Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

4 місяці малюкові

6-03-2015, 19:19
882
0
4 місяці малюкові
Ваша дитина з вами вже 4 місяці. За цей час ви встигли відчути не тільки тягар відповідальності за дитину, але і радість від спілкування з ним. Повсякденне життя довела вам, що сімейні клопоти і догляд за малюком не така вже казкова ідилія, як це часто підноситься в телевізійних передачах, зате ви також встигли відчути ті емоції, про яких ні одна з передач про дітей не може розповісти.
Розглянемо тепер питання, які стосуються реального життя 4-місячного малюка: який його режим дня? як змінюються показники його росту і ваги? нарешті, як можна удосконалювати його дозвілля, розвиваючи дитину фізично та інтелектуально?

Режим дитини в 4 місяці


Денний сон дитини в 4 місяці стає коротше, тепер йому потрібно менше часу на відпочинок. Якщо ви не встигнете до цього вчасно пристосуватися, може статися так, що дитина заплутається денний і нічний сон. Тому стежте за тим, щоб режим нічного відходу до сну не порушувався, а ось вдень він може гуляти довше й укладатися за бажанням.

Показники малюка в 4 місяці


Зріст дитини до 4 місяця повинен збільшитися на 2-3 см від його зростання в три місяці. Надбавка у вазі повинна скласти близько 700 р.

Раціон дитини в 4 місяці


Чотиримісячний малюк не потребує ні в якому прикорму. Грудне молоко і суміші - ось правильне харчування для вашої дитини. (Не дивлячись на всі «добрі поради» бабусь і дідусів дитини!)

Навички дитини в 4 місяці


Що ж вже вміє дитина 4 місяці? Дитина стає все сильніше і впевненіше в собі. Він вже може піднімати голову і плечі, щоб оглядітися по сторонах. Дуже скоро він зможе спиратися на лікті і ручки, перебуваючи в такому положенні досить довго.
Коли дитині виповнюється чотири місяці, він вже може міцно тримати іграшку, а також перекладати з однієї руки в іншу. Такі хапальні рухи, які нам здаються занадто простими, для дитини є справжнім досягненням. Подивіться, як він зосереджено переміщує предмети з лівої руки в праву і навпаки. Такі починання треба всіляко заохочувати, пропонуючи дитині предмети різноманітних форм, текстур і забарвлень.
Крім того, у віці чотирьох місяців у дитини поліпшується гострота зору. І тепер йому набагато цікавіше розглядати картини і фотографії, які знаходяться у вас в кімнаті. Безумовно, предметом великого інтересу стають також всі візерунки та аплікації на батьківській одязі.
В цей же час дитина вчиться розрізняти своїх і чужих, а тому протестує, якщо чує голос незнайомого і бачить його обриси, в той час як його рідної мами або рідного тата немає поблизу.

Заняття з дитиною в 4 місяці


Чим розважити малюка, якому виповнилося 4 місяці? Вище ми вже перерахували його вміння, тепер розповімо, як ці вміння вести і розвивати.

 • Використовуйте будь-яку можливість, щоб покласти дитину по центру кімнати і дати йому можливість озирнутися, чим більше нових предметів при цьому він побачить, тим краще. Однак, не поспішайте їх міняти і не використовуйте предмети занадто яскравих кольорів, це може перевозбудить першовідкривача.

 • Прив'яжіть до ручки малюка м'якою стрічкою повітряна куля. Дитині обов'язково сподобається гра в віддалення і наближення цього предмета.

 • Для розвитку зору буде корисна вечірня гра зі свічкою. У грі повинні брати участь двоє дорослих. Візьміть дитину на руки і розкажіть йому спокійним голосом, що зараз ви будете грати. Не переставайте коментувати дії ні на секунду, інакше гра може налякати дитину. Інший дорослий повинен запалити свічку і вимкнути світло. Тепер він повільно проводить свічкою
  4 місяці малюкові
  вгору-вниз, вліво-вправо, а дитина, воодушевляемый коментарями дорослого, у якого він сидить на руках, з цікавістю спостерігає за цим «світловим шоу».

 • Більше говоріть з малюком. Корисними будуть «ранкові подорожі з малюком по квартирі. Мама або тато повинні стати гідами, які розкажуть, де у вашій квартирі, що знаходиться і чому служить.

 • Також для дитини в 4 місяці будуть корисні нескладні гімнастика і масаж. Спочатку зробіть погладжування, пройдіться теплими вологими руками по всьому тельцю малюка. Тепер схрестіть руки малюка на грудях і розведіть їх. Підігніть ніжки дитини до животика - випряміть. Завершити масаж можна круговими рухами за годинниковою стрілкою по животу.
 • Читайте також
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
  Дитина в 3 місяці погано тримає голову
  Дитина в 3 місяці погано тримає голову
  У три місяці малюк уже повинен впевнено сам тримати голову. Якщо дитина все ще невпевнено справляється з цим завданням, батьки виявляють неабияке
  Як розвивати дитину в 3 місяці?
  Як розвивати дитину в 3 місяці?
  Період новонародженості вже позаду, перші труднощі подолані, і батьки встигли встановити тісний контакт з малюком. Тепер можна подумати про те, як
  Ігри з дитиною в 3 місяці
  Ігри з дитиною в 3 місяці
  Ваш дитина до трьох місяців свого життя вже досяг певних вершин у своєму розвитку і вже досить багато всього вміє. Дитини розвиваються неймовірно
  3 місяці малюкові
  3 місяці малюкові
  За 3 місяці, проведених з малюком, батьки вже цілком звикли до своєї ролі і виробили режим догляду за немовлям. Дитина росте і кожен день радує маму
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і