Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як навчитися плавати дитині 12 років?

11-09-2015, 09:42
2237
0
Як навчитися плавати дитині 12 років?
Як відомо, дитина краще за все піддається навчанню в ранньому віці. Людська психіка так влаштована, що організм змалечку вчиться наслідувати дорослими. Використовуючи дану особливість в необхідних цілях, можна досить швидко навчити дитину чого завгодно, показуючи йому, як це необхідно робити.
Однак далеко не завжди батьки використовують цю можливість. Саме тому і виникає таке питання: як навчитись плавати дитини 12-ти років. Давайте спробуємо розібратися.
З чого необхідно почати навчання плавання?
Для початку необхідно сказати, що самостійно навчитися плавати в 12 років дитині навряд чи вдасться, як би сильно цього не хотілося. Та й небезпечно залишати його одного в воді, незважаючи на те, що він, здавалося б, вже досить дорослий.
Найкраще вчити плавання на закритих водоймах або в басейні, т. к. у них абсолютно відсутній протягом, яке значно ускладнює процес навчання. Досвідчені тренери рекомендують починати заняття з тренування дихальної системи. Тому попросіть дитину глибоко вдихнути і поринути з головою, затримавши подих, як можна довше. Тільки після того можна приступати до вправ на плавучість.
Найбільш, мабуть, найпопулярнішим з них є «поплавок» . Дитина повинен зробити глибокий вдих, ноги зігнути в колінах і підібгати під себе, обхопивши їх руками. У такому положенні він повинен перебувати, скільки зможе.
Ще однією вправою подібного типу може бути «зірочка» . Виконуватися вона може як на спині, так і на животі. Затримавши дихання, дитина лягає на воду, розставивши широко руки і ноги. Дана вправа дозволяє відмінно навчитися відчувати воду і не бояться її.
Після засвоєння даних вправ можна підключати руки і ноги, виконуючи ними гребки. Найбільш швидко діти вчитися плавати на спині, т. к. це психологічно легше, тому, що особа не контактує з водою і йому здається, що він захлинеться.
Окрему увагу необхідно приділяти правильному диханню. Основна помилка дітей полягає в тому, що вони, перебуваючи у воді, намагаються дихати, як зазвичай, що неправильно. При плаванні дихання здійснюється, так званими ривками: при вдиху плавець захоплює порцію повітря і потім, після виконання руху руками, видихає. Це допомагає утримуватися на воді.
Як навчитися плавати дитині 12 років?

Які особливості при навчанні плаванню необхідно враховувати?
Перед тим, як навчити дитину до 12 років плавати, необхідно пояснити йому всі нюанси, описані вище. Краще всього, якщо батько під час навчання спочатку буде показувати вправу сам, і потім просити свою дитину повторити за ним.
Крім того, завжди необхідно пам'ятати про безпеку у воді. Як би вам не здавалося, що ваш син у 12 років може сам навчиться плавати, не залишайте його в воді одного. Він запросто може наковтатися води, після чого йому знадобиться медична допомога.
Читайте також
Як плавають діти?
Як плавають діти?
Чим раніше вчити плавати малюка, тим легше це вийде зробити. До того ж, це надзвичайно корисно для організму, а тому, плавання принесе неоціненну
Як навчитись плавати дитині 10 років?
Як навчитись плавати дитині 10 років?
Плавання - надзвичайно корисний вид спорту, як для дорослого, так і для дитини, і чим раніше ви вирішите віддати дитину у відповідну секцію, тим
Плавання для немовлят
Плавання для немовлят
Ще за часів СРСР була винайдена методика, що дозволяє навчити грудних дітей плавати раніше, ніж ходити. На жаль, далеко не всі батьки можуть
Як навчити дитину робити колесо?
Як навчити дитину робити колесо?
Одним з гімнастичних вправ, що розвивають м'язи і координацію дитини, є всім відоме колесо. Для деяких воно може здатися складним, але діти з радістю
Гімнастика на фітбол для вагітних.
Гімнастика на фітбол для вагітних.
Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
Вчимо плавати новонароджену дитину
Вчимо плавати новонароджену дитину
Здавалася колись величезної дитяча ванночка для немовляти, вже до двох місяців стає йому тісною. І тут саме час зробити купання не ...