Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чим зайняти дітей у таборі?

11-09-2015, 09:43
2174
0
Чим зайняти дітей у таборі?
Слід не забувати, що одна з головних задач вожатих – допомогти вихованцям розкрити свої таланти і навички, самовиразитися. Розглянемо ідеї, чим зайняти дітей у літньому таборі, щоб відпочинок для них став корисним і незабутнім.
Перші години в таборі особливо складні для дитини, адже він приїхав на нове місце, а познайомитися з іншими хлопцями і дівчатами він ще не встиг. Тому вожатим потрібно продумати, чим зайняти дітей у таборі в перший день, щоб їм не стало самотньо і нудно. Звичайно, краще почати зі знайомства. Можна запропонувати хлопцям вгадувати імена один одного за допомогою підказок, наприклад: «Моє ім'я починається на букву К», або «Мене звати як персонажа казки». Хлопцям буде весело, якщо на рахунок «три» всі одночасно прокричат своє ім'я. Потім запитати у них, хто чиє ім'я запам'ятав. Для продовження знайомства добре б у дітей дізнатися, з якого міста хто приїхав, яка у них улюблена гра, коли день народження і т. д.
Якщо реєстрація хлопців закінчилася, а до обіду ще достатньо часу, то новачкам буде цікаво зайнятися такою діяльністю:

 • виготовлення індивідуальних бейджів;

 • складання графіка чергувань;

 • оформлення дверей в кімнаті;

 • придумування назви загону;

 • розучування загонові пісні, речівки і т. д.


 • Відповідаючи на питання, чим зайняти дітей у таборі, слід нагадати, що не потрібно обмежувати дозвілля вихованців тільки розважальними заходами. Необхідно використовувати різні напрямки роботи, піклуючись про інтелектуальному, фізичному, моральному та соціальному розвитку кожного. Зрозуміти емоційні потреби вихованців допоможуть діагностичні тести: «Незакінчена пропозиція» (коли мене хвалять, я ; найбільше я люблю спілкуватися з ; мені хотілося б навчитися ) або «Фантастичний вибір» (якщо золота рибка запитає: «Що тобі треба?», я відповім ; якби я був чарівником, то зробив би , і т. д.). Відповіді на них підкажуть вожатим, як організувати індивідуальну роботу з кожною дитиною, яке завдання давати вихованцям, щоб вони з задоволенням його виконували.
  Отже, розглянемо більш докладно, ніж найкраще зайняти діток та підлітків в таборі.
  Види роботи в таборі
  Дівчата і хлопці в будь-якому віці люблять подання. Їх захоплює не тільки участь у них, але і підготовчий етап: складання сценарію, створення костюмів, декорацій, репетиції і т. д. Можна організувати виставу за мотивами улюбленої казки, популярного фільму. Таланти дітей добре розкриваються під час концертів, ораторських конкурсів і спортивних змагань.
  Відчути себе дорослими хлопці зможуть під час участі у зборах дитячого колективу. На ньому можна обговорити проблеми табору, загону, підсумки якого заходу, план на наступний тиждень і т. д. Вихованцям буде цікаво готувати виступи з даних питань.
  Хлопцям постарше цікаво буде взяти участь у диспуті, під час якого можна буде обговорити актуальну проблему (наприклад, «чи Варто починати курити?», «Чим корисне читання книг?», «Якісна сучасна поп-музика?» і т. д.).
  Під час літнього відпочинку діти повинні бути частіше на природі. Краще всього, якщо вожаті організовують похід дальню прогулянку, яка буде супроводжуватися привалами з співом пісень, іграми. Пізнавально, якщо під час походу хлопці познайомляться з місцевими пам'ятками, культурними традиціями окремого села.
  Іноді погода підводить. Але існує багато способів, ніж у таборі зайняти дітей, коли йде дощ. Можна організувати такі заходи:

 • розучування нових пісень;

 • проведення психологічних тестів;

 • конкурс портретів або автопортретів;

 • інсценування казок;

 • написання листів батькам, друзям;

 • відгадування загадок, ребусів або кросвордів;

 • відвідування сусіднього загону;

 • виготовлення газети;

 • конкурси перукарів, візажистів і т. д.


 • Якщо дитина залишився в місті, то йому не буде нудно й у шкільному таборі. Більшість заходів, розглянутих нами вище, вожаті і проводять тут. Але є й інші способи, чим зайняти дітей у таборі при школі:
  Чим зайняти дітей у таборі?


 • екскурсія в міський музей;

 • похід у кіно, театр;

 • підготовка рекламних роликів про школу;

 • активні ігри на території школи або шкільного двору, наприклад, «Шукаємо скарб»;

 • участь у пізнавальних гуртках: юний програміст, майбутній філолог і т. д.;

 • вивчення історії міста, школи та ін


 • У будь-якому випадку, в якому б таборі ваша дитина не виявився, тут подбають про його фізичному та емоційному розвитку.
  Читайте також
  Ігри на випускний в дитячому саду
  Ігри на випускний в дитячому саду
  На випускному в дитячому садку обов'язково повинні бути присутніми різноманітні цікаві та веселі ігри і конкурси, адже це дитяче свято, і в іншому
  Чим зайняти дитину в 2 роки?
  Чим зайняти дитину в 2 роки?
  Мамі іноді потрібно хоч трішечки часу, щоб встигнути зробити всі свої справи по дому. Але чому в такому разі можна зайняти дворічного малюка? Ще
  Чим зайняти дітей вдома?
  Чим зайняти дітей вдома?
  Залишаючись вдома з дитиною, не хочеться витрачати час даремно, а використовувати його з максимальною користю і так, щоб дітлахам було весело. Наша
  Чим зайняти дітей у таборі денного перебування?
  Чим зайняти дітей у таборі денного перебування?
  Залишаючись на літо в таборі денного перебування, дітям важливо правильно організувати їх дозвілля, направивши енергію в потрібне русло. Існує маса
  Чим зайняти дітей влітку у дитячому садку?
  Чим зайняти дітей влітку у дитячому садку?
  У літній період у дітей з'являється маса доступних їм розваг, в тому числі і в дитячому садку. Адже на вулиці чудова погода, і можна знайти масу
  Чим зайняти 8-річної дитини?
  Чим зайняти 8-річної дитини?
  У батьків дітей молодшого шкільного віку нерідко виникає проблема, чим зайняти дитину. Здається, що малюк малюк вже цілком доріс до віку, коли може