Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чому діти СРСР були іншими?

11-09-2015, 09:46
765
0
Чому діти СРСР були іншими?
Кожне покоління, на погляд старших людей, стає все більш невоспитанное, розкуту, безпринципне. Так було завжди і у всі часи, в приклад ставилися батьки: «От коли ми були маленькими, ми такого собі не дозволяли!». Але якщо порівняти сучасне підростаюче покоління і дітей, народжених в СРСР, ми явно бачимо, що вони були іншими, але не розуміємо чому.

Як виховували дітей в СРСР?


Якщо відкинути ідеологію країни рад, то діти були іншими, тому що самі батьки були не такими, як теперішні. У 99% діти з'являлися на світ у шлюбі, а не в вільні стосунки , рано народжувати у 15-16 років було верхом непристойності, і це було правильно.
Сімейні цінності у СРСР були дуже важливі для всіх без винятку, дітям прищеплювали повагу до старших, і була дуже сильна зв'язок між поколіннями. Люди раділи простим речам – відпочинку на березі річки з наметом, новим килимом на стіну, їли прості корисні страви без вишукувань і не заздрили багатства сусідів або родичів.
Дітей виховували батьки, які не мали таких глобальних проблем, як нинішні, не було такого поділу соціальних верств, всі мали приблизно однаковий рівень достатку, а раз були щасливі і задоволені дорослі, і діти зростали в атмосфері позитиву.

Ігри та розваги дітей в СРСР


З точки зору сучасних дітей, розваги у радянського підростаючого покоління були досить примітивними, але від цього не менш цікавими. Вони, так само, як і новомодні іграшки, розвивали кругозір, дрібну моторику, ерудицію, але при цьому не вимагали нечуваних витрат.
Велика увага приділялася рухливим іграм, фізкультури, а тому діти росли витривалими, сильними і здоровими. Більша частина ігор проводилася на свіжому повітрі, і вони були рухливими, на відміну від сучасних, коли практично всі ігри зосереджені в комп'ютері і планшеті, і дитині не потрібно докладати зусиль, або шукати собі компанію для розваг, адже у нього є все під рукою.
Трудове виховання дітей в СРСР теж було дуже розвинене, і допомога батькам ніколи не вважалася чимось незвичайним. Діти їздили в трудові табори «на картоплю», як практики, і в таких умовах їм просто ніколи було байдикувати. Розхожа фраза «праця облагороджує людину», як не можна краще свідчить про те, чому діти так відрізнялися від нинішніх.
Чому діти СРСР були іншими?

Як навчалися діти в СРСР?


Ніяких шкіл раннього розвитку тоді не було і в помині, але основна частина школярів змогла отримати такі знання, що, будучи дорослими, вони без праці допомагають вирішувати задачки вже своїм дітям. Вчитися на «відмінно» було престижно, і всі бажали бути кращими. А ось двієчників зневажали і навіть не хотіли з такими дружити, що було хорошим стимулом для останніх, щоб підвищити успішність.
Звичайно ж, всі ми бажаємо самого кращого своїм дітям, а тому, варто трохи озирнутися назад і, можливо, запозичити з радянських часів, то найкраще, що робило дітей вихованими і щасливими.
Читайте також
Вимоги до шкільної форми
Вимоги до шкільної форми
На сьогоднішній день право визначати вид шкільної форми лежить на керівництві самих шкіл. Однак, сама форма, її склад і моделі повинні чітко
Конфлікт батьків і дітей
Конфлікт батьків і дітей
Проблема конфлікту батьків і дітей стара як світ. Навряд чи знайдеться сім'я, де не виникало суперечок і розбіжностей між батьками і дітьми. Але як
Повага до старших
Повага до старших
Повагу старшим має закладатися у дітей з ранніх років. Але не поможуть вам ні правила, ні вимоги, ні докори, якщо на особистому прикладі дитині не
Спартанське виховання
Спартанське виховання
Коли говорять про спартанському вихованні, згадують про те, в яких "їжакових рукавицях" діти росли в давньогрецькому полісі. Між тим, велика частина
Патріотичне виховання дошкільнят
Патріотичне виховання дошкільнят
Актуальність патріотичного виховання в наші дні незаперечна і має величезне значення. Як виховати в дитині почуття патріотизму і прищепити любов до
Дитсадок для дитини - важливий етап соціалізації
Дитсадок для дитини - важливий етап соціалізації
В колишньому радянському суспільстві було все досить просто - загальна трудова повинність і природно всі діти (за рідкісним винятком) відвідували