Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому у дитини пахне з рота?

11-09-2015, 09:26
1986
0
Чому у дитини пахне з рота?
Для кожної мами запах її малюка найрідніша. Особливе розчулення викликає молочний аромат немовлят. Але іноді батьки можуть помітити, що з рота у маленької дитини погано пахне, і вони задаються питанням - чому це виникає.
Причини можуть бути різні. Розберемо найбільш поширені.
Причини неприємного запаху з рота

 • Погана гігієна порожнини рота. Коли у малюка починають рости зуби, стоматологи радять відразу починати їх чистити. Спочатку в цій процедурі допомагають батьки. Пізніше дитина чистить сам, але під наглядом дорослих: не менше 2 хвилин, приділяючи увагу і верхньої, і нижньої щелепи, роблячи правильні рухи: від кореня зуба, ніби змітаючи бруд.

 • Карієс і захворювання ясен. Якщо при огляді ротової порожнини ви помітили проблеми, то, звичайно, потрібно відвідати стоматолога.

 • Наліт на язиці і мигдалинах. У роті завжди багато мікробів. Захворювання або надмірна сухість призводять до порушення балансу і викликають неприємний запах. Слина має антибактеріальну дію. Тому, якщо причина запаху наліт на язиці і мигдалинах, рекомендується більше є кислих фруктів: яблук, лимонів, апельсинів, стимулюючи тим самим слиновиділення. Також стежте за тим, щоб дитина пив протягом дня необхідну кількість чистої води.

 • Розлад шлунково-кишкового тракту. Гастрит, дисбактеріоз, захворювання дванадцятипалої кишки і т. д. можуть бути причинами неприємного запаху з рота. При підозрі на ці недуги слід звернутися до педіатра.

 • Стрес і нервові розлади викликають ослаблення імунітету. Це призводить до зміни мікрофлори в роті і сухості. Подолати ці причини допоможе уміння розслаблятися і залишатися спокійним у різних ситуаціях.

 • Іноді батьки задаються питанням, чому у однорічної дитини пахне з рота саме вранці. Лікарі кажуть, що після пробудження це нормально. Справа в тому, що протягом дня дитина активний, їсть, п'є, ротова порожнина змочується слиною.
  Чому у дитини пахне з рота?
  Тому у здорової дитини сторонніх запахів не спостерігається. Вночі ж виділення слини немає, тому мікроби безперешкодно розмножуються, та утворюється відповідний запах. Після ранкових гігієнічних процедур все нормалізується.

 • Крім того, протягом дня деякі з'їдені продукти можуть викликати неприємний запах з рота. Наприклад, цибуля, м'ясо, сир. Це явище тимчасове і не повинно викликати занепокоєння.


 • Якщо ви вважаєте, що з рота вашої дитини особливо неприємно пахне, з питанням «чому» варто звернутися, в першу чергу, до педіатра.
  Читайте також
  Неприємний запах з рота у дитини
  Неприємний запах з рота у дитини
  Несподівано виник запах у дитини з рота не варто ігнорувати, намагаючись вирішити ситуацію засобами догляду за порожниною рота. Найімовірніше,
  У дитини запах з рота - причини
  У дитини запах з рота - причини
  Поганий запах з рота в медичній термінології прийнято називати «галітоз». Далі детально обговоримо причини такого явища, оскільки їх більш ніж
  Запах з рота у дітей
  Запах з рота у дітей
  Не завжди дихання дитини радує своєю свіжістю і чистотою. Іноді, батьки відзначають неприємний запах, що доноситься з рота малюка. Причина завжди є,
  Стоматит у дітей
  Стоматит у дітей
  Стоматит - захворювання слизової порожнини рота, що розвивається під впливом бактерій, грибків, вірусів і багатьох інших факторів (фізичних,
  У дитини запах з рота
  У дитини запах з рота
  Неприємний запах з рота дитини може бути викликаний різними факторами - проблемами зі шлунком, визначеним видом їжі, захворюваннями зубів і ротової
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Що робити, якщо чорніють зуби у дитини?
  Проблеми з зубами не обходять стороною практично жодної дитини. Це пов'язано або з неправильним харчуванням (не тільки великою кількістю солодкого,