Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від памперсів?

7-03-2015, 12:56
1132
0
Як відучити дитину від памперсів?
Сучасні батьки в якомусь сенсі розпещені пристосуваннями для полегшення догляду за дитиною. Зокрема, надітий на дитину памперс позбавляє їх від нічного занепокоєння з приводу мокрих простирадл. Завдяки одноразових підгузків стали можливими подорожі з дитиною на пристойні відстані, не обтяжуючи при цьому себе нескінченної пранням.

Інша справа, що дитинство колись закінчується, і дитина 2-3 років з підгузником під штанами виглядає не так мило, як новонароджений. До всього іншого ціни на памперси ніколи не були низькими, і чим більший розмір потрібно, тим вище їх вартість. Ось тоді і приходить час для розставання з підгузками. Щоб зрозуміти, як відучити дитину від підгузків, щоб це сталося швидко і безболісно для психіки малюка, необхідно враховувати тонкощі дитячої фізіології і психології.

Життя без підгузниківБатькам, які поставили перед собою завдання відучити дитину від памперсів, на перших порах доведеться уважно стежити за режимом дитини і інтервалами між сечовипусканнями. Знання звичок і біоритмів малюка полегшить шлях до мети відмови від підгузків. Так, наприклад, помітивши, що дитина без памперсів робить свої «великі справи» вранці, можна вгадати і на наступний день приблизно в цей же час запропонувати йому сісти на горщик.
Обчисливши, що інтервал між сечовипусканнями у дитини приблизно 1 годину, можна пропонувати йому з такою періодичністю робити свої справи на горщик. Оскільки час буде приблизно збігатися, так більше шансів «підловити» потрібний момент.
У теплу погоду можна на вулицю не одягати дитині підгузник, а брати з собою на заміну змінний одяг. У холодну пору так чинити варто тільки у разі впевненості, що «аварія» не відбудеться, щоб не застудити малюка.
Виробники памперсів в допомогу батькам придумали підгузники для привчання до горщика. Малюнок на передній частині памперса зникає в разі, якщо малюк зробив у нього «мокру справу». Мається на увазі, що дитина при бажанні зберегти малюнок на підгузку як можна довше, серйозніше ставитися до своїх позивам в туалет, постарається не мочити памперс.
З часом дитина навчиться вловлювати свої бажання походу в туалет і знайде спосіб повідомлення про це дорослим.

Спимо без памперсів


Відучення від використання памперсів днем відбувається зазвичай легко і швидко при правильному підході. Куди складніше завдання «як привчити дитину спати без памперса вночі». Приступати до її вирішення варто в тому випадку, коли малюк починається проситися на горщик вдень і демонструє успіхи в цій справі. Готовність дитини до сну без підгузників можна легко визначити з ранку за їх наповненості. Якщо памперс важкий і повний сечі, то можна спробувати обмежити кількість споживаної рідини дитиною на ніч. Якщо навіть при цьому умови підгузник на ранок повний, то ймовірно, ще не настав час для розставання з підгузником, і варто повернути до вирішення цього питання пізніше.
Не варто вдаватися до радикальних заходів на шляху до того, як відучити дитину від використання памперсів вночі. Діти по суті великі консерватори, і їм буває дуже складно раптово відмовитися від звичних речей. Памперс на дитину може надавати йому відчуття захищеності і комфорту, поки він не навчився самостійно вловлювати свої потреби. Тому відучення від підгузників бажано проводити поступово з оглядкою на самопочуття та психологічний стан малюка.

Коли слід відучувати дитини від памперсів?Якщо вірити нашим мамам і бабусям, які були змушені виховувати дітей без допомоги одноразових підгузників, їх чада вже рік просилися на горщик. І вони не знали проблем «Як відучити від памперсів?». Їх хвилювало інше - «привчання до горщика». Тому, щоб зайвий раз не бруднилися пелюшки і штани, прання яких являла собою цілу проблему, жінки починали висаджувати своїх дітей з грудничкового віку над тазиком.
Сьогодні, коли жінці в деякому плані легше справлятися з побутовими клопотами завдяки пральних машин, стерилизаторам, електричних прасок,
Як відучити дитину від памперсів?
памперсам, питання про швидке привчанні дитини до самостійного контролю за випорожненнями не стоїть так гостро, як у колишні часи. Це дозволяє молодій мамі відкласти дану задачу до більш свідомого віку дитини. Проте рано чи пізно їй все одно доводиться задуматися про те, коли і як варто відучувати від памперсів.
За результатами численних спостережень і досліджень нейропсихологів виходить, що ділянка головного мозку дитини, відповідальний за контроль видільних функцій (калу і сечі) починає дозрівати до 15-2 років. Отже, спроби відучення від памперсів в більш ранньому віці можуть опинитися в своїй більшості марними.
Читайте також
Шкідливі памперси для хлопчиків?
Шкідливі памперси для хлопчиків?
В арсеналі сучасних батьків існує чимало засобів, що полегшують догляд за малюками. І, мабуть, одним з найважливіших є підгузник. Але така корисна
Як часто міняти памперси новонародженому?
Як часто міняти памперси новонародженому?
У молодих батьків завжди виникає маса питань по догляду за новонародженим, і один з них стосується частоти зміни памперсів. Отже, розберемося, як
Утилізатор підгузників
Утилізатор підгузників
Купуючи придане для новонародженого, деякі батьки і їхні родичі просто губляться у виборі товарів для дітей. А про існування і призначення деяких і
Памперси Хаггіс
Памперси Хаггіс
Хаггіс (Haggies) - популярна торгова марка одноразових підгузників для малюків різного віку. У нашій статті ми докладно розповімо про різновиди
Підгузники Pampers
Підгузники Pampers
Підгузники Pampers - популярна торгова марка одноразових підгузників для діток, починаючи з народження і до привчання до горщика. У нашій статті ми
Трусики для привчання до горщика
Трусики для привчання до горщика
Привчання дитини до горщика - процес тривалий, що вимагає чимало терпіння. Однак на сьогоднішній день виробники пропонують спеціальні дитячі