Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від нічних годувань?

6-03-2015, 15:54
1069
0
Як відучити дитину від нічних годувань?
«Як відучити дитину від нічних годувань?» - рано чи пізно кожна мама задається цим питанням. Малюк, на відміну від матері не втомлюється отримувати молоко і прокидатися вночі йому задоволення. А у молодих мам бувають різні ситуації, і нічні годування в певний момент перестають приносити радість.
Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то нічні годування можуть тривати дуже довго. Для искусственников час відвикання настає раніше, деякі дітки вже в 3 місяці здатні не турбувати своїх мам. Незважаючи на те, в який час молода мама вирішує зайнятися отучением дитини від нічних годувань, їй корисним буде знати деякі прийоми, якими користувалися ще наші прабабусі.

Як відучити дитину їсти вночі?


Існує кілька нескладних методів, як відучити дитину від нічних годувань, які підійдуть і для діток, які харчуються материнським молоком, і для діток, які харчуються сумішами.

 • Щоб відучити дитину від нічного годування, слід збільшити кількість годувань днем. За денний час малюк повинен отримувати повний обсяг молока, що він зазвичай споживає за добу. Останнє годування на ніч повинно бути щільним.

 • Дитина часто їсть вночі, коли йому не вистачає материнської уваги днем. Нерідко молоді матусі, зайняті домашніми клопотами, на час забувають про свого малюка. Якщо такі ситуації стають нормою, то малюк починає частіше прокидатися вночі і вимагати груди або пляшечку з сумішшю. Таким чином, дитина намагається отримати те материнське увагу, якого йому не вистачає повітря. Якщо мама рано вийшла на роботу і весь день розлучена з малюком, то така дитина часто і багато їсть вночі.

 • Якщо малюк лягає спати значно раніше батьків, то мамі, перед тим як лягти спати самій слід розбудити дитину і нагодувати його. В цьому випадку дитина буде довше і спокійніше спати вночі і забезпечить мамі більш тривалий відпочинок. В крайньому випадку, малюк розбудить свою маму на один раз менше вночі.

 • При отучении дитини від нічних годувань у віці старше року, його можна укладати спати в іншій кімнаті. Найкращий варіант - якщо він почне спати в іншій кімнаті разом зі старшим братом або сестрою. Таким чином увагу малюка відразу перемикається на вивчення нової обстановки і він швидко забуває про нічні годування. Також, з дитиною після року можна поговорити і пояснити, «що молока мало і на ніч вже нічого немає». У цьому віці діти вже сприйнятливі до слів.


 • Коли дитина перестає їсти вночі?


  Як відучити дитину від нічних годувань?

  Кожна дитина індивідуальна і кожного в різному віці приходить час, коли він більше не потребує нічного годування. Але, як показує практика, нерідко молодим мама нічні годування набридають раніше, ніж їх дітям. На думку педіатрів, перед тим як відучити дитину від нічних годувань, необхідно створити м'які і плавні умови для малюка. Дитина не повинна страждати від того, що позбавлений нічній порції їжі. Приступати до отучению можна в 5-6 місяців. У цьому віці малюк легко може перенести це позбавлення. Можливо, пару ночей він ще не дасть батькам спокійно спати, але протягом двох тижнів дитина, як правило, відвикає.
  Якщо дитина всю ніч смокче груди, то це рідко говорить про те, що він сильно голодний. Як правило, такі діти не можуть днем задовольнити свої емоційні потреби. Ця проблема може виникнути не тільки у новонародженого, але і у дитини у віці після року. У такій ситуації матері слід налагодити спілкування з дитиною вдень - більше уваги приділяти тілесного контакту, ігор, розмови.
  Читайте також
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
  Нічне годування дитини
  Нічне годування дитини
  Організм новонародженого влаштований таким чином, що йому необхідно харчування навіть у нічний час. А щоб зробити цей процес якомога більш комфортним
  Дитина часто прокидається вночі
  Дитина часто прокидається вночі
  Однією з частих проблем батьків в перший рік життя малюка стає поганий нічний сон у дітей, які можуть прокидатися кілька разів за ніч, вимагаючи до
  Дитина погано спить
  Дитина погано спить
  Багато молоді мами просто мріють хоч раз нормально виспатися. Між тим, правильно організований режим для грудничка дозволяє нормально спати вночі і
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Дитина погано спить вночі, з чим це пов'язано?
  Чому дитина погано спить вночі? Практично кожен другий батько стикається з проблемою поганого сну у дитини. Однак, на думку медиків, така ситуація
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Скільки повинна спати новонароджена дитина?
  Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...