Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Контагіозний молюск у дітей

16-09-2014, 14:39
1032
0
Контагіозний молюск у дітей
В силу того, що контагіозний молюск у дітей викликається вірусами, що передаються при контакті, захворювання класифікується як інфекційне. Джерело зараження - хвора людина. Діти можуть контактувати не тільки з зараженим дитиною, але і з предметами побуту, використаними інфікованим: рушниками, іграшками, що призводить до виникнення захворювання.
Хто в групі ризику?
В першу чергу ті, хто ігнорує правила гігієни. Дорослі, які не приділяють належної уваги таким питанням, піддають дитину ризику захворіти. В ранньому дитинстві за дотриманням гігієни повинні стежити батьки, пізніше (до часу відвідування дитячого садка) необхідно сформувати у малюка самостійні елементарні гігієнічні навички.

Для дорослих більш характерний статевий шлях передачі інфекції, отже, симптоми проявляються не на шкірі рук, як найчастіше буває у дітей, а в області статевих органів.
Інкубаційний період досить великий (від 2 тижнів до декількох місяців), тому виявити джерело зараження не завжди представляється можливим.
Прояви захворювання
Поява на шкірних покривах дитини вузликів біло-рожевого кольору, що нагадують перлини і локалізуються в області верхніх і нижніх кінцівок, обличчя та грудної клітини. Розміри утворень - від 1 до 5 міліметрів у діаметрі.
Пам'ятка для батьків хворих дітейСпеціального лікування у більшості випадків не потрібно. Контагіозний молюск у дітей - одне із захворювань, що мають властивість проходити самостійно.
Період позбавлення від молюска досить тривалий: симптоми зникають через кілька місяців.
Щоб уникнути інфікування інших членів родини необхідно строго дотримувати чистоту і правил особистої гігієни (окремі рушники, постільну білизну, мочалки тощо).
Попередження порушення цілісності шкірних покривів, уникнути травм , здатних посилити хворобливий стан чинності поширення вузликів.У випадках утворення контагиозных молюсків великих розмірів і схильності до виникнення запалення навколо них показані радикальні заходи лікування - видалення під місцевим знеболенням або кріодеструкція. Такі втручання виконуються тільки лікарями в умовах медичного закладу.
Читайте також
Молюски у дітей
Молюски у дітей
Контагіозний молюск - досить поширене вірусне захворювання серед дітей. Як розпізнати ознаки хвороби і як лікувати, -читайте в нашій статті.
Контагіозний молюск у дітей - лікування
Контагіозний молюск у дітей - лікування
Одним з шкірних вірусних захворювань, нерідко вражають дітей, є зараження контагіозний молюском. Це досить серйозна шкірна проблема і її лікування
Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
Контагіозний вірус - захворювання, що викликається вірусом віспи. Цю хворобу можна зустріти у дітей у віці від 1 року до 5 років. При цьому виді
Профілактика глистів у дітей
Профілактика глистів у дітей
Глистова інвазія зустрічається у 90%дітей і дорослих. Називають її ще «хворобою брудних рук». Навички миття рук до їжі і після неї після
Стрептодермія - причини і лікування
Стрептодермія - причини і лікування
Стрептодермией називають інфекційне захворювання шкіри, причина його - стрептококова інфекція. На шкірі утворюються червонуваті плями, що лущаться, з
Гемангіома у новонароджених: видалення необхідно?
Гемангіома у новонароджених: видалення необхідно?
Як правило, гемангіома у новонароджених проявляється в перші тижні життя, і проходить без сторонньої допомоги досить швидко. Проте останнім часом