого віку.
  Добова кількість молока, яке має приймати дитина у віці одного року, тобто коли він отримує і іншу їжу, повинна дорівнювати 600 мл.
  Близько року, якщо видно, що дитина голодна, можна давати йому і вечеря - який складається з тієї їжі, що він їв на обід, але в меншій кількості
  Читайте також
  Раціон харчування дитини 8 місяців
  Раціон харчування дитини 8 місяців
  Раціон восьмимісячного малюка вже значно розширений, і навіть багатокомпонентні страви йому «по зубах». Далі розглянемо докладніше, чим годувати
  Раціон харчування дитини 7 місяців
  Раціон харчування дитини 7 місяців
  В 7 місяців дитина, будь він на грудному вигодовуванні або штучному вигодовуванні, ще тільки знайомитися з новими продуктами та стравами. Вводити
  Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
  Меню дитини 7 місяців на штучному вигодовуванні
  Малюк росте, і його організм потребує багато різних продуктів. Якщо малюк харчується сумішшю, решті його раціон повинен бути складений особливо
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  Харчування дитини у 8 місяців на штучному вигодовуванні
  У 8 місяців і немовлята і ті, хто на штучному щосили пробують нові продукти, але малюки, які отримують суміш, знайомляться з дорослим столом набагато
  Меню дитини 9 місяців на штучному вигодовуванні
  Меню дитини 9 місяців на штучному вигодовуванні
  В 9 місяців немовля вже поступово переходить на доросле меню. Правда, є ту ж їжу, що мама і тато, йому поки що зарано. З чого складається меню
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Зразкове меню дитини до 5 місяців на штучному вигодовуванні
  Як молодій мамі скласти раціон малюка, коли він тільки починає отримувати прикорм крім суміші? Нічого нового тут вигадувати не треба: існує