Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Можна бути хресною у кількох дітей?

11-09-2015, 10:19
1199
0
Можна бути хресною у кількох дітей?
Сьогодні практично кожна сім'я, яка сповідує православну віру, прагне долучити до цієї віри і свого новонародженого немовляти. Більшість батьків здійснюють обряд хрещення дитини ще в перший рік його життя.
Хрещення є одним з семи таїнств православної церкви, під час якого душа дитини вмирає для життя гріховного і наново народжується для духовного буття, в якому він зможе досягти Царства Небесного. Звичайно хрестини стають головним святом в житті новонародженого і його сім'ї, до нього довго готуються, вибирають храм, священика і хресних батьків, або восприємників.
Іноді під час вибору восприємників у батьків виникає питання, чи може людина бути хрещеним кілька разів. Можливо, мама і тато хочуть запросити тих же людей, які хрестили їх старшого дитини. Або ж один або обидва потенційних хресних вже стали духовними наставниками для малюка, народженого в іншій родині.
У даній статті ми розповімо вам, можна бути хресною у кількох дітей, а також в яких випадках не можна ставати хрещеними батьками новонародженого немовляти.
Як правильно обрати хрещених батьків?
Для початку варто відзначити, що зовсім необов'язково запрошувати на роль хрещених і жінку, і чоловіка одночасно. Для кожної дитини достатньо лише одного восприемника того ж статі, що і сам хрещеник. Таким чином, якщо у вас хлопчик, подбайте про вибір хрещеного батька, а якщо дівчинка – хрещеної мами. Якщо ви сумніваєтеся у виборі другого восприемника, краще не запрошувати взагалі нікого.
Хресні батьки є духовними наставниками для малюка. Саме їм доведеться вчити дитину основам православної житті, прилучати його до відвідування церкви, давати йому поради і стежити за праведним життям свого хрещеника. Духовні наставники разом з батьками малюка відповідають за нього перед Богом, а у разі нещастя з мамою і татом повинні взяти дитину в свою сім'ю і виховати нарівні зі своїми дітьми.
Вибираючи хрещених батьків зверніть увагу на їхній спосіб життя. Люди, які в майбутньому стануть для вашої дитини чимось більшим, ніж просто друзі або родичі, повинні вести праведне і смиренне життя, відвідувати храм, молитися і бути чистими в своїх помислах. Не потрібно запрошувати в якості хрещені мами і тата людей, у спілкуванні з якими ви зацікавлені, або тих, кого ви боїтеся образити своєю відмовою.
Хто не може бути хресною?
В першу чергу, хрещеними не можуть бути самі батьки малюка, тоді як інші родичі можуть виступати в цій ролі без будь-яких обмежень. Також ця вимога поширюється і на прийомних батьків, які усиновили своїх дітей. Якщо ви запрошуєте і хресну маму, і хрещеного батька, зверніть увагу, щоб вони не перебували в шлюбі. Нарешті, саме головне і очевидне, - хрещеними не можуть бути люди, що сповідують іншу віру, ніж Православ'я.

Допускається бути хрещеним у декількох дітей одночасно?


Що стосується того, чи можна бути хрещеною мамою або хрещеним батьком кілька разів, на цей рахунок церква не накладає ніяких обмежень.
Можна бути хресною у кількох дітей?
Ви з легкістю можете запросити на роль восприемника хресного вашої старшої дитини або ж інших дітей, якщо ви упевнені, що саме ця людина стане для них духовним наставником і другом і повноцінно виконувати свої обов'язки перед Богом.
Між тим, хрестити двох дітей відразу, наприклад, близнюків, може бути не зовсім зручно для хрещеного батька. Адже за традицією восприемник повинен тримати хрещеника на руках протягом всієї церемонії і приймати його від купелі. Таким чином, якщо хрещення двох дітей буде відбуватися одночасно, краще вибрати свого хрещеного для кожного малюка.
Читайте також
Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
Хрестини дитини - що потрібно знати хресній?
Бути хрещеною - дуже відповідально і почесно, адже вам належить стати другою, духовної, мамою дитини. Важливо ретельно підготуватися до хрестин,
Чи можна хрестити дитину без хресних?
Чи можна хрестити дитину без хресних?
Хрещення передбачає велику відповідальність і важливу частину духовного виховання дитини. Сьогодні батьки замислюються над істинним призначенням
Обов'язки хрещеної матері
Обов'язки хрещеної матері
Якщо на вас покладена почесна обов'язок бути хрещеною матір'ю дитини, слід розуміти, що вам не доведеться бути присутніми при обряді хрещення, але й
Обов'язки хрещеного батька
Обов'язки хрещеного батька
Хрещення - священний обряд прилучення дитини до Бога. З цього моменту у нього появляються ще одні батьки, хресні. Їх роль у духовному вихованні
Хрестини дитини
Хрестини дитини
Якщо батьки новонародженого є християнами, то відразу після народження малюка у них з'являються цілком закономірні запитання про те, коли потрібно
Можна перехрестити дитину?
Можна перехрестити дитину?
Трапляються в житті ситуації, коли хресний дитини не виконує своїх обов'язків, а то і зовсім відмовляється від хрещеника. І тоді у батьків виникає