Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як визначити розмір взуття дитині?

11-09-2015, 09:35
3085
0
Як визначити розмір взуття дитині?
Маленьким дітям взуття ми купуємо дуже часто, мабуть, навіть частіше, ніж одяг, адже ніжка росте дуже швидко, і здавлювання стопи заважає дитині ходити. І до того ж до певного сезону потрібна своя, підходяща пара взуття, а ще краще не одна, щоб було що одягнути на переміну.
Для зимового і літнього взуття критерії визначення розміру взуття у дітей мають свої нюанси. Адже в холодний період, для того щоб ніжці було тепло на прогулянці в ботиночке, повинна бути прошарок повітря, який буде тільки за рахунок вільного розміру. Якщо ж зимові чобітки щільно сидять на ніжці, то малюк неодмінно замерзне.
Влітку навпаки – занадто вільні туфлі і сандалі бовтаючись на нозі, заважають нормальному пересуванню, і малюк часто затинається і падає. Так що надто вільне взуття може бути навіть небезпечною. Крім того, з точки зору ортопедії, розміру взуття має бути відповідність віку дитини. Ні в якому разі не варто брати її на виріст, як ми це практикуємо з кофтинами і штанцями.
Що може бути простіше, ніж вибрати розмір взуття дитині, - як-ніяк, собі-то ми її обираємо без проблем. Для цього достатньо піти з дитиною в дитячий взуттєвий магазин і поміряти вподобані моделі.
Але досвідчені мами знають, який в цьому може критися підступ – дитина в магазині може закотити істерику і навідріз відмовитися від примірки, це може статися з дитиною будь-якого віку. Як же бути тоді, невже купувати взуття «на око»?
Звичайно ж, немає, просто перед походом в магазин потрібно точно виміряти ніжку малюка, щоб порівняти її з устілкою у взутті, це набагато спростить вибір необхідної пари.

Як дізнатися розмір взуття дитини?


Перед тим як визначити, який розмір взуття носить ваша дитина, необхідно озброїтися сантиметровою стрічкою і гарним настроєм малюка, адже якщо він не хоче в даний момент щоб його міряли, то результат може бути неточним, і відповідно, буде куплена непотрібна пара взуття.
Важливо й час доби. Коли проводиться замір – всім відомо, що після насиченого рухами дня нога будь-якої людини трохи набрякає, а отже, збільшується і розмір. Тобто міряти ніжку слід ближче до вечора.
Міряти ніжку слід тільки коли дитина стоїть, адже на вазі розмір буде не точним. Також потрібно виміряти повноту – деякі фірми-виробники взуття надають такі дані. У малюків ступня досить пухка і навіть потрібний по довжині розмір може не підійти за обсягом.
На щільному аркуші паперу, або картоні потрібно олівцем або фломастером швидко обвести ступні дитини, тримаючи олівчик чітко вертикально, не завалюючи його набік. Зробити це потрібно для обох ніжок. Адже всі ми маємо деяку різницю між правою і лівою половинами тіла, це ж стосується і розміру ніг.
Тепер сантиметровою стрічкою, лінійкою або будь-яким вимірювальним інструментом, наявними під рукою, заміряємо відстань між самими далекими виступаючими точками – це буде опукла частина п'ятки і верхівка великого пальця.
Отримані цифри записуємо, і тепер належить найважливіше, адже це ще не ті дані, які потрібні для покупки комфортного взуття. До отриманої довжині стопи тепер слід додати від 05 до 15 сантиметра.
Навіщо це потрібно і чому такий розрив між значеннями цифр? А справа в тому, що, як вже говорилося вище, для літнього взуття потрібний лише незначний запас, це і буде півсантиметра, так сказати на виріст.
Для зимового взуття максимальний зазор між ступень і черевиком повинен становити не більше півтора сантиметрів, але можна залишити і один. Також, якщо міряти ніжку для зимової та осіннього взуття, не забудьте про носочок – тоненький або махровий. Його потрібно одягнути перед вимірюванням, максимально наблизивши розмір ніжки до сезону, коли взуття буде носитися.
Тепер, маючи потрібну цифру, можна співвіднести її з сіткою розмірів взуття для дітей, щоб зрозуміти, який же розмір підійде малюкові, і з цими даними можна сміливо відправлятися за покупкою.
Як визначити розмір взуття дитині?
Читайте також
Розмірна сітка дитячого взуття за віком
Розмірна сітка дитячого взуття за віком
Щоб вдало підібрати взуття малюкові, навіть у його відсутність, потрібно знати правила і принципи вибору дитячого взуття. Перше, що нам потрібно, -
Розмір взуття у дітей
Розмір взуття у дітей
Сьогодні ринок дитячих товарів переповнений, і дитяче взуття - не виняток. У супермаркетах, у т. ч. і в інтернет-магазинах, можна зустріти виробників
Взуття для новонароджених
Взуття для новонароджених
Правильна взуття для малюка - запорука хорошого здоров'я. Але багато хто швидше дивляться на красу вироби, ніж на його функціональність. Розберемося,
Як вибрати зимове взуття дитині?
Як вибрати зимове взуття дитині?
Для молодих батьків перша зима дитини є справжнім випробуванням! Як правильно вибрати одяг, підібрати підходящу зимове взуття, - завдання не з
Дитяча осіння взуття
Дитяча осіння взуття
Як завжди, "несподівано" настали холоди. І хто ще не встиг запастися для дітей нової взуттям, поспішають в магазини за покупками! Щоб у поспіху не
Розміри взуття для дітей - таблиця
Розміри взуття для дітей - таблиця
Заходячи у взуттєві магазини, батьки часто в подиві розглядають дитячу взуття на вітринах, не в змозі визначити, який розмір означають цифри на бирці