Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Виховання дитини до року

7-03-2015, 12:56
1024
0
Виховання дитини до року
Перший рік життя дитини - самий важкий, і в той же час самий відповідальний. Паралельно з важкими безсонними ночами, які так непросто даються організму жінки, необхідно стежити за здоров'ям дитини, його харчуванням і розвитком. Як все встигнути і не упустити всі дрібниці виховання дитини до 1 року? Про це ми і поговоримо в нашому сьогоднішньому матеріалі.

Виховання дитини в 1 рік


Багато молоді батьки думають, що поки дитина маленька, він нічого не розуміє і не розуміє. Це вводить в оману. Психологія виховання дитини до року повинна будуватися на дотриманні декількох важливих принципів:

 • Дитиною повинні займатися обоє батьків. Часто ми чуємо, що виховання малюка це не чоловіче заняття». З одного боку перші місяці життя дитина справді більше потребує мамі. Але завдання чоловіка в цей період - забезпечити матері посильну допомогу, щоб вона мала можливість набратися сил і перепочити. До того ж після півроку у дитини починає формуватися уявлення про сім'ю. Тому присутність батька вкрай важливо.

 • У перший рік життя важливо допомогти дитині правильно розвиватися і харчуватися відповідно з віком. Не допомагайте дитині сідати, повертати голову, або вставати на ноги. Це може призвести до патології, т. к. кістки і м'язи ще не зміцніли.

 • Виховання дітей 1 року життя повинно відбуватися в тісному контакті з матір'ю. Це сприяє його правильного емоційного розвитку та психічному розвитку. При цьому з 4-х місяців намагайтеся як можна рідше брати дитину на руки, щоб він мав можливість фізично розвиватися. Достатньо просто перебувати в полі його зору.

 • Приблизно з 9-11 місяців дитина починає боятися чужих людей. Він більше прив'язується до того, кого частіше бачить. Тому якщо з ним сидить няня, то вона може стати йому ближче, ніж батьки.

 • Ще один важливий принцип виховання дітей першого року життя - це розвиток пам'яті і слуху. З самого народження з дитиною необхідно розмовляти і використовувати різні звуки, в тому числі від брязкалець. Коли дитина починає гуліть, ні в якому разі не повторюйте за ним його склади. Малюк може подумати, що так і треба розмовляти, а це згодом призведе до дефектів мови.

 • Виховання дитини до року

 • Намагайтеся не відмовлятися від грудного вигодовування протягом першого року життя. Тільки грудне молоко сприяє зміцненню імунітету дитини. Прикорм слід вводити за 6 місяців згідно таблиці дозволених продуктів. • Щоб наочно зрозуміти, як виховувати дитину до року, розділимо цей процес на кілька етапів:
  До 3 місяців. У перший період виховання від 0 до року важливо сформувати у дитини такі звички: засипати на вулиці без пустушки, самостійно проводити якийсь час в ліжечку, показувати мамі, що пора міняти підгузник, орієнтуватися в просторі з допомогою звуків і зору. Крім того, важливо щоранку починати з гігієнічного догляду, привчаючи дитину до чистоти. Також важливо вчасно міняти підгузник. Дитина повинна навчитися тримати голівку і агукати.
  До 6 місяців. Час підготовки дитини до майбутньої промови. Вмикайте йому класичну музику, дитячі пісеньки. Звертайте увагу дитини на різні звуки, шелест листя, спів птахів, шум машин. Допомагайте дитині пізнавати навколишній світ. Також у цей період важливо грати з малюком. Але тільки в той час, коли він виспався і ситий. Намагайтеся більше сміятися з дитиною. Разом з радістю дитини від спілкування з вами в психіку закладаються основи моральності.
  До 9 місяців. Дитина стає дуже активним. Починає повзати, сідати, а деякі діти вже починають ходити. Найважливіше на цьому етапі виховання дитини до року - фізична активність. У цьому віці можна почати привчати дитину до горщика і мити руки перед їжею. Дуже скоро дитина звикне до цих процедур, і вони стануть нормою. Дитина повинен уміти показувати, де знаходиться носик, очі, вушка, зубки. Спочатку на вас, потім на іграшках і трохи пізніше на собі. Також важливо навчити дитину «правильно» грати: м'ячик і машинку потрібно катати, а щоб дзига рухалася потрібно натиснути на кнопку. У цьому ж віці можна привчити дитину слова «не можна». Обов'язково пояснюйте, чому ви забороняєте те чи інше дію.
  Виховання до року. Дитина активно вчиться ходити. Слідкуйте за тим, щоб дитина не вдарився при падінні. Не кричіть, коли дитина падає, інакше ви налякаєте його, і він припинить спроби ходити.
  Виховання дитини до року
  Також важливо навчити дитину самостійно катати машинку, брати в руки що-небудь їстівне і їсти, стукати молоточком по підлозі і т. д. Показуйте дитині різні за формою, кольором і структурі предмети. Як можна більше грайте з ним в пальчикові ігри. Хваліть малюка, коли у нього виходить щось зробити. Формуйте у дитини добре ставлення до родичів. І запам'ятайте головне - свою поведінку дитина, перш за все, копіює з батьків.
  Якщо ви вирішили вивчити педагогічні методики виховання дітей до року, вам допоможуть наступні сучасні підходи і автори: методика Марії Монтессорі, Леоніда Береславського, вальдорфська педагогіка і методика Глена Домана.
  Читайте також
  Розвиток дитини до року
  Розвиток дитини до року
  Наші малюки ростуть неймовірно швидко! Народившись, крихта, тільки за перший рік життя, скільки всього нового дізнається і вчиться робити! Детальніше
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Як виховувати дитину до року?
  Як виховувати дитину до року?
  Виховання - важка щоденна робота, яка, часом, буває не найприємнішою. Коли треба починати виховувати дитину, варто це робити до року? Безумовно, так,
  Виховання дитини 2-3 роки
  Виховання дитини 2-3 роки
  2-3 роки - один з найбільш складних віку при вихованні дитини. Адже це час першого «серйозного» кризи - маленька людина усвідомлює свою особистість,
  Виховання толерантності
  Виховання толерантності
  У сучасному світі одна з основних цінностей - толерантність. Як виховати толерантність в дитині, і яку роль у цьому відіграє сім'я і школа - про це
  У скільки місяців можна садити дитину?
  У скільки місяців можна садити дитину?
  Ще кілька десятиліть тому питання, у скільки місяців можна садити дитину, батьків особливо не хвилювало. Малюків висаджували тоді, коли вважали за