Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли дитина починає ходити?

6-03-2015, 17:43
2735
0
Коли дитина починає ходити?
У перший рік життя дитина інтенсивно розвивається і поступово оволодіває різними вміннями. Так, наприклад, до місяця малюк тримає голівку і посміхається. До шести-семи місяців він повинен навчитися самостійно сідати. Дуже багато батьків з нетерпінням очікують момент, коли улюблене чадо зробить перші кроки. Особливо мам і тат підстьобують розповіді родичів і знайомих про те, що їх дитина вперше пішов, коли йому було всього сім або вісім місяців. І тоді батьки починають хвилюватися, думаючи про те, що можливо їх дитина відстає в розвитку. «Коли дитина починає самостійно ходити?», - саме це питання турбує їх.

Коли дитина повинна почати ходити?


Зазвичай малюки роблять перші самостійні шажочки до року. Однак кожна дитина розвивається по-різному. Оволодіння навиком ходьби залежить від таких факторів, як наприклад, темперамент. Діти зі спокійною вдачею не поспішають крокувати, оскільки їм достатньо переміщатися по будинку повзаючи рачки. Деяких малюків влаштовує положення сидячи. Активні карапузи прагнуть якнайшвидше пізнати навколишній світ, і тому радують своїх батьків попередніми кроками. Часто буває ситуація, коли дитина спочатку вчиться ходити (у віці 9-10 місяців), а потім тільки повзати.
На час оволодіння ходьбою впливає і розвиток дитячих м'язів. Дитина, якій мама регулярно виконувала масаж і гімнастику, зазвичай починає ходити раніше. До речі, стрункі хлопці починають пересуватися швидше своїх пухкеньких однолітків.
Крім того, враховується статева приналежність дитини. Батьків дочок цікавить, скільки починають ходити дівчинки. Взагалі по своєму розвитку маленькі представниці прекрасної підлоги трохи випереджають хлопчиків. Багато малятка вже до 9-10 місяців переміщаються «на своїх двох». Що відносно того, скільки починають ходити хлопчики, то частіше це відбувається на 2-3 місяці пізніше, ніж у дівчаток. Звичайно, все це середні показники. Тому не варто переживати, якщо ваша дочка почала ходити пізніше сина.
В цілому, педіатри вважають нормою оволодіння ходінням у віковому проміжку від 9 до 15 місяців. Перші кроки після року не дають підстави стверджувати, що дитина пізно почав ходити. Не піднімайте тривогу, поспішаючи до педіатра або ортопеда, якщо до 12 місяців ваш карапуз ще задовольняється повзання. Інша справа, якщо дитина почала рано ходити, наприклад, до 8 місяців. Справа в тому, що кістки малюка ще не достатньо зміцніли, тому додаткове навантаження може привести до їх викривлення і порушень. До речі, найчастіше до ранньої ходьбі малюків стимулюють мами, передчасно ставлять дитину на ніжки.

Як допомогти дитині почати ходити?


У своєму намірі скоріше навчити дитину ходіння важливо не переборщити, оскільки всі зусилля можуть проводити зворотний ефект. У такій справі важлива ненав'язливість, щоб малюк не злякався. Якщо він хоче ходити з вами за ручку, допомагайте йому в цьому.
Коли дитина починає ходити?
Але як тільки дитина покаже невдоволення, не тисніть.
Встановіть по кімнаті опори (наприклад, стільці), з допомогою яких буде пересуватися дитина. Поступово збільшуйте відстань між ними, щоб дитина долав страх. Карапуза можна стимулювати, наприклад, розсипаючи його улюблені іграшки в тих місцях, де йому доведеться відірватися від опори, щоб дістати їх. Придбайте каталку або машинку-толокар зі спинкою, тримаючись за яку дитина зможе штовхати іграшку і пересуватися. Краще відмовитися від використання ходунків, оскільки вони сприяють затримці ходьби.
При бажанні можна купити спеціальне взуття для початківців ходити, оснащену ортопедичною устілкою, стійкої підошвою і невеликим каблучком. Вона дозволить дитині відчувати себе впевненіше і рідше спотикатися.
Якщо ж, не дивлячись на всі зусилля, до півтора років улюблене чадо так і не порадувало вас тупанням, необхідно звернутися до ортопеда для з'ясування причини.
Читайте також
Як навчити дитину ходити самостійно?
Як навчити дитину ходити самостійно?
Багато батьків намагаються навчити свого малюка сидіти, стояти, повзати і ходити якомога раніше, що було чим похвалитися перед іншими мамами і
Дитина в рік не ходить
Дитина в рік не ходить
Дитина до року у своєму розвитку проходить кілька етапів: перевертання, сидіння, повзання, стояння і, нарешті, перші кроки. Як правило дітки
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
У скільки місяців рекомендується саджати дівчаток?
Питання, у скільки місяців можна садити дівчаток, актуальне для багатьох молодих матусь. Про це говорять на форумах і на дитячих майданчиках, в
Що робити, якщо дитина клишонога?
Що робити, якщо дитина клишонога?
Якщо дитина клишонога, що робити? Це питання хвилює багатьох батьків, в той момент, коли дитина починає ходити. Багато батьків вважають, що
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
У скільки місяців рекомендується саджати хлопчика?
В процесі догляду за дитиною у батьків (особливо якщо ця дитина у них перший) виникає безліч питань. І одним з найбільш важливих є питання...
Перші кроки дитини
Перші кроки дитини
Як швидко летить час! Тільки вчора ви, здається, виписалися з пологового будинку, і ось малюк зробив перший крок . Згадайте, яким безпорадним,