Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли дитина починає перевертатися?

6-03-2015, 17:31
846
0
Коли дитина починає перевертатися?
З першого ж дня появи на світ малюка, він починає досліджувати навколишній світ і поступово оволодівати різними навичками як у фізичному плані, так і в емоційно-психічній. Багато батьків виявляють інтерес до етапів розвитку дитини, а деякі навіть ведуть спеціальний щоденник із записами. Першим значущим актом фізичної активності є поява комплексу пожвавлення і вміння тримати голівку. Потім настає період, коли дитина починає перевертатися. Потреба в перевороті виникає у дитини у зв'язку із збільшеною активністю: він вже не той пасивно лежить маля, яким він був в один місяць, йому цікаво досліджувати навколишній світ. І зробити це можна, тільки переміщаючись у просторі.
Руховий навик є основним показником рівня розвитку дитини у віці до одного року. Спочатку він тримає голівку, потім настає період, коли малюк починає перевертатися, сідати, стояти, ходити. І такий складний для освоєння етап навчання він проходить за перший рік свого розвитку.
Спочатку дитина розглядає навколишні предмети, іграшки, потім починає тягнутися до них рукою, але часом не дістає до бажаного предмета. В такому випадку і наступає момент, коли дитина перевертається на бік, щоб дістати його цікавить іграшку. Він з цікавістю починає вивчати особливості знаходження власного тіла у просторі. І коли він не просто лежить, дивлячись у стелю, а починає виявляти перші самостійні рухові навички, розширюється його кругозір і область вивчення навколишнього світу.

В якому віці діти перевертаються у чи потрібно навчати дитину?


Не існує єдиної думки на рахунок того, скільки дитина починає перевертатися, оскільки кожен малюк індивідуальний у своєму розвитку. Є певні рамки вікового розвитку, коли переворот вважається найбільш оптимальним. Це відбувається у віці від трьох до шести місяців. Худенькому маляті буде простіше і швидше почати перевертатися, ніж дитині з більшою масою тіла. Проте переворот в два місяці і шість місяців також вважається нормою розвитку.
Часто трапляється так, що дитина перевертається в якусь одну сторону більш легко, ніж в іншу. У такому випадку батькам необхідно стимулювати переворот дитини і в іншу сторону для симетричного розвитку організму.
Якщо ж дитині вже виповнилося 6 місяців, і він не може перевертатися, можна почати займатися з ним, відпрацьовуючи навички перевороту.

Як вчити дитину перевертатися?


Перше, що необхідно робити спеціальні вправи, щоб дитина навчилася перевертатися. Дорослий виступає провідником для дитини і може допомогти в освоєнні перевороту. Для цього мамі треба класти іграшку збоку від дитини, щоб він тягнувся до неї. Можна допомагати йому при цьому, заводячи ногу за ногу або потягуючи за ручку в потрібному напрямку. Під час гри потрібно періодично міняти розташування іграшки то з одного, то з іншого боку від дитини. Важливо, щоб дитина при цьому отримував позитивні емоції, що закріпить у нього успішність освоєння рухових навичок. Необхідно підбадьорювати і хвалити малюка, щоб він відчував себе успішним і знав, що у нього все виходить. Така підтримка від мами йому найбільш необхідна.
Що ще можна робити, щоб дитина перевернувся? Для навчання малюка навички перевороту можна робити наступне:

 • спеціальна ранкова зарядка (зведення-розведення ручок, згинання-розгинання ніжок);

 • оздоровчий масаж (погладжування, поплескування ручок, ніжок, спинки і черевця).

 • водні процедури також сприяють зміцненню м'язів рук і шийного відділу хребта.


 • Важливі моменти
  Коли дитина починає перевертатися?

  Не варто навчати дитину переворотів, коли він не в настрої, стомлений або голодний, оскільки це може викликати у нього негативні емоції.
  Батькам необхідно постійно проявляти пильність і слідкувати за безпекою перебування малюка на рівній, обмеженою у просторі поверхні, щоб уникнути падінь і травм.
  Слід пам'ятати, що ваша дитина розвивається індивідуально. І скільки б він не перекинувся, це його етап розвитку, через який він повинен пройти. І не варто надмірно хвилюватися, якщо малюк відмовляється повертатися в 5-6 місяців. Настане момент і ви з нетерпінням будете згадувати час, коли дитина був малорухомий і його було так просто одягнути або вкласти спати.
  Читайте також
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Малюк освоює техніку перевертань до 3-5 місяців сам. Але якщо вам не терпиться наблизити момент такого серйозного досягнення малюка, або ви
  Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
  Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
  Малюки неймовірно швидко ростуть і розвиваються, і ось, ви не встигли оглянутися, а малюк вже навчився перевертатися зі спини на живіт. Тепер за ними
  Як навчити дитину перевертатися?
  Як навчити дитину перевертатися?
  Будь-який батько хоче, щоб його дитина якомога швидше опанував всьому необхідними навичками - навчився тримати голівку, перевертатися, повзати,
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
  В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...
  Коли дитина починає тримати голову?
  Коли дитина починає тримати голову?
  Кожна дитина розвивається за індивідуальним графіком. Тим не менш, існують моменти, які повинні відбуватися за певним планом. Одне з ключових питань,