Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Забавлянки для дітей до року

6-03-2015, 16:05
6815
0
Забавлянки для дітей до року
Коли у молодої пари з'являється первісток, їм хочеться як можна швидше почати з ним процес спілкування. Але тут виявляється, що дитина потребує зовсім іншому спілкуванні. Не в тому, який мають на увазі дорослі. Малюкам подобаються ритмічні і прості віршики, які супроводжуються ударами і рухами. Що таке «забавлянки», і які краще всього використовувати при спілкуванні з дітьми до року?
Що таке забавлянки?
За довге існування Русь накопичила безцінне багатство - досвід, який отримав своє відображення у фольклорі. Протягом довгого часу цілі покоління бабусь, нянь, мам складали багато пісень, говорушек і потішок.
Потішки - це ні що інше, як невеликі за розміром примовки-вірші, які безпосередньо супроводжують будь-якого роду заняття з немовлям або ж його самостійні дії: одягання, гру.
Для чого потрібні?
Різного роду потішки можуть використовуватися і для ігри з немовлятами, коли вони вже самостійно виконують певні рухи, і мама це робить разом з дитиною, супроводжуючи заняття пісеньками.
Смішки і потішки, використовувані для відволікання немовлят, також допомагають і розважити його, переключивши увагу на який-небудь об'єкт. Так, досить часто для мами проблематично нагодувати або умити малюка, який починає вередувати. Почувши ж потешку, він відразу вщухає і заспокоюється.
Крім того, забавлянки для немовляти, якому немає ще й року, розвивають його центр мовлення, задіюючи дрібну моторику і руху, також сприяють емоційному розвитку, спонукаючи дитину до самостійних дій. Для більшості дорослих людей вони виглядають безглуздо і здаються безглуздими, проте доставляють дитині радість.
Але головним позитивним моментом є те, що забавлянки сприяють налагодженню контакту між батьками і дитиною раннього віку, буквально з моменту народження.
Які потішки існують?
На сьогоднішній день в будь-якому дитячому магазині мама зможе без зусиль відшукати збірник з іграми і віршиками-потешками для самих маленьких. Але, якщо постаратися, можна згадати найбільш поширені, які у всіх на слуху: «Ладусі», «Сорока-білобока», «Сіли-посиділи» і т. д. Ось кілька прикладів потішок:

«Іграшки»
Ось прокинулися, потягнулися,
З боку на бік повернулися!
Потягушечки! Потягушечки!
Де іграшки, іграшки?
Ти, іграшка, погреми, нашу дитинку підніми!

Або така:

Де ж наші вушка?
Слухають пестушки!
А де очі?
Дивляться казки!
А де зубки?
Ховають губки!
Ну а рот на замок!


При цьому існує кілька правил при грі з малюками:

 • Робіть це в певний час. Краще всього це буде через 2 години після сну або ж під час прийняття їжі, коли дитина не хоче самостійно відкривати рот.

 • Не перестарайтеся. Не варто досить часто і довго застосовувати потішки в грі з малюками, так як вони швидко втомлюються.

 • Використовуйте різні види. Краще всього використовувати декілька видів ігор, причому кожен день іншу. Це дозволить не перевантажувати дитину, і він буде краще запам'ятовувати їх.

 • Грати повинні обоє батьків. Як правило, мама проводить з дитиною більше часу, ніж постійно зайнятий роботою і справами, тато. Саме тому малюк менш охоче грає з батьком. Однак, це зовсім не означає, що він не повинен приділяти увагу дитині. Граючи зі своїм нащадком за допомогою потішок, можна досить швидко і легко встановити з ним контакт.
  Забавлянки для дітей до року
  Через деякий час малюк вже буде знати всі віршики напам'ять і зможе без праці їх повторити самостійно після прохання батьків.


 • З часу, коли з'явилися перші віршики-віршики для маленьких дітей, минуло чимало років. Але, незважаючи на це, вони не втратили своєї актуальності. Саме тому будь-який малюк і сьогодні разом зі своїми батьками з великим інтересом і задоволенням пограє. Більш того, подорослішавши, дитина буде їх розповідати самостійно. Тому можна з упевненістю сказати, що подібного роду ігри тільки посприяють розвитку мовлення.
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Забавлянки для новонароджених
  Забавлянки для новонароджених
  Дитячі забавлянки - це прості і лаконічні вірші, в які вкладено досвід не одного покоління. Така форма спілкування дає змогу налагодити тісний
  Як швидко вчити вірші?
  Як швидко вчити вірші?
  Вивчення дітьми віршів з самого раннього віку - відмінний спосіб тренування пам'яті.Зазвичай малюкам подобається повторювати вірші за батьками і вони
  Дитячі віршики для малят
  Дитячі віршики для малят
  Спілкування з немовлям мами інтуїтивно супроводжують пісеньками та віршиками, які в народі називають потешками. У чому сенс такого спілкування, і які
  Потішки з рухами
  Потішки з рухами
  Як змусити малюка рухатися? Не виконувати ж з ним нудні фізичні вправи? Відповідь на це питання давно знайде - супроводжуйте гімнастику пісеньками і
  Чи можна розпестити дитину?
  Чи можна розпестити дитину?
  Дитина вимагає до себе багато уваги і дуже потребує вашої любові, щоб бути здоровим і правильно розвиватися. Самому і на думку не спаде, що ти,