Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина гризе нігті?

11-09-2015, 09:26
1894
0
Чому дитина гризе нігті?
Коли малюк підростає, разом з корисними навичками він набуває і шкідливі звички. Так, нерідко мама і тато задаються питанням, чому дитина постійно і наполегливо гризе нігті, причому ніякі окрики і покарання на нього особливо не діють. Розглянемо основні причини цього явища.
Чим обумовлено наполегливе увагу малюка до своїм нігтям?
Дитячі лікарі та психологи виділяють кілька факторів, що сприяють появі обгрызенных нігтів:

 • У дитинстві дитина любив часто смоктати палець або соску. Спроби батьків відучити його від цієї звички часто призводять до того, що він починає обкушувати нігті.

 • Якщо в сім'ї хто-небудь з дорослих машинально гризе нігті, великий ризик того, що малюк буде повторювати це за ним. Адже діти дуже чутливі до прикладів для наслідування.

 • Однією з найважливіших причин того, чому діти гризуть нігті на руках, є тривала стресова ситуація. Переїзд, часті сварки батьків, авторитарне виховання, будь-які психологічні травми часто приводять до того, що дитина несвідомо кладе пальці в рот.


 • Як допомогти дитині позбутися шкідливої звички?
  На даний момент відомо чимало способів відучити дитину від обкусывания нігтьових пластин. Дуже часто батьки запитують про те, чому дитина гризе нігті і що робити з шкідливим пристрастю. Фахівці рекомендують наступне:

 • Можна змастити нігті соком алое або пекучим перцем, але, швидше за все, результат буде короткочасним.

 • Постарайтеся створити в будинку спокійну, гармонійну атмосферу, де дитина не буде перебувати в тривожному або депресивному стані. М'яко поговоріть з дитиною, якщо вік дозволяє, і постарайтеся викликати його на відверту розмову про те, що його турбує. Не забороняйте, а поясніть, що обгризені нігті виглядають дуже непривабливо,
  Чому дитина гризе нігті?
  адже відбувається поступова деформація нігтьових пластин.

 • З'ясувавши, чому дитина гризе нігті на руках, намагайтеся також надалі стежити, щоб вони завжди були вчасно підстрижені.

 • Займіть малюка ігровою діяльністю, в якій він буде активно використовувати руки: нехай він ліпить, малює, збирає конструктор, возиться з настільними іграми.

 • Іноді допомагають легкі заспокійливі препарати, що усувають зайву агресію і нервозність.

 • Щоб не дивуватися, чому дитина з ретельністю гризе нігті, приділяйте їй якомога більше уваги: спілкуйтеся, гуляйте, обіймайте.
 • Читайте також
  Дитина гризе нігті - причини
  Дитина гризе нігті - причини
  Коли дитина починає гризти нігті, мами в паніці, не знають, що робити. Потрібно, в першу чергу, заспокоїтися і спробувати встановити причину такої
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Ситуація, у якій дитина гризе нігті, є досить частою для багатьох мам і пап. А лікарі та педіатри досі шукають відповідь на питання: «Чому діти
  Дитина гризе нігті - що робити?
  Дитина гризе нігті - що робити?
  Батьки часто стикаються такою поширеною проблемою серед дітей, як звичка гризти нігті. Причин для такої поведінки може бути безліч. І важливо
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка