Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Дитина не набирає вагу

6-03-2015, 19:22
2326
0
Дитина не набирає вагу
Будь-яка мама немовляти чекає появи рожевих щічок, що зазвичай свідчить про те, що дитина добре розвивається і росте. Але часом мамі здається, що дитина мало набирає у вазі і дуже відстає від своїх однолітків.
На вагу дитини до моменту народження впливає безліч факторів, включаючи спадковість, стан здоров'я матері та особливості її раціону під час вагітності. У перші дні життя немовля зазвичай втрачає до 10% своєї ваги, що пов'язано з виходом первородного калу (меконію) і перебудовою організму.

Як дитина повинен набирати вагу?


До двомісячного віку бажано зважувати малюка щотижня, протягом усього першого року - один раз на місяць.
Орієнтовні темпи збільшення ваги:

 • у першому кварталі - 200 г в тиждень;

 • у другому кварталі - 130 г у тиждень;

 • у третьому кварталі - 85 гр в тиждень;

 • у четвертому кварталі - 75 г у тиждень.


 • Маса тіла повинна подвоюватися до чотиримісячного віку і потроюватися до року. Важливим є і те, що всі таблиці дають лише орієнтовне значення, і кожен малюк розвивається за своїми індивідуальними законами. Якщо грудної дитина погано набирає вагу, але при цьому залишається активним і рухливим, його шкірні покриви не бліді, то хвилюватися не варто. Якщо ж шкіра малюка бліда і зморшкувата, це може свідчити про недостатньому харчуванні. По поведінці не можна точно визначити, чи вистачає дитині молока - голодний малюк може плакати цілими днями або ж навпаки багато спати.

  Чому дитина погано набирає вагу?


  Причиною того, що дитина не набирає вагу, можуть бути деякі захворювання, наприклад, зараження гельмінтами або проблеми невралгічного характеру. Але найчастіше виною недостатнього набору ваги є неустановившийся режим годування. Перевірити, наскільки дитині вистачає молока, можна за кількістю мокрих пелюшок. На один день треба відмовитися від підгузників і простежити, скільки разів дитина пісяє. Немовлята до року в нормі мочаться 12-14 разів у добу, при цьому сеча має бути без запаху блідо-жовтого кольору.
  Якщо ж після тесту ви виявили, що дитина не набирає або перестав набирати вагу через брак молока, то не потрібно відразу ж поспішати в магазин за прикормом.
  Наступні рекомендації спрямовані на те, як допомогти дитині набрати вага:

 • Якщо мама і малюк знаходяться на вільному вигодовуванні (на вимогу), то новонароджена дитина може не набирати вагу через зниження лактації. Лактація може знижуватися через недостатнє харчування матері або перенесеного стресу. Також існують лактаційні кризи, при яких малюкові необхідно більшу кількість молока, а його перебуває недостатньо. У цьому випадку мамі потрібно збільшити кількість випивається рідини - пити чай з молоком, трав'яний чай або чай для підвищення лактації після кожного годування. Корисні також волоські горіхи і вітаміни для годуючих та вагітних. В аптеці можна придбати сучасний препарат апілак на основі маточного молока бджіл.

 • Дитина, яка погано набирає вагу, повинен їсти не тільки вдень, але і вночі.
  Дитина не набирає вагу
  Якщо дитина спить всю ніч, то його слід прикладати до грудей кожні три години в нічний час, при цьому потрібно стежити за тим, щоб малюк не просто тримав груди в роті, а активно ссала. Для цього може знадобитися розбудити дитину.

 • Дитина, який лінується смоктати груди або через свою слабкість не може висмоктати необхідну кількість молока, повинен перебувати біля грудей стільки часу, скільки йому потрібно (іноді більше години). За цей час він висмокче заднє жирне молоко, яке сприяє ефективному зростанню і збільшенню ваги.

 • Причиною того, чому дитина погано набирає вагу, може бути і неправильно введення прикорму. Іноді мами вводять прикорм у великих кількостях, і він погано перетравлюється. Тому навіть при введенні прикорму, не слід припинити годувати дитину груддю, щоб поліпшити засвоєння нової їжі.
 • Читайте також
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
  В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
  Надбавка у вазі у немовлят
  Надбавка у вазі у немовлят
  Збільшення ваги у немовляти – головний показник його росту і розвитку, тому лікарі і молоді мами приділяють цьому питанню настільки пильну увагу.
  Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
  Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
  Всі молоді мами переживають, щоб їх малюк добре їв. Але як перевірити, чи ситий малюк, чи вистачає йому їжі? Для цього необхідно робити контрольні
  Дитина погано набирає вагу
  Дитина погано набирає вагу
  Один з показників, за яким уважно стежать педіатри і батьки після народження дитини - його вага. І іноді вони можуть відзначати, що малюк дуже погано
  Збільшення ваги у новонароджених
  Збільшення ваги у новонароджених
  Вага малюка - це той показник, за яким батьки стежать з перших днів життя. Його зміни можуть багато розповісти про загальний розвиток малюка. Тому
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
  Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,