Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У скільки діти починають повзати?

6-03-2015, 17:32
1524
0
У скільки діти починають повзати?
Повзати - важливий етап у житті малюка. Кожна мама, ще будучи вагітною, мріє і уявляє собі свого малюка. Те, як він спочатку навчиться перевертатися на животик, потім повзати, сидіти і, нарешті, ходити. А коли це відбувається насправді, щастя батьків немає меж. У цій статті ми розберемося, коли ж повинен настати цей щасливий мить.
Справи йдуть таким чином, що ця мить може і не наступити. Кожна дитина унікальна, і її розвиток відбувається за індивідуальним сценарієм. Тому іноді дітки навіть не починають повзати, а відразу вчаться сидіти і ходити. Недолік цього досвіду дитина може заповнити і в два, і в три роки. І перешкоджати цьому не треба. Адже повзання - це відмінна вправа, розвиває і зміцнює м'язи спини. А вертикальне положення, навпаки, дає дуже сильну навантаження на незміцнілий хребет дитини.

Як допомогти дитині почати повзати?


Для того, щоб дитина почала повзати, виконуйте з ним ряд вправ. Займатися потрібно щодня, інакше ефекту не буде. Гімнастику проводите тоді, коли дитина в доброму гуморі. Перетворіть це в гру, наспівуйте якусь завзяту пісеньку і посміхайтеся. Тоді малюк буде з задоволенням освоювати нові рухи.

 • Перша вправа дуже просте. Лежачи на спинці, по черзі згинайте ручки і ніжки. Повторіть кілька разів.

 • Гарні вправи на спеціальному великому м'ячі. Покладіть дитину на живіт і нахиляйте м'яч у різні боки, а потім покажіть дитині, що він може відштовхнутися від землі.

 • Вчіть дитину перевертатися. Перекочуйте його з одного бочка на інший. Дітворі зазвичай подобається це вправа, і вони з задоволенням повторюють його ще і ще.

 • Переверніть малюка на живіт і покладіть перед ним улюблену брязкальце. Допоможіть йому дотягнутися до неї, підставляючи свою руку під п'ятки.


 • Важлива і навколишня обстановка. Дайте малюкові свободу і простір. Не змушуйте її гратися в ліжечку, дитина повинна розділяти місце для сну і для ігор. В іншому випадку, надалі вам буде важко укласти спати. Вже з трьох-чотирьох місяців, викладайте малюка на підлогу. Нехай він звикає до нової обстановки. Якщо підлога в будинку холодний, постеліть на нього килим. Зараз для діток продаються спеціальні ігрові килимки. Вони дуже яскраві та зручні. А завдяки підвішеним на дугах іграшок, дитина довго може розглядати їх і гратися.
  Для того щоб у дитини був стимул вчитися повзати, кладіть іграшки на деякому віддаленні від нього. Йому буде цікаво тягнутися до них. Так він зрозуміє, що сам може пересуватися. Це не означає, що ви повинні покласти іграшку в метрі від малюка і спостерігати, як він буде безуспішно намагатися до неї дістатися. Кладіть її так, щоб дитина, зробивши кілька зусиль, дотягнувся таки до неї.
  Всім відомо, що діти копіюють з дорослих. Так допоможіть малюкові своїм прикладом. Поползайте біля нього. Набагато цікавіше пізнавати світ навколо себе разом з коханою мамою.
  Подбайте про безпеку приміщення. Приберіть із зони видимості небезпечні і предмети, що б'ються, такі як підлогові вази, статуетки, світильники. В електророзетки встановіть заглушки, а на кути надіньте силіконові накладки.
  У скільки діти починають повзати?

  Слідкуйте за тим, щоб повітря у квартирі був чистим і свіжим. Щодня, або хоча б через день, робіть вологе прибирання. Частіше провітрюйте приміщення, але уникати протягів.

  У скільки хлопчики і дівчатка починають повзати?


  Усі діти різні і починають повзати в різний час хлопчики, зазвичай пізніше дівчаток. Як правило, всі діти освоюють цей навик в 5-7 місяців. Вгодовані дітки зазвичай трохи повільнішою своїх однолітків, вони починають повзати в 7-8 місяців. Худенькі навпаки можуть навчитися повзати раніше.
  Коли малюк починає повзати, не припиняйте займатися з ним, показуйте нові вправи. Адже науково доведено, що розумовий розвиток, безпосередньо залежить від фізичної.
  Читайте також
  Як навчити дитину перевертатися?
  Як навчити дитину перевертатися?
  Будь-який батько хоче, щоб його дитина якомога швидше опанував всьому необхідними навичками - навчився тримати голівку, перевертатися, повзати,
  Як навчити дитину повзати?
  Як навчити дитину повзати?
  Про те, що у дітей є певні етапи розвитку, які вони обов'язково повинні пройти, знають всі батьки. Тим не менш, багато вважаю, що такий навик як
  Килимок для повзання
  Килимок для повзання
  Повзання - важливий етап у розвитку дитини. А щоб йому було зручніше, дбайливі батьки можуть придбати спеціальний килимок, на якому дитина буде
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  Зарядка для новонароджених
  Зарядка для новонароджених
  Фізичні вправи важливі в будь-якому віці. Але якщо діти старшого віку можуть робити це самостійно, з немовлям повинні займатися батьки. Зарядка для
  Перші кроки дитини
  Перші кроки дитини
  Як швидко летить час! Тільки вчора ви, здається, виписалися з пологового будинку, і ось малюк зробив перший крок . Згадайте, яким безпорадним,