Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Забавлянки для новонароджених

6-03-2015, 16:05
5007
0
Забавлянки для новонароджених
З самих перших днів після народження дитини кожна мама прагне зберегти тісний взаємозв'язок зі своїм малюком допомогою спілкування. Звичайно, дитина ще не в силах зрозуміти сенс слів і не зможе відповісти.
Але це не проблема: легко налагодити контакт з новонародженим можна за допомогою потішок, пісеньок, віршиків. Забавлянки - це просте вірш, який в доступній для грудничка формі розповість про навколишній світ, перетворить щоденні ритуали по догляду в забавну гру.

Навіщо потрібні віршики та забавлянки для найменших?Багато батьків не поспішають ознайомлювати дитину з народним творчістю. А даремно. Скоріше за все, кожен з нас може згадати кілька віршиків і пісеньок з дитинства, які розповідала мама або бабуся. І це багато про що говорить, адже якщо б потішки не несли навчальний характер і яскраве емоційне забарвлення, навряд чи б вони змогли зберегтися в пам'яті на настільки довгі роки.
Потішки допомагають не тільки розвеселити і розважити малюка, вони прищеплюють навички особистої гігієни та порядку, знайомлять дитину не тільки з його першими іграшками - брязкальцями , але і з оточуючими його предметами, розвивають емоційну сферу, в кінці кінців, забавлянки - це перший досвід спілкування з батьками.
В створені не одним поколінням, пісеньки і забавлянки для найменших, вкладений глибокий сенс життя, поняття моральності і культури.

Забавлянки для немовлятМайже відразу після народження малюк відкритий до спілкування. Віршики і пісеньки для малюків допоможуть зробити цей процес пізнавальним і приємним для дитини і батьків.
Розповідати віршики потрібно ласкавим голосом з інтонацією і почуттям ритму, також важливо не забувати про міміку. Таким чином, дитині легше сприймати інформацію і розвивати свою емоційну сферу. Дуже сподобається малюкові, якщо мама буде співати пісеньку або розповідати кумедні віршики під час звичайних процедур, таких, як переодягання, купання, годування, одночасно погладжуючи ручки, ніжки, спинку, животик. Це дозволить провести час весело і з користю.
Дитячі пісеньки і віршики-потішки для самих маленьких повинні бути короткими і простими. У піврічному віці можна знайомити дитину з віршами, які навчають частинах тіла. Вони допоможуть дитині розібратися, де у нього носик, де ручки, очі і так далі.
Деякі дитячі вірші відносяться до ігор на розвиток дрібної моторики і мовленнєві центри мозку, наприклад, всім відомі «Ладушки»:
Ладки-ладусі!
Де були - в бабусі!
Що їли - кашку,
Що пили - бражку!
Ладушки-ладушки,
Знову їдемо до бабусі!

Крім того, потішки розраховані на активну участь самого малюка відбувається, якщо дитина ще не вміє здійснювати скоординовані дії, то батьки виконують рухи за нього.

Забавлянки для дітей після року

Багато мам знають, якими примхливими і неслухняними бувають дітки в два-три роки. Це складний етап у процесі розвитку і становлення особистості, тому батькам дуже важливо зберегти емоційну і духовну зв'язок з малюком у цей період. І в цій нелегкій справі допоможуть потішки. Можна розповісти віршик і відволікти дитину, якщо він не хоче вмиватися або одягатися. Навчальні віршики розкажуть дитині, як не добре скупитися і ображати інших. Інші віршовані форми демонструють необхідність праці, наприклад, такі як «Сорока-ворона»:
Сорока-ворона
Кашу варила,
Діток годувала!
Цьому дала,
Цьому дала,
Забавлянки для новонароджених

Цьому дала,
Цьому дала,
А цьому не дала:
"Ти води не носив,
Ти дров не рубав,
Ти піч не топив,
Ледар кыш лети!"
Дітки в цьому віці справжні непосиди, вони активні і допитливі. У зв'язку з чим травм і ударів не уникнути. Якщо малюк впав або поранився, можна спробувати заспокоїти його з допомогою потішки.
Читайте також
Смішні скоромовки для дітей
Смішні скоромовки для дітей
Починаючи з однорічного віку можна розповідати малюкам коротенькі скоромовки, як забавлянки. Малюк вже зараз буде тренувати пам'ять, а пізніше, коли
Як розвивати дитину в 1 місяць?
Як розвивати дитину в 1 місяць?
Всі дбайливі і уважні батьки хочуть займатися зі своєю дитиною, щоб він ріс розумним і здоровим. Але як займатися з малюком, якому ледь виповнився
Забавлянки для дітей до року
Забавлянки для дітей до року
Протягом багатьох століть мами звикли спілкуватися зі своїми малюками за допомогою пісеньок і потішок. І в наш час, як і раніше молоді батьки
Розвиток дітей 2-3 років
Розвиток дітей 2-3 років
Дитина найбільш активно росте і розвивається в перші 3 роки життя. Що повинен уміти дитина в 2-3 роки, який рівень фізичного і психічного розвитку в
Дитячі віршики для малят
Дитячі віршики для малят
Спілкування з немовлям мами інтуїтивно супроводжують пісеньками та віршиками, які в народі називають потешками. У чому сенс такого спілкування, і які
Потішки з рухами
Потішки з рухами
Як змусити малюка рухатися? Не виконувати ж з ним нудні фізичні вправи? Відповідь на це питання давно знайде - супроводжуйте гімнастику пісеньками і