Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчити дитину ходити на горщик?

11-09-2015, 09:27
754
0
Як навчити дитину ходити на горщик?
Мабуть, привчання малюка до горщика – це найболючіша тема для мам. Адже цей процес не проходить завжди як хотілося б і, часом, розтягується на тривалий час. Щоб дитина зрозуміла, що від нього вимагається, необхідно уникати багатьох поширених помилок, які роблять як досвідчені, так і недосвідчені батьки, намагаючись швидко і якомога раніше навчити дитину ходити на горщик.
Всьому свій час
Мами хочуть, щоб дитина якнайшвидше навчилася бути чистим, і тому буквально з перших місяців життя тероризують його ранніми высаживаниями. Іноді така практика дійсно може увінчатися успіхом, але тільки за умови, що мама присвятить цій справі весь свій час.
Найчастіше відбувається так, що спочатку у малюка дійсно виходить порадувати маму, але це чисто випадковий збіг обставин, а потім він здійснює промах за промахом, а це, звичайно ж засмучує, адже час на це витрачається чимало.
Ще гірший сценарій, якщо дитину настільки дратують нескінченні незрозумілі йому висаджування, а в результаті, коли справа доходить до цього горщика, він навідріз відмовляється на нього сідати і пройде ще чимало часу, перш ніж малюк поборе свою нелюбов до цього процесу.
Як вважає більшість педіатрів, дитина здатна контролювати сечовий міхур у віці близько двох років, а кишечник ще пізніше. Якщо у вашого чада вийшло раніше, то це більшою мірою особливість його організму, а не заслуга батьків.

Як навчити ходити на горщик однорічної дитини?


І все ж не багато мам стануть чекати, коли дитина сама буде відчувати дискомфорт від мокрих штанців. Як тільки дитина починає впевнено сидіти, йому набувають перший горщик і поступово у вигляді гри починають знайомити з ним дитини.
Це правильний підхід, однак, не слід зловживати іграшками, коли малюк сидить на горщику. Адже він не зрозуміє, для чого ж потрібна взагалі і буде з захопленням грати, замість того, щоб зосередитися на ділі, заради якого сюди посадили.
Ніякої агресії і криків не повинен чути і відчувати дитина, якщо після досить тривалого періоду ходіння на горщик у нього трапляється конфуз у вигляді мокрих або брудних штанців. Це природно, адже дитина може загратися і не попроситися вчасно.
Не можна дозволяти дитині дивитися мультики або читати книжку, коли він сидить на горщику. Навіть в однорічному віці йому слід давати зрозуміти, що для ігор горщик не призначений і після використання його слід прибирати.

Як навчити дитину самостійно ходити на горщик?


Коли малюк вже досить добре справляється з одяганням -роздяганням і розуміє призначення горщика, його слід поступово привчати до самообслуговування. Тоді прийшовши в дитячий садок, у нього не виникне проблем з такою непростою справою, як горщик.
Дитина може вважатися привчив до горщика, коли він за нагадуванням, або без нього знає, де знайти його в разі необхідності і при цьому самостійно, знявши штанці сісти.

Як навчити дитину ходити на горщик вночі?


Завершальним акордом всього періоду привчання до горщика є той час, коли малюк буде залишатися сухим всю ніч. Деяким це вдається вже в півтора–два роки, а кому-то необхідно тривалий час.
Матусі діляться на тих, хто прокидається кілька разів за ніч, щоб посадити малюка на горщик і інших, що чекають природного дозрівання всіх неврологічних процесів, які регулюють мимовільне сечовипускання.
Як навчити дитину ходити на горщик?

Навіть якщо малюк погоджується в напівсні пописати в горщик, і постіль його суха, то це не означає, що він здатний стримувати позиви до сечовипускання в нічний час. Навіть навпаки – формується і закріплюється своєрідна звичка ходити в туалет вночі.
Краще не давати дитині рясного пиття перед сном, щоб у нього не перерастягивался сечовий міхур. Тим самим будуть зміцнюватися стінки сечового міхура і сфінктерів, відповідальних за утримання сечі. У нормі, до трьох-чотирьох років дитина вже спить сухий. Якщо ж «мокрі ночі» тривають, то скоріше за все це неврологічний розлад і потрібна консультація спеціаліста.
Читайте також
Горщик для хлопчика
Горщик для хлопчика
Ваш малюк уже підріс і виявляє інтерес до того, що мама і тато роблять в туалеті? Саме час збиратися за новим важливим придбанням! Як зробити
Як привчити дитину до горщика в 1 рік?
Як привчити дитину до горщика в 1 рік?
Горщик - актуальна тема для більшості молодих матусь. Привчання до нього дитини - довгий процес, і важливо правильно вибрати момент для навчання
Як навчити дитину проситися на горщик?
Як навчити дитину проситися на горщик?
Тема горщика є болючою для багатьох матусь на протязі довгого часу. Якщо ви почали цей процес занадто рано, то досягти видимих результатів не так-то
Привчання дитини до горщика
Привчання дитини до горщика
Привчання дитини до горщика - справа клопітна, але необхідне. І тут теж є свої нюанси, які необхідно врахувати молодим батькам: вік малюка, його
Дитина какає в штани
Дитина какає в штани
Привчання дитини до горщика - процес тривалий, що вимагає спокою й терпіння. Але трапляється, що малюк, який вже вміє проситися і сідати на горщик,
Коли привчати дитину до горщика?
Коли привчати дитину до горщика?
Привчання дитини до горщика - питання, що викликає чимало суперечок, і один з них стосується термінів цього самого привчання. Одні мами висаджують на