Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?

11-09-2015, 09:27
1551
0
Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?
Ох вже ці 3 роки – тільки навчилися з істериками справлятися, як тепер думай, як відучити дитину гризти нігті. Словом, нудьгувати батькам не доводиться.
А якщо серйозно, то дитяча «манікюрна» проблема стара, як світ, тільки підхід до її вирішення в наші дні змінився. Раніше ніхто особливо не замислювався, як відучити дитину 3-х років гризти нігті – пару раз намазали пальці гірчицею, а там як пощастить. Зараз же, будучи людьми сучасними та адекватними, батьки намагаються підійти до вирішення проблеми більш розважливо, і що важливо, встановити причини її появи.

Як відучити дитину 3-х років гризти нігті: очима психологів


Незважаючи на гадану сумирність, звичка обгризати нігтики і задирки – це привід для батьків проявити терпіння і пильність. Як стверджують психологи, неестетичний вигляд дитячих пальчиків - це перший сигнал про душевної дисгармонії і внутрішніх переживаннях маленької особистості. Тому задаючись питанням, як відучити дитину гризти нігті в 3 роки, насамперед, потрібно звернути увагу на його психологічний стан.
Не дивно, що саме у віці 3-х років дорослі помічають на ручках свого чада саморобний манікюр, оскільки цей життєвий період у крихт пов'язаний з численними переживаннями і труднощами. Посудіть самі: соціальна адаптація у дитячому саду, в поєднанні з складними процесами становлення особистості, в результаті пальці магнітом тягнуться в рот.
Отже, що робити в першу чергу, якщо дитина в 3 роки гризе нігті. Для початку, варто поцікавитися у малюка про його дитячою життя і нових друзів. Можливо його кривдять однолітки, або дитина боїться публічних виступів. Не зайвим буде поцікавитися у педагога: чи все в порядку і як поводиться дитина в саду. Бувають випадки, коли діти, таким чином, реагують на зауваження вихователів. Зверніть увагу на те, в якому настрої він іде в сад і повертається з нього додому.
Якщо там все добре, значить варто поспостерігати за поведінкою малюка вдома. В які моменти він починає гризти нігті: під час перегляду мультиків, ігри, після сварки з батьками, а може дитина соромиться, коли до мами і тата приходять в гості малознайомі йому люди. Також часто обгризені нігті є наслідком сімейних конфліктів.
Після встановлення причини потрібно переходити до активних дій, спрямованих на її усунення або зміна ставлення дитини до того, що відбувається. Наприклад, якщо:

 • дитина гризе нігті, коли злиться, - необхідно навчиться переключати його увагу;
  Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?

 • обгрызенный манікюр, це результат сором'язливості і низької самооцінки , - треба частіше хвалити дитину і заохочувати ініціативу;

 • внутрішні переживання пов'язані з сімейною ситуацією, - тоді питання до батьків;

 • самостійно вирішити проблему не вдається, слід звернутися за кваліфікованою допомогою до психолога.


 • Повертаючись до питання, що робити, якщо дитина в 3 роки гризе нігті, можна порадити батькам, намазати ручки яким-небудь гірким і безпечним засобом, також існує спеціальний лак для нігтів.
  Читайте також
  Дитина гризе нігті - причини
  Дитина гризе нігті - причини
  Коли дитина починає гризти нігті, мами в паніці, не знають, що робити. Потрібно, в першу чергу, заспокоїтися і спробувати встановити причину такої
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
  Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
  Проблема обгрызенных нігтів знайома кожному другому з батьків, адже це досить поширена шкідлива звичка малят дошкільного віку. Тому багато мам і тата
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Як відучити дитину гризти нігті?
  Ситуація, у якій дитина гризе нігті, є досить частою для багатьох мам і пап. А лікарі та педіатри досі шукають відповідь на питання: «Чому діти
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка