Перші слова дитини

Перші слова дитини
Не знайдеться жодної мами, яка не чекала б із завмиранням серця від своєї дитини, коли ж він промовив перші слова. Яке б не сказав перше слово дитина, воно надовго зберігається в материнському серці, поряд з першою усмішкою, першим сміхом, першим кроком.
Мами починають спілкування з дитиною з самого його появи на світ, коли він ще не може їм відповісти - пояснюють свої дії, розповідають про навколишній світ, допомагаючи собі за допомогою жестів. Малюк у віці року переймає і використовує жестовую мова вже свідомо, залучаючи з її допомогою материнське увагу, висловлюючи прохання що-небудь дати або пояснити. Стикаючись з нерозумінням, дитина починає хникати і повторює рухи ще і ще раз. Коли ж малюк освоїть мова, то більшість жестів залишиться в минулому, адже він зможе домогтися бажаного словами.
Коли ж це відбувається?
Час, коли дитина говорить перше слово, настає зазвичай перед першим днем народження малюка. У цьому віці дитина починає з'єднувати в слова однотипні склади (ма-ма, па-па, ба-ба, ку-ку) і позначати ними найцікавіші для нього об'єкти, речі, події, людей. Найчастіше, перше слово дитини - мама, адже саме маму бачить він частіше за все, з нею пов'язане більшість його радощів і переживань. Потім у мовленні дитини з'являються перші слова, що позначають стан і емоції людини (ой-ой, бо-бо). Коли дитина вимовляє перше слово, залежить і від статі малюка - зазначено, що дівчатка починають говорити раніше хлопчиків - в 9-10 місяців проти 11-12 і від оточуючого середовища, і від кількості приділяли йому уваги, і від його індивідуальних особливостей.
В середині другого року життя малюк намагається активно розширити словниковий запас. У період з півтора до двох років запас слів збільшується від 25 до 90 слів. До початку третього року життя дитина вже вміє будувати перші речення з двох слів, поступово подовжуючи їх до пятисловных.
Перші слова дитини

Як розговорити дитину?
Як навчити дитину першим словам? Потрібно більше часу приділяти спілкуванню з ним, не лінується промовляти всі свої дії, читати малюкові нескладні казки з яскравими картинками. Не потрібно забувати і про стимуляцію мовного центру в мозку за допомогою розвитку моторики ручок. Граючи з малюком в пальчикові ігри, малюючи або перебираючи різні на дотик предмети, ви активізуєте мовний центр і допомагаєте дитині заговорити. Пам'ятайте, що всі діти індивідуальні, у кожного свій час сказати перше слово, і великою помилкою буде порівнювати свою дитину з іншими, підганяти його в надії перевершити сусідського карапуза. Трохи терпіння і турботи - і перші слова дитини стануть вам нагородою.