Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину смоктати палець?

6-03-2015, 19:32
1512
0
Як відучити дитину смоктати палець?
Дуже часто батьки розчулюються, коли дитина смокче пальчик і приємно сопе. Спохвачуються вони лише тоді, коли малюк вже не може засипати по-іншому. Давайте спробуємо розібратися, чому дитина робить це і як відучити його смоктати палець


Чому дитина смокче палець?


Зараз відомо, що смоктати пальчик дитина може навіть в утробі матері. Однак точного пояснення, чому він це робить, поки немає. Раніше не надавали особливого значення тому, що дитина смокче палець. Це просто вважалося шкідливою звичкою, від якої треба позбутися. Зараз вже говорять, що це не така проста проблема, як може здатися на перший погляд. Більшість медиків приходять до думки, що причина того, що дитина смокче палець - це незадоволений смоктальний рефлекс. Але є й об'єктивні причини:

 • у малюка ріжуться зубки;

 • малюк не наїдається.


 • Варто уважно поставитися до того, що дитина починає смоктати палець вже після року. Основні причини, за яких таке відбувається:

 • дитину різко відлучили від грудей;

 • він отримує мало любові і ласки;

 • емоційний стрес, переляк;

 • ще одна важлива причина - у дитини можуть бути глисти. При глистових інвазіях діти дуже часто смокчуть пальці, можуть гризти нігті і т. д. • Як відучити дитину смоктати палець?


  Смоктати палець малюк може почати вже у віці від 25 місяців. І боротися з цим бажанням треба відразу. Коли у дитини виробиться звичка смоктати палець, тоді вже впоратися з проблемою буде набагато складніше.Якщо ви побачили, що малюк тягне пальчики в рот, не потрібно голосно скрикувати, різко висмикувати пальчики з рота. Це може викликати ще більший стрес.
  Намагайтеся дитини подовше потримати у грудях, займайте його. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, рекомендують зменшити порцію і частіше годувати, щоб приділити йому більше уваги.

  Якщо дитина постійно смокче пальці, то не забирайте їх, а пропонуйте альтернативу - соску. Шкідливість пустушок дуже сильно перебільшена. А в нашому випадку, вона дуже навіть зможе допомогти. Навіть дитина може перестати смоктати пальці.

  Ні в якому разі не застосовуйте радикальних методів, таких як:

 • перебинтовувати руки;

 • намазувати ручки гірчицею. • В більшості своїй такі методи не ефективні і можуть травмувати психіку дитини. Краще використовуйте старий бабусин спосіб, адже вони знали, як відучити смоктати палець з допомогою самих звичайних рукавичок. Малюкам вони не дуже подобаються і через якийсь час дитина перестане тягнути ручки в рот. Правда, хтось може сказати, що це теж жорсткий метод. Однак не обов'язково робити його таким, рукавиці можна зшити з м'якої бавовняної тканини і коли малюк засне, знімати їх.
  Як відучити дитину смоктати палець?

  Дуже ефективний спосіб відучити маленьких модниць - зробити їм манікюр, швидше за все, їм буде шкода зіпсувати красу.
  Як бачите, ми запропонували вам декілька варіантів вирішення проблеми і тепер на питання "Що робити, якщо дитина смокче палець?", кожна мама може відповісти сама. Адже вона найкраще розуміє і відчуває своє дитя. Головне не варто надто турбуватися про те, як відучити дитину смоктати пальці. Все одно рано чи пізно малюк перестане тягнути ручки в рот.
  Цікавий факт. На питання: «Чому дитина смокче палець?» індійські йоги мають свій відповідь. Виявляється, наші пальці - це проекції енергетичних центрів. Якщо якийсь центр у мами не в порядку, дитина відчуває печіння на пальчику і пхає його в ротик, щоб охолодити. Наприклад, коли дитина смокче великий палець на правій ручці, це говорить про те, що мама надмірно активна і їй треба бути спокійніше.
  Читайте також
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Чому дитина гризе нігті?
  Чому дитина гризе нігті?
  Причин, чому дитина гризе нігті, може бути безліч, і важливо точно визначити їх, щоб зрозуміти, як потрібно діяти, щоб безболісно відучити його від
  Скільки повинен важити дитина?
  Скільки повинен важити дитина?
  Дитина з моменту своєї появи на світ вимагає повноцінного і правильного харчування. Але чомусь малюк сусідки швидко набирає у вазі, а ваш - з
  Як відучити дитину від пустушки?
  Як відучити дитину від пустушки?
  У мам «дорослих» малюків є дві нагальні проблеми: як відлучити дитину від грудей, і як відібрати у нього пустушку. Сьогодні поговоримо про
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка