Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від пляшечки?

6-03-2015, 19:31
828
0
Як відучити дитину від пляшечки?
Прекрасна пора грудного вигодовування залишилася позаду, попереду маячить дитячий сад і вступ малюка у справжнє доросле життя. Але є посеред цих двох фактів одна середина, яка все псує. Ім'я їй - пляшка. Для багатьох мам, які ніколи не стикалися з штучним вигодовуванням, проблема важкою не здається. Адже від грудей відучувати набагато складніше. Але відібрати заповітну «сосю» у власного малюка, якому, наприклад, більше 15 років, це заняття не з легких. Як же позбутися від неї, не травмуючи малюка?

Як відучити дитину від пляшечки?


Що таке пляшечка для малюка, який знаходиться на штучному вигодовуванні? Насамперед, це символ спокою і комфорту. Прокидаючись вночі або зранку, поки мама спить, він може самостійно знайти свою улюблену «сосю» і знову заснути разом з нею. Якщо молоко несподівано закінчилося, для дитини це схоже трагедії. Тому, в питанні, коли відучувати дитину від соски, важливо щоб дитина був психологічно готовий до цього процесу. Враховуючи, що термін придатності дитячих пляшечок дорівнює приблизно 3-4 місяців, час, коли він закінчується, може цілком підійти для відлучення від заповітної соски. При цьому важливо дотримуватися кількох правил:

 • малюк повинен вміти пити з поїльника та кухлики;

 • момент відлучення від соски не повинен збігатися з емоційним стресом малюка;

 • дитина повинна вміти їсти тверду їжу з ложечки і самостійно сидіти;

 • малюкові повинно бути менше двох років, інакше розлучитися з соскою буде набагато важче.


 • Педіатри радять починати перехід від пляшечки до нормального споживання їжі приблизно з 9-ти місяців. Чим довше батьки шкодують своє чадо і дають йому насолоджуватися «сосою», тим більше проблем це принесе малюкові в майбутньому. Наприклад, довгий користування пляшкою може призвести до розвитку неправильного прикусу і виникненню карієсу. Друга причина негативного ставлення лікарів до пляшечках криється в тому, що дитина споживає в два рази більше молока, ніж йому належить. Це призводить до того, що організм гірше справляється з твердою їжею, а деякі мікроелементи просто вимиваються з організму.

  Отже, налаштувавшись на рішучі дії, наберіться терпіння і наслідуйте ефективним порад, як відучити дитину від пляшечки.
  Якщо дитині ще немає року:

 • Починаючи приблизно з півроку, під час активного введення прикорму, дайте малюкові спробувати пити з чашки. Хоча б пара ковтків щодня дозволить вам повністю перейти на пиття з чашки вже до 9-ти місяців. У цей же період чудово підійде пляшечка з ложечкою. Вона дозволить дитині сприймати тверду їжу і швидше навчить є зі звичайної ложки.

 • Якщо дитина до 8-9 місяців перебував на грудному вигодовуванні, то відлучаючи від грудей, не пропонуйте йому пляшечку, а відразу вчіть пити з кухлики.

 • Привчаючи малюка до чашки, давайте йому пити прямо під час купання у ванній. Там ви не будете переживати, що він забрудниться і обольется. • Як відучити від соски малюка, якому більше 12-ти місяців:

 • Під час денного прийому їжі, не давайте дитині пляшечку. По-перше, зайве вживання молока або будь-якої рідини перебиває апетит. По-друге, можна замінити соску питвом з чашки.

 • Спробуйте зіграти на принцип «їстівне-неїстівне». Приміром, додайте в молоко з пляшки трохи солі або води. А в чашку налийте нормальне молоко. З часом малюк зрозуміє, що з чашки пити смачніше і залишить пляшечку

 • Для батьків, чиї дітки старше року питання як позбутися від соски є найбільш проблематичним. Малюки прив'язуються до пляшечки, і відлучення від неї проходить дуже травматично і важко. У цьому випадку покрокові методи не будуть діяти, тому варто спробувати дещо інші варіанти:

 • якщо дитині вже два роки, варто пояснити йому, що він вже великий і з пляшкою пора розлучитися. Запропонуєте дитині гру: за тиждень до розлуки почніть його готувати до цієї події. Частіше давайте пити з чашки. Запропонуйте вибрати йому саму яскраву і красиву кухлик. Щоб не нудьгувати без «сосі» дитині можна запропонувати обіймати улюблену іграшку. В день ікс потрібно прибрати всі пляшечки і показати, що тепер пора жити без них.
  Як відучити дитину від пляшечки?
  Нагороджуйте і заохочуйте малюка, якщо він весь день протримався без пляшечки і без істерик;

 • прекрасний спосіб відлучити дитину від соски без сліз - це організувати «свято пляшечки». Влаштувати його можна, наприклад, йдучи в гості до друзів, у яких ще немовля. Прикрасьте пляшечку бантами і стрічками і поясніть малюкові, що тепер вона важливіша для «лялі». Нехай ваша дитина урочисто подарує «лялі» цю саму пляшку. Обов'язково похваліть його за те, що він вже дорослий, і він великий молодець, що зробив такий подарунок. Малюк буде пишатися за свій вчинок і соска перестане бути йому цікава. • Щоб безболісно відучити малюка від заповітної пляшечки, потрібно не тільки терзати його психіку і мучитися самим, але й подавати правильні приклади. Не пийте при дитині з пляшок, адже більше половини своїх дій він виконує, копіюючи батьків. Покажіть вашій дитині, як це зручно і смачно пити з чашки. І тоді відлучення від соски замість трагедії перетворитися на важливий і відповідальний етап дорослішання.
  Читайте також
  Як навчити дитину пити з чашки?
  Як навчити дитину пити з чашки?
  Діти люблять наслідувати дорослим, копіюючи слова, поведінку, манери і навички. Так непомітно пізнається світ навколо, виховується особистість.
  Як відучити дитину від соски?
  Як відучити дитину від соски?
  Практичний для кожної мами рано чи пізно настає час, коли питання «Пора відлучати дитину від соски?» стає більш ніж актуальним. Але перш ніж
  Поїльник-непроливайка
  Поїльник-непроливайка
  Полиці магазинів для дітей багаті асортиментом різноманітних товарів по догляду за дітьми. У нашій статті ми розповімо про таких корисних для мам і
  Як відучити дитину від пустушки?
  Як відучити дитину від пустушки?
  У мам «дорослих» малюків є дві нагальні проблеми: як відлучити дитину від грудей, і як відібрати у нього пустушку. Сьогодні поговоримо про
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  У 2 роки дитина вже достатньо доросла, щоб добровільно відмовитися від пустушки. Справа батьків - грамотно підійти до питання і пояснити дитині, чому
  Як відлучити дитину від грудного вигодовування?
  Як відлучити дитину від грудного вигодовування?
  Будьте готові до того , що відлучення - питання не кількох днів або тижнів, а займе більше часу. Підготовку до відлучення можна починати