Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому дитина кусається?

11-09-2015, 09:45
1047
0
Чому дитина кусається?
Діти ростуть, розвиваються, і разом з тим у батьків з'являються нові завдання, які потребують вирішення. Наприклад, перед багатьма постає питання: чому дитина однорічного віку і старше кусається і щипается в дитячому садку, вдома і на дитячому майданчику. Так, саме в цей час батьки помічають за дітьми перші прояви агресії. Хоча дитина може так себе вести не тільки з-за випробовуваного гніву. Давайте розглянемо докладніше, як пояснює психологія цю проблему: чому маленькі діти кусаються, щиплются і люблять застосовувати силу в різних ситуаціях.
Причини та шляхи вирішення

 • Діти дуже допитливі. Вони щодня вивчають світ навколо себе. Для них все нове. Так само як і можливість вкусити іншої людини. Уявіть, дитина вже знає, що у нього є зуби. Він може відкусити сухар або яблуко. І йому стає цікаво, що буде, якщо так само вчинити з мамою або іншому на майданчику. Якщо дитина вкусив в перший раз, і ви бачите, що він не злий, а просто цікавий, то можливо причина саме дослідницька.

 • Як вчинити дорослому: Якщо дитина ще мала і не розмовляє, потрібно позначити дію: «Ти мене вкусив». Пояснити, що це боляче. Зупинити заняття, кілька усунути від себе дитину, давши зрозуміти, що така поведінка вас засмучує. Якщо ви, наприклад, тримали дитину на колінах, зняти його і поставити на підлогу.
  Коли дитина продовжує кусатися, діяти також. Можливо, малюк не з першого разу зрозуміє зв'язок, але з часом визначить, що укус – це недобре і тягне за собою припинення приємного заняття.
 • Малюк одного – двох років вже дуже чутливий, але він ще не вміє висловлювати свої емоції словами. Замість цього він може вкусити, вдарити іншої людини або навіть тварина. Таке може траплятися навіть від надлишку позитивних емоцій.

 • Як поступати дорослому: вчити дитину проявляти емоції, пояснюватися словами без застосування сили.
 • Агресія теж часто стає причиною того, що діти кусаються. Цьому можуть сприяти напружені відносини в сім'ї, сварки батьків, фізичні покарання по відношенню до дитини. У дитячому саду діти кусаються через неможливість порозумітися з однолітками словами, щоб захистити себе і свої іграшки.

 • Як поступати дорослому: в першу чергу налагодити добрі відносини в сім'ї, довірче спілкування з дитиною, щоб своєчасно пояснювати малюкові, як правильніше вести себе в тій чи іншій ситуації.

  Правила з ряду «не потрібно»

 • Чому дитина кусається?
  Психологи не радять застосовувати силовий покарання у відповідь на укус.

 • Довго читати нотації не варто. Увагу дитини нетривалий час тримається на одному розмові, тим більше нудному для нього.

 • У будь-якому випадку дитині потрібна підтримка, розуміння і любов батьків.


 • Якщо у вас не виходить самостійно вирішити питання: чому ваші діти кусаються, тоді потрібно звернутися за консультацією до психолога. Разом ви знайдете причини і вирішите, як краще діяти у вашій ситуації.
  Читайте також
  Чому мої діти не слухаються мене і огризаються?
  Чому мої діти не слухаються мене і огризаються?
  Часто батьки підростаючих дітей стикаються з проблемою непослуху, а інколи навіть агресії з боку останніх. Давайте розглянемо питання, чому діти не
  Як відучити дитину кусатися?
  Як відучити дитину кусатися?
  Практичний у кожній родині, де є дитина, батьки та родичі можуть згадати про укуси, які були нанесені їм нестерпним чадом. Але чи дійсно дитина
  Дитина б'є маму
  Дитина б'є маму
  В певні моменти свого розвитку дитина переживає кризу. Це може виражатися в неадекватних діях і неконтрольованих емоціях. Одним з таких проявів може
  Дитина кусається - що робити?
  Дитина кусається - що робити?
  Досить часто батьки стикаються з проблемою, що їх дитина кусається. Причин цьому може бути кілька, і в деяких випадках така поведінка вимагає
  Виховання без покарань
  Виховання без покарань
  Згадуючи своє дитинство, багато згадають, що батьки часто карали їх за проступки, а до кого-то навіть застосовували фізичну силу. І правда, старше
  Чи варто звертатися до поліклініки або краще лікувати дитину вдома?
  Чи варто звертатися до поліклініки або краще лікувати дитину вдома?
  Якщо захворіла дитина, у багатьох батьків виникає цілком обгрунтоване запитання: везти його до лікарні або справлятися з хворобою самостійно?