Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину від соски?

7-03-2015, 12:57
866
0
Як відучити дитину від соски?
Сучасні діти дуже часто відмовляються брати соску. Але для деяких батьків вона стає справжнім порятунком у період кольок або прорізування зубів. Коли ж цей складний період закінчується, батьки не знають, як відучити дитину від соски. Ми постараємося допомогти вам у цій нелегкій справі, і відповімо на хвилюючі вас питання.

Чи можна давати соску дитині?


Питання, єдино вірна відповідь на який до цих пір не дано. Жоден лікар ще не зміг порівняти за значимістю шкоду від смоктання пустушки (який, до речі, багатьма лікарями спростовується) і спокійний сон батьків і дітей. Чи потрібна вашій дитині соска, вирішувати тільки вам. Деякі досвідчені батьки пропонують такий спосіб: попросіть соску вашому малюкові. Якщо він її візьме, то ви можете її використовувати (але, звичайно, не постійно, а якщо ні - то вам і не доведеться нічого вирішувати, дитина вже все вирішив за вас. Слідувати сумнівному раді і насильно привчати малюка до соски змастивши її медом (зануривши в цукор) вже точно не варто.
А якщо, наприклад, дитина не спить без соски, то є сенс мучити себе і дитину? Слід знати, що рано чи пізно всі діти, які розвиваються відповідно до їх віку, зможуть спати і без соски.
У будь-якому випадку тільки ви можете точно визначити, чи потрібна дитині соска, а ніяк не сусіди або далекі родичі ніколи не бачили дитини в очі, але точно знають, як його виховувати.

Коли потрібно відучувати дитину від соски?


Знову ж таки, відповідь на це питання знає тільки мама дитини. І вона, спостерігаючи за зміною в його поведінці, може помітити той самий момент, коли пустушка з розряду необхідних речей переростає в звичайну звичку.
На що їй слід звернути увагу? Найпомітнішим сигналом до того, що вже можна пробувати відучити дитину від соски, є його байдужість до неї. Як вона може проявлятися? У цей період дитина може досить довго не згадувати про пустушки, займатися своїми справами, і найголовніше, він не просить соску. А якщо ж раптом він побачить свою соску, чи помітить соску в роті іншого малюка, і лише тоді згадує про неї, то це теж є сигналом до того, що можна починати відлучення дитини від соски.
Крім цього, є три випадки, коли мамі слід терміново вирішувати, як відучити дитину від соски:

 • У малюка проявляється уповільнений розвиток слуху або мовлення. Але сказати про це повинен лікар. Сторонні спостереження типу «А чому ж він (вона) у вас ще не говорить?» не завжди свідчать про наявність проблем.

 • Якщо дитина довго смокче соску, а йому вже виповнилося три роки. До цього часу, як правило, вже у всіх діток згасає смоктальний рефлекс, і разом з ним згасає потреба в його задоволенні.

 • Якщо ваша дитина віддає перевагу суспільство соски спілкуванню з іншими дітьми. У цьому разі можуть мати місце проблеми з соціалізацією, і малюка слід залучати до ігор з однолітками. • Як відучити дитину смоктати соску?


  Є два різних за своєю сіту способу відучити дитину від соски.
  Перший метод - кардинальний. Він передбачає, що в один прекрасний день всі соски «таємничим чином зникають з дому. Можна розповісти дитині історію про те, що соску забрала мишка, для своїх маленьких мишенят. Але слід зазначити, що для дитини це досить серйозна травма, і підходить цей спосіб не для кожної дитини.
  Як відучити дитину від соски?

  Другий метод - поступовий. Для початку постарайтеся обмежити спілкування з соскою лише часом сну. Під час неспання всіляко завлекайте іграми дитини, щоб у нього навіть не було часу згадати про соску. Так само поступово слід розповідати йому, що соска скоро піде до тієї ж мишці, або до маленького хлопчика, який народився по сусідству. А йому, такому дорослій людині, вже можна як тато і мама спати без соски. Або ж можна запропонувати дитині самостійно викинути соску в сміття або спеціальні контейнери (ця традиція прижилася в деяких містах світу).
  Читайте також
  Коли відучувати дитину від пустушки?
  Коли відучувати дитину від пустушки?
  У зв'язку з пропагандою годування на вимогу, педіатри все частіше виступають проти пустушок. З ними згодні і стоматологи, але ось мамам часом
  Ортодонтична пустушка
  Ортодонтична пустушка
  Якщо ви вирішили давати своєму малюкові пустушку, важливо вибрати правильну і краще, якщо вона буде ортодонтична, тобто її форма буде максимально
  Латексні соски
  Латексні соски
  Потрапляючи в магазин товарів для новонароджених, багато батьки губляться в розмаїтті всіляких товарів. І навіть вибрати соску стає непростою
  Соска-пустушка
  Соска-пустушка
  Чи корисна пустушка для дитини, або від неї більше шкоди? Які бувають пустушки і як правильно вибрати підходящу? Все про дитячих сосках-пустышках в
  Як привчити дитину до соски?
  Як привчити дитину до соски?
  Потрібна немовляті соска? Питання це неоднозначне, так як вважається, що малюкові на грудному годуванні соска ні до чого. У той же час заспокоювати
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  Як відучити дитину від пустушки в 2 роки?
  У 2 роки дитина вже достатньо доросла, щоб добровільно відмовитися від пустушки. Справа батьків - грамотно підійти до питання і пояснити дитині, чому