Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?

11-09-2015, 09:26
1650
0
Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
У дітей, як і у кожного з дорослих, є свої шкідливі звички. Чотири роки - вік непростий і насильно заборонити щось робити дитині у вас не вийде. Сьогодні ми будемо говорити про те, як відучити дитину гризти нігті в 4 роки і що для цього треба зробити батькам.
Причини, з яких дитина гризе нігті

 • Нервове напруження. Всім відомо, що коли людина нервує, він може робити різні речі: смикати ключі, стукати пальцями по столу, щось малювати на папері і т. д. А ось дитина в 4 роки гризе нігті, і як відучити його від цього, питання цікаве. Насамперед, потрібно, що б малюк перестав нервувати. Як тільки це трапиться, вона прибере пальці з рота самостійно. Запропонуйте їй замість пальців класти в рот льодяник або стискати руки в кулачки.

 • Реакція на ситуацію. Якщо ви помітили, що в певній ситуації, наприклад, перегляд мультфільму, дитина починає гризти нігті на руках, то питання, як відучити його від цього, не складний. Просто поясніть, що більше він не буде дивитися улюблені передачі, якщо це ще раз повториться. А як альтернативу запропонуйте малюкові, наприклад, поїсти попкорн.

 • Небажання стригти нігті. У цьому віці малюка вже розуміють, що їм подобається, а що ні. Це ще один момент, чому діти гризуть нігті, а не хочуть обстригати їх, а як позбавиться від цього – просто з'ясувати причину.


 • Спочатку потрібно визначити, чому дитина не хоче стригти нігті, а воліє їх згризати. Тут може бути небажання спокійно посидіти 5 хвилин, можливо, колись йому було боляче, дискомфортно або просто він це зробить на вулиці, щоб довше там погуляти. В залежності від результату, прийміть заходи: запропонуйте малюкові, поки будете стригти нігті, подивитися телевізор, не так глибоко остригайте нігтьову пластину і т. п. Маляткам можна запропонувати зробити з мамою спільний манікюр.
  А ось, перш ніж скористатися порадами бабусь про те, як відучити дитину гризти нігті в 4 потрібно гарненько подумати про наслідки. Старше покоління розповідає, що слід на пальчики завдати малюкові, наприклад гірчицю. Однак варто сказати, що це може негативно позначитися на шкірі біля нігтя і на слизовій оболонці рота дитини у випадку, якщо він візьме руку в рот.
  Тому, дорогі батьки, намагайтеся поговорити з дитиною про його бажання гризти нігті. Можливо, причина зовсім проста, і усунути її буде не складно.
  Читайте також
  Дитина гризе нігті - причини
  Дитина гризе нігті - причини
  Коли дитина починає гризти нігті, мами в паніці, не знають, що робити. Потрібно, в першу чергу, заспокоїтися і спробувати встановити причину такої
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Проблема обгрызенных нігтів знайома кожному другому з батьків, адже це досить поширена шкідлива звичка малят дошкільного віку. Тому багато мам і тата
  Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?
  В 3 роки у дитини може бути достатньо приводів для стресів, взяти хоча б, період адаптації в дитячому саду, розлучення з мамою, нові люди: дорослі,
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Ситуація, у якій дитина гризе нігті, є досить частою для багатьох мам і пап. А лікарі та педіатри досі шукають відповідь на питання: «Чому діти
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка