Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину перевертатися?

6-03-2015, 19:23
957
0
Як навчити дитину перевертатися?
У перший рік життя дитина робить сильний стрибок у розвитку. З безпорадного крикливого немовля з набором хаотичних і невизначених рухів він перетворюється вмілого малюка, який ходить і спілкується. Одним з головних етапів на шляху до оволодіння дитини ходьбою є навик перевертання. Здатність до перевороту малюка на бік, на живіт і спину говорить про фортеці м'язового каркаса і спритності.
Діти не народжуються зі знанням того, як навчитися перевертатися. Цей навик формується завдяки виникненню потреби, наприклад, дістати брязкальце, або краще щось розглянути. Здатність до повороту у кожного малюка багато в чому залежить від його фізичної підготовки. Існує комплекс спеціальних вправ, який є одним із способів того, як можна швидко навчити перевертатися дитини.

У скільки дитина починає перевертатися?


Як вже було сказано вище, в той час, коли новонароджений починає перевертатися, визначається в основному силою його м'язового каркаса. Вважається, що вік 3-4 місяців є періодом, коли малюк цілком здатний почати повертатися на бік. 4-5 місяців - час, коли дитина може вправно керувати своїм тілом і почати перевертатися на живіт і назад. Ці рамки є відносними, а тому в кожному конкретному випадку норма буде своя. Так, наприклад, у випадку з високими і великими дітьми, час перевертання на живіт може відсунутися на вік 5-6 місяців, оскільки їм складніше групуватися.
Якщо дитина, що досягла віку 6 місяців, не може самостійно змінити своє положення, то це є серйозним приводом задуматися, як можна вчити дитину перевертатися.

Чому дитина не перевертається?


Деякі мами починають хвилюватися, чому дитина не перевертається, у той час як його маленькі однолітки вже давно намагається повзати. Причинами такої поведінки можуть стати:

 • Неврологічні порушення , які проявляються нерівномірним тонусом м'язів. Це ж може стати причиною того, що дитина перевертається тільки в одну сторону. Масаж, плавання, спеціальна гімнастика для малюків допоможуть вирішити ці проблеми. Більш серйозні випадки можуть вимагати призначення невропатологом лікарських препаратів.

 • Темперамент дитини. Діти холерики, також як і сангвініки, є надзвичайно цікавими, а тому швидше починають прагнути освоїти простір і стати рухливими. Дитина з більш спокійною нервовою системою може мати споглядальні інтереси і просто «лінуватися».

 • Відсутність потреби. Дитина не хоче перевертатися, якщо у нього для цього немає гідного мотиву. Так, наприклад, у родині, де мама і тато задовольняють бажання дитини ще до того, як він встиг їх усвідомити, навряд чи малюк буде проявляти ініціативу в оволодінні новим навиком. • Що робити, щоб дитина перевернувся?


  Щоб дитина перекинувся, необхідно робити спеціальну гімнастику для новонароджених вправи і масаж для зміцнення м'язів спини, живота і кінцівок. Досить ефективними і захоплюючими є заняття з малюками на фітболі.
  Для стимуляції бажання у малюка перевернутися, прийняти інше положення, рекомендується заманювати його яскравими музичними іграшками. «Приманки» слід розташовувати в зоні видимості, але на деякій відстані, щоб він не зміг відразу їх дістати, а намагався докласти для цього зусилля.

  Як навчити малюка перевертатися?


  Навчити дитину перевертатися на живіт і спину можна з допомогою наступних вправ:
  Як навчити дитину перевертатися?


 • Ручки дитини схрещують у нього на грудях і розводять в сторони. Руховий стереотип, отриманий при цьому вправі, допоможе при переворот зі спини на живіт, коли одну ручку потрібно притиснути до грудей, а інший допомагати собі перевернутися.

 • Ліву ніжку перекидають через праву, доводячи до поверхні, на якій лежить дитина. Даний рух має спонукати малюка до закінчення маневру, переворот на живіт. В іншу сторону так само.


 • Зазвичай після оволодіння дитиною навичками перевороту на живіт через пару тижнів починає освоювати поворот на спину.
  Читайте також
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Як навчити дитину перевертатися зі спини на живіт?
  Малюк освоює техніку перевертань до 3-5 місяців сам. Але якщо вам не терпиться наблизити момент такого серйозного досягнення малюка, або ви
  Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
  Як навчити дитину перевертатися з живота на спину?
  Малюки неймовірно швидко ростуть і розвиваються, і ось, ви не встигли оглянутися, а малюк вже навчився перевертатися зі спини на живіт. Тепер за ними
  Коли дитина починає перевертатися?
  Коли дитина починає перевертатися?
  Природою закладено так, щоб кожен навик навик дитини: тримання голови, перевороти, сидіння, повзання і ходьба, поступово освоювався в той момент,
  Викладання новонародженого на живіт
  Викладання новонародженого на живіт
  В перші дні свого життя новонароджений рухається дуже мало. Але це зовсім не означає, що він повинен весь день тихенько лежати на спинці. Для
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за