Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Коли дитина починає бачити?

6-03-2015, 17:43
9527
0
Коли дитина починає бачити?
Коли малюк народився на світ, його близькі з нетерпінням чекають появи у довгоочікуваного чада ознак усвідомленості. Адже так хочеться, щоб дитина чув і бачив тебе. Вважається, що немовля приходить у великий світ, ще не володіючи слухом і зором. Висловлювалося припущення, що перші кілька тижнів малюк тільки відчуває голод, а інших відчуттів у нього немає. Тоді закономірний інтерес дорослих до того, скільки дитина починає бачити.
Новонароджена дитина і його зір
Насправді малюк народжується з уже розвиненою зором. Справа в тому, що ще в утробі матері у плода на 18 тижні вагітності відбувається формування очі. До сьомого місяця у майбутньої дитини вже з'являється очне яблуко. Трохи пізніше плід починає реагувати на спалахи світла, які направляються на живіт мами. Малюк навіть повертає голівку на них.
Таким чином, відразу після появи на світ дитина може реагувати тільки на відсутність або присутність світла.
Незважаючи на цей факт, батьки все одно замислюються над тим, чи бачить немовля. Їх можна зрозуміти. Дитина народжується, як правило, з припухлими повіками, що пояснюється тиском на голову при проходженні через родові шляхи. Крім того, дитина жмуриться, адже він потрапляє з темряви на яскраве світло.

Як бачать новонароджені діти?


У перші дні життя навколишній світ представляється дитині у вигляді тіней або як би в тумані. Він не може поглядом захопити всі, але фокусує погляд на досить великих предметах, розташованих неподалік. Але на якій відстані бачать новонароджені? Перші два місяці життя малюк бачить речі, які знаходяться від нього на 20-25 см. до Речі, саме такий проміжок між мамою і немовлям при годуванні. Тому не дивно, що мамине обличчя є найулюбленішою «картинкою» у новонароджених. До кінця першого місяця дитина розрізняє силуети і стежить за рухом об'єкта на відстані близько 30 см. До півтора місяців малюк здатний відрізнити об'ємні предмети від плоских, а до 25 місяців - увігнуте від опуклого.
А що стосується того, коли дитина починає добре бачити, то це відбувається зазвичай 3 місяців. Саме в цьому віці малюк розрізняє оточуючих його людей за рисами обличчя, і, відповідно, впізнає маму і тата.
У перші місяці після народження помітно, що очі дитини косять. Це відбувається тому, що глибина сприйняття карапуза недостатня, простіше кажучи, він ще не навчився дивитися. Поступово очні м'язи зміцняться, і максимум до напівроку чадо буде дивитися обома очима паралельно. Якщо косоокість до 6 місяців не пройде, необхідно звернутися до офтальмолога.
До речі, серед обивателів існує думка, що новонароджені бачать, догори ногами. Насправді це не зовсім так: зображення на сітківці ока дійсно перевернуто. Але малюк не бачить догори ногами. Оскільки його зоровий аналізатор ще не розвинений, він не сприймає картинку.

Коли дитина починає розрізняти кольори?

Коли дитина починає бачити?

Якщо говорити про те, які кольори бачать новонароджені, то тут все цілком зрозуміло. Адже оскільки в перші пару місяців світ представляється дитині у вигляді тіні і світла, білий і чорний кольори він цілком відрізняє. Малюкам в цьому віці дуже подобаються контрастні малюнки з візерунками з чорно-білих елементів (кіл, смуг).
Така здатність як розрізнення яскравих кольорів приходить до малюка з умінням розпізнавання осіб, тобто до трьох місяців. Малюки виділяють жовтий і червоний колір, тому рекомендується купувати брязкальця саме цих відтінків. Поряд з цим деякі кольори, як, наприклад, синій, поки не доступні немовляті. Розрізняти основні кольори карапуз навчиться тільки до 4-5 місяця.
Читайте також
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Зір у новонароджених
Зір у новонароджених
Очі - один з найважливіших органів почуттів, через яку дитина пізнає світ. Тому правильне розвиток зору дуже важливо повноцінного розвитку дитини в
Як бачать новонароджені?
Як бачать новонароджені?
Як бачать новонароджені діти і яким вони сприймають наш світ, дорослі дізналися зовсім недавно. Ці питання хвилюють молодих мам і тат, адже малюк і
Коли новонароджений починає чути?
Коли новонароджений починає чути?
Багато батьків вважають, що новонароджена дитина ще нічого не бачить і не чує. Насправді, це - помилка. Слух розвивається вже в материнській утробі,
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Скільки повинна спати новонароджена дитина?
Практично всіх молодих батьків хвилює питання, скільки повинна спати новонароджена дитина. Адже одним здається, що їх малюк спить ...
Адаптаційний період розвитку дитини
Адаптаційний період розвитку дитини
Адаптаційний період розвитку дитини - це його розвиток протягом перших 42 днів життя або перших півтора місяців. У нормі саме за цей час дитина