Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як розвивати дитину в 1 місяць?

6-03-2015, 17:43
4887
0
Як розвивати дитину в 1 місяць?
Батькам завжди хочеться, щоб їх малюк зростав не тільки здоровим, але і розумним. Для цього вони з ним займаються і набувають йому розвиваючі іграшки. Однак, як можна розвивати дитину, якому ледь виповнився місяць, недосвідчені батьки дуже часто не знають. Про те, що вміє дитина до цього часу і які заняття допоможуть дитині швидше і краще зрозуміти навколишній світ, ми і розповімо в цій статті.

Що вміє дитина в 1 місяць?


До закінчення першого місяця життя малюк вже формує свої перші умовні рефлекси і активно, правда, більше не вербально, включається у спілкування з батьками. Ще він знає, якщо заплакати - мама до нього підійде.
У малюка в 1 місяць формується зір. Він починає копіювати основні емоції на обличчі своїх батьків. Так, він посміхається у відповідь на мамину посмішку або ж хмуриться, якщо мама зводить брови. Малюк вже не просто ковзає поглядом по предметах, але і вміє ненадовго затримувати його на тих, які привернули його увагу.
Перші ознаки мовленнєвої діяльності проявляються у малюка у кінці першого місяця життя. Він починає агукати. Також він включений до спілкування з мамою емоційно. Він вже може верещати, коли йому радісно і супроводжувати емоції розмахуванням ручками і ніжками.
До навичкам місячної дитини можна віднести те, що малюк при перевертанні на животик вже може на кілька секунд утримувати голову.

Як розвивати дитину в 1 місяць?


Заняття з дитиною у віці 1 місяця повинні бути спрямовані на розвиток слуху і зору малюка. Також дуже важливо не переривати з дитиною тактильний контакт, оскільки він дає йому відчуття безпеки.
Слух
Розвиваючи слух малюка, мамі важливо якомога частіше розмовляти з ним. Показуючи дитині ті чи інші предмети, граючи з ним, мама повинна постійно розповідати малюкові, що вони зараз роблять або який предмет знаходиться зараз перед ними.
Також буде корисно розповідати малюкові віршики або наспівувати пісеньки. Таким чином, у нього розвивається не тільки слух, але і почуття ритму.
Зір
У віці 1 місяця у розвиваючих іграх з малюком з'являються іграшки. Їх необхідно демонструвати дитині на відстані 25 - 30 см від очей. Для початку брязкальцем слід водити вліво/вправо. Поступово малюк почне стежити за рухами іграшки. Після цього вправу можна ускладнити і водити нею зверху вниз і навпаки або по колу.
До краю ліжечка, дотримуючись оптимальна відстань для очей, можна повісити іграшку. Коли малюк почне фокусувати на ній свій погляд, іграшку можна перемістити на іншу сторону ліжечка.
Також з малюком можна пограти в хованки», з'являючись ліворуч або праворуч від нього. Малюкам така гра припаде до душі, головне робити це плавно, щоб не налякати дитину.
Дотик
У розвитку дотику у малюка від 1 місяця мамі може допомогти звичайна розвиваюча іграшка, зроблена своїми руками. Іграшка являє собою шматочки різних тканин, зібрані у вигляді книжки. Ще необов'язково, щоб на таких сторінках були нашиті інші персонажі, важливо, щоб тканини були різних фактур. Дитині давати в ручки такі сторінки потрібно поперемінно.
Також можна зробити малюкові невеликі мішечки, заповнені різними крупами. Малюк ще не вміє їх брати в ручки, але можна легенько погладжувати такими іграшками долоньки і пальчики дитини. Так, з самого раннього віку мама буде сприяти розвитку у дитини дрібної моторики.

Фізичний розвиток малюка


Для місячного дитини не менш важливо розвиток фізичної активності. Робити це можна в будь-який час, поки дитина не спить, наприклад, у ванній, при сповиванні або просто так.
Купання
Під час купання малюка можна зробити легкий масаж. Також корисно буде навчити його відштовхуватися ніжками від бортика ванни, для цього підошви ніг малюка потрібно наблизити до краю ванни. Відчувши таку опору, дитина рефлекторно
Як розвивати дитину в 1 місяць?
відштовхнеться від неї. Така забава дітям подобається, до того ж дитина так буде зміцнювати свої м'язи.
Сповивання
При сповиванні або просто, коли малюк не спить, з ним можна пограти в гру «Велосипед». Для цього ніжки малюка потрібно зігнути і перебирати ними так, ніби він крутить педалі.
Також корисною для малюка стане зарядка для рук. Поклавши дитину на спину, мамі потрібно буде акуратно завести його руки над головою, опустити їх вниз, розвести в сторони і схрестити на грудях.
Під час виконання вправ дитині необхідно наспівувати пісеньки або просто ласкаво розмовляти з ним.
Читайте також
Розвиток дитини в 1 місяць
Розвиток дитини в 1 місяць
Малюки - унікальні створення, адже їх відрізняє високий темп зростання, в порівнянні з дорослою людиною. А з чого все починається? Чому встигає
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
Як розвивати дитину в 3 місяці?
Як розвивати дитину в 3 місяці?
Період новонародженості вже позаду, перші труднощі подолані, і батьки встигли встановити тісний контакт з малюком. Тепер можна подумати про те, як
Як розвивати дитину в 5 місяців?
Як розвивати дитину в 5 місяців?
У 5 місяців активність малюків значно зростає, адже вони вже вміють перевертатися, і навіть починають повзати по-пластунськи, а значить починаючим
Як розвивати дитину в 2 місяці?
Як розвивати дитину в 2 місяці?
Другий місяць життя дитини - час дивовижних відкриттів і оволодіння все новими і новими навичками. Малюк вже не той спокійно лежить грудочку, яким
Перший місяць життя новонародженого
Перший місяць життя новонародженого
Сталося диво - на світ з'явився ваш довгоочікуваний малюк. Він ще зовсім дитина, але вже багато чого вміє. Перший місяць життя новонародженого - це