Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?

11-09-2015, 09:27
1126
0
Як відучити дитину гризти нігті в 5 років?
Шкідливі звички часто з'являються саме в дитячому віці і без своєчасної корекції можуть супроводжувати людину роками, помітно ускладнюють йому життя. Батьки часто безпомічно розводять руками і не знають, що ж робити, якщо їх дитина 5 років гризе нігті.

З чого почати?


Якщо ви не знаєте, як відучити дитину 5 років гризти нігті, то насамперед слід звернутися до лікаря. Не потрібно цього соромитися і сподіватися на те, що проблема вирішиться сама собою.
Щоб усунути саму шкідливу звичку і знати, як відучити від неї, коли дитина в 5 років гризе нігті, необхідно докопатися до причини такої поведінки. Найчастіше таким чином проявляється невроз, і він стосується не тільки п'ятирічок, але і малят, а також підлітків.
Батьки можуть заперечити, що в їхній родині все чудово, але ж крім домашнього оточення, дитина контактує з багатьма людьми, наприклад, в садку або на дитячому майданчику. Часто дитина навіть сам не може усвідомити, що його гризе і змушує нервувати, і тому тільки спеціаліст – дитячий психолог може прийти на виручку.
Мама і тато теж не повинні стояти осторонь, а паралельно з роботою психолога активно включатися в життя своєї дитини, особливо якщо до цього моменту спілкування з ним було не надто тісним.
Корисні буде будь-які спільні види діяльності, які зачіпають дрібну моторику – плетіння з бісеру, ліплення, малювання, складання пазлів та конструкторів. Все те, що на якийсь час відволікає дитину від бажання погризти нігті, підійде.
Велику користь принесуть і заняття спортом, але тільки разом з батьками, чим більше часу ви будете проводити разом, тим спокійніше і впевненіше буде малюк. Не забувайте говорити дитині про свою любов до нього, хвалити за успіхи і заохочувати досягнення, обходячи гострі кути невдач.
Ще бабусі рекомендували для відучення від цієї поганої звички мазати пальці чимось гірким. Але народні методи не дуже хороші тим, що наприклад, перець, може потрапити в очі і викликати вже іншу проблему. Для цієї мети краще всього підійде настій полину – він гіркий і нешкідливий для очей і слизової оболонки рота. Продається спеціальний гіркий лак, який теж використовують для дітей.
Читайте також
Дитина гризе нігті - причини
Дитина гризе нігті - причини
Коли дитина починає гризти нігті, мами в паніці, не знають, що робити. Потрібно, в першу чергу, заспокоїтися і спробувати встановити причину такої
Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
Як відучити дитину гризти нігті в 10 років?
Нагальна проблема дітей дошкільного віку - обгризені нігті, але коли погана звичка з часом не зникає, то батькам варто всерйоз зайнятися дитиною.
Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?
Як відучити дитину гризти нігті в 3 роки?
В 3 роки у дитини може бути достатньо приводів для стресів, взяти хоча б, період адаптації в дитячому саду, розлучення з мамою, нові люди: дорослі,
Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
Чому дитина гризе нігті?
Чому дитина гризе нігті?
Причин, чому дитина гризе нігті, може бути безліч, і важливо точно визначити їх, щоб зрозуміти, як потрібно діяти, щоб безболісно відучити його від
Що робити, якщо дитина гризе нігті?
Що робити, якщо дитина гризе нігті?
Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка