Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Музика для немовлят

6-03-2015, 16:05
2268
0
Музика для немовлят
Давно доведено, що музика - свого роду лікарський засіб, який чинить на будь-якої людини тільки позитивний вплив, викликаючи при прослуховуванні багато емоцій і почуттів. Грудні діти - не виняток. Однак батьки повинні знати, яку музику для немовлят краще включати.
Що включати?
Дітям раннього віку рекомендується прослуховування таких аудіозаписів, в яких переважають інструменти з вібраціями на високих тонах: арфа, флейта, дзвіночок. При цьому дихання немовляти починає підлаштовуватися по ритм програється аудіозаписи і нормалізується.
Також відомо, що відмінно підходить для прослуховування немовлятами класична музика приміром, Вівальді чи Моцарта. Оскільки науково доведено, що мелодія з скрипкового концерту «Ніч Вівальді», абсолютно відповідає біологічним ритмам головного мозку, які він продукує уві сні.
Сьогодні в спеціалізованих дитячих магазинах у продажу представлені CD-диски з такою музикою, на яку накладені серцеві ритми крихти, що сприяє заспокоєнню немовлят.
Тим малюкам, які є легкозбудливими і часто неспокійні, краще всього відтворювати повільну музику (аданте, адажіо), - як правило, це друга частина більшості інструментальних концертів і сонат.
Крім того, необхідно враховувати, що музика разом з текстом, надає великий вплив на немовлят. Також доведено, що жива музика найкраще впливає на дитину, ніж аудіозапис. Саме тому, ніякої аудіофайл не зрівнятися з колискову, яку співає мама самостійно.
Коли краще включати?
Найкраще відтворювати музику немовляті перед сном. Вона дозволить йому розслабитися. Більш того, з часом вона стане сигналом для сну, і вже дуже скоро малюк після декількох хвилин прослуховування буде міцно сопіти в ліжечку.
Коли використовується?
Крім того, музика часто використовується при масажі немовлят, для кращого розслаблення їх мускулатури і загального заспокоєння. Приміром, існує ціла методика, яка має назву «індійський масаж». При цьому процедури проводять в затемненій кімнаті, програючи звуки природи. Часто до звукового впливу додають і світлове, використовуючи при цьому новорічні гірлянди, які повільно загоряються і поступово згасають.
Дуже часто музика використовується для лікування підвищеного тонусу м'язової мускулатури у грудних дітей. Саме тому вищезгаданий індійський масаж часто використовується при лікуванні дітей з церебральним паралічем.
Особливості відтворення
Батьки, які провадять музикотерапію для свого малюка, повинні знати, що використовувати навушники при прослуховуванні категорично заборонено. Це пояснюється тим, що конструкція будь-яких навушників така, що вони генерують спрямований звук, в той час як слуховий апарат дитини здатний уловлювати лише розсіяний.
Протипоказання
Як би не було дивно, але для музикотерапії теж існує протипоказання. Вони не такі численні, однак при їх наявності відтворювати мелодії дітям заборонено. До них відносяться:

 • наявність у дитини схильності до судом;
 • Музика для немовлят

 • дитина у важкому стані, що викликано інтоксикацією організму;

 • висока внутрішньочерепний тиск ;

 • отит;

 • хронічні захворювання органу слуху.


 • Таким чином, лікування музикою є відмінним і дієвим методом психотерапії. Як відомо, базується він на емоційному сприйнятті звуку. Саме тому правильно підібрана композиція досить швидко покращує загальний стан дитини, сприяє кращому його розслабленню і заспокоєнню.
  Читайте також
  Новорічні танці в дитячому саду
  Новорічні танці в дитячому саду
  У дитячому саду діти тільки вчаться танцювати, роблять свої перші невпевнені кроки в мистецтві хореографії. Тому музичному керівнику варто уважно
  Музикотерапія в дитячому саду
  Музикотерапія в дитячому саду
  Музикотерапія, як один з напрямків поширеною сьогодні арт-терапії, успішно застосовується в дитячих дошкільних установах. Методи музикотерапії, в
  Мультики для немовлят
  Мультики для немовлят
  Мультфільми для немовлят чи не зарано? Одні батьки вперто забороняють дітям дивитись телевізор, інші вважають, що мультики можуть бути корисними в
  Музика для новонароджених
  Музика для новонароджених
  Улюблена музична композиція завжди підніме настрій, викличе приємні спогади, налаштує на відпочинок. Проте вчені довели і інші якості приємної
  Класична музика для новонароджених
  Класична музика для новонароджених
  Хочете прищепити дитині тонкий музичний смак? Забудьте про сучасні ритми, включайте малюкові класику з самого народження. Саме така музика офіційно
  Вплив музики на розвиток дитини
  Вплив музики на розвиток дитини
  Вже давно було помічено, що музика може вельми позитивно впливати на дітей, допомагаючи розвивати в потрібному напрямку, заспокоювати або, навпаки,