Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину повзати?

6-03-2015, 19:23
912
0
Як навчити дитину повзати?
Сучасні батьки часто намагаються обігнати час, і ледь малюк з'являється на світ, його починають навчати мови, ходіння і т. п. Але природа не дарма передбачила різні етапи розвитку людини. Будь перескакування через певний навик може зруйнувати ланцюжок у розвитку дитини. Наприклад, батьки часто випускають з уваги всю важливість такого навику як повзання. А між тим саме завдяки йому дитина розвиває мозок, мускулатуру і дрібну моторику. І перше питання, яким повинен задатися поважаючий себе батько - як допомогти дитині повзати?

Коли повинен повзати дитина?


Багато батьків, які мають першу дитину, часто турбуються з приводу його розвитку і намагаються стежити, щоб він не відставав від норм. Саме тому часто лікарі чують питання, з якого діти починають повзати. Важливо знати, що кожна дитина розвивається індивідуально. Є лише загальні часові рамки, коли і в який період маленька людина освоює той чи інший навик. Що стосується повзання, то зазвичай перші спроби пересуватися самостійно дитина робить вже через пару тижнів після народження. Та перша допомога, яку можуть надати маляті батьки, це частіше викладати його на животик, притримувати шию і підборіддя коли він навчається тримати голівку і робити масаж спини.
Приблизно з п'яти місяців дитина повзає на животі. І з цього періоду теж важливо допомагати малюкові. Але допомога повинна сприяти розвитку м'язів дитини. Навіть якщо дитині виповнилося півроку або більше, не варто бити тривогу. Варто пам'ятати про те, що деяке відставання в цьому навику свідчить про те, що м'язи і скелет ще недостатньо зміцніли і дитина в цей момент найбільше потребує допомоги батьків. Що саме потрібно робити вам підкажуть деякі поради як навчити малюка повзати.

Як правильно навчити дитину повзати?


Якщо дитині виповнилось 5 або 6 місяців, багато батьків задаються питанням, чому дитина не повзає. Таке небажання може бути викликане звичайним відсутністю інтересу до пересування або відставанням у розвитку м'язової маси. Найчастіше малюкові просто не вистачає сил для пересування. Допомогти подолати цей бар'єр у розвитку допоможуть кілька простих порад, як вчити дитину повзати:

 • Зверніть увагу, де найчастіше знаходиться ваша дитина. Манеж або ліжечко це не те місце, де можна придбати навички повзання. Дайте волю дитині і опустіть його грати на підлогу. Таким чином, у нього з'явиться нова і цікава територія, яку він захоче обстежити.

 • Перебуваєте поруч із малюком. Бачачи, що близькі разом з ним на підлозі, дитина буде більш сміливо обстежити незнайомі йому місця.

 • Зацікавлювати малюка і давайте йому привід для пересування. Кладіть перед ним цікаві іграшки, катайте кольоровий м'ячик і т. п. Відстань має бути таким, щоб малюк не міг дотягнутися до іграшки і почав спроби рухатися до неї самостійно.

 • Якщо дитина повзає тільки по-пластунськи, це може свідчити про проблеми рухового апарату. Однак існують спеціальні вправи, як навчити його повзати рачки. Для цього піднімайте дитину за животик, тримаючи його долонею. Зробіть опору для ніг, щоб він міг відштовхуватися ними. Показуйте йому як потрібно правильно рухатися.
  Як навчити дитину повзати?
  Деякі батьки також використовують спеціальний трек для пересування. Він виглядає як гірка, з якої малюк намагається піднятися нагору.


 • Дуже важливо не забувати, що таке нововведення як повзання часто лякає дітей, і вони можуть проситися на руки. І справа не в тому, що дитина «ручний». Просто йому важливо знати, що мама поруч, т. к. повзання це перший досвід у житті малюка, коли він починає щось робити окремо від мами. У цей період розвивається не тільки м'язова маса, але і обидві півкулі мозку. В кінцевому підсумку від навички повзання залежить подальший мовленнєвий розвиток дитини. Саме тому так важливо бути уважним до малюка в цей період і всіляко підтримувати будь-які його починання.
  Читайте також
  Як навчити дитину ходити самостійно?
  Як навчити дитину ходити самостійно?
  Багато батьків намагаються навчити свого малюка сидіти, стояти, повзати і ходити якомога раніше, що було чим похвалитися перед іншими мамами і
  У скільки діти починають повзати?
  У скільки діти починають повзати?
  Природа розпорядилася так, що перед тим, як малюк стане на ноги, йому належить освоїти ряд навичок: тримання голови, перевороти, сидіння і, нарешті,
  Підготовка м'язів дитину до повзання
  Підготовка м'язів дитину до повзання
  Кожне нове, освоєне малюком вміння, - радість і привід для гордості для батьків. Але не варто квапити події і намагатися швидше вчити малюка сідати і
  Килимок для повзання
  Килимок для повзання
  Повзання - важливий етап у розвитку дитини. А щоб йому було зручніше, дбайливі батьки можуть придбати спеціальний килимок, на якому дитина буде
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за
  Перші кроки дитини
  Перші кроки дитини
  Як швидко летить час! Тільки вчора ви, здається, виписалися з пологового будинку, і ось малюк зробив перший крок . Згадайте, яким безпорадним,